Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A lakás falain penészedés...

A lakás falain penészedés van? A linkre kattintva

Figyelt kérdés
[link]
2020. jan. 15. 13:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Melyik fotón látsz penészt?
2020. jan. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
8.9. 12. képeken piszkos a fal vagy penészes?
2020. jan. 15. 13:16
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
Nem penész, de konkrétan ázik. Az összes ilyen panel, amelyik nincs leszigetelve rendesen mind nedvesedik télen.
2020. jan. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem penészes de volt beázás vizesedés az utca felöli falon.

Ha a társasház már leszigetelte a lakást kívülröl vagy meg van oldv, hogy nem vizesedik onnan, akkor nincs gond.

2020. jan. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azt néztem hogy tapéta van-e, de nem látni hogy az koszolódott-e el, de ez inkább valóban tipikus vizesedés utáni folt.
2020. jan. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez nem panel, hanem csúsztatott zsalus. Ilyen típusúban laktam. Ez negyedik emeleti lakás. Ezeknek a teteje lapostető, ami kátránypapírral van szigetelve. Nálam csak nagy hónál ázott ez be egyszer, egyébként mondjuk nálunk karban vlt tartva. Ennek a kátránypapíros dolognak nagy előnye, hogy lehet javítani.

a) lehet, h beázás. De ahhoz, hogy padlóig be leegyen ázva, azért komoly víz, vagy tartós szivárgás kell! Nyilván nem ömlött be a víz. Tartós szivárgás lehet.

b) lehet még párásság is, bútor is lehetett ott a sarokban, vagy nem szellőztették. Nem kell, h állandóan ázzon, egyáltalán nem is muszáj, h ázzon


c) ezek jó lakások

d) elmégy megnézed, ha akarod. A plafonon ha ázik azt látni kell. Megnézeted szakemberrel, ha komolyan érdekel. Ami azonban nagyon fontos, hogy a helyszínen is kérdezősködsz, hogy mikor volt felújítva a tető, milyen közös felújítások történtek a társasházban, miket terveznek. mennyit fordítanak felújításra a közös költségből. Tervezik-e megcsinálni a tetőt. Lehet azért adja el, mert nem . De lehet, h másért adja el.

Aztán szépen elmégy a közös képviselőhöz és tőle is megkérdezed ugyanezeket, szeretnél itt lakást venni, stb. érdeklődsz milyen közös felújításokat végeztek el eddig, milyen fizetési morál

A közös képviselő telefonszáma kint van a földszinten (kötelező). de van ahol kirakták azoknak a lakóknak a listáját, akik tartoznak meg elolvasod a hirdetőtáblát.

érdeklődsz a környéken, és vagy a házban, de a szomszéd nem biztos, h objektív lesz, vagy a másik lépcsőházban, mert ált. több tartozik egybe. Kérdezősködj. Lehetőleg úgy, beszéltesd akit kérdezel.

2020. jan. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

!!!! Visszaszívtam a felét, amit leírtam!!!

Ott a műanyag ablak, lehet, h a tetőnek SEMMI baja.

Van olyan, főleg régebbi ablakoknál, hogy túlszigetel, és penészedik a lakás. ennyi. Simán lehet az ablakról. Ha arról van, az egyértelműen az ablak mellett csapódik le.

Érdeklődj, de nem biztos, h a tetőre kell gyanakodni.

2020. jan. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ugyanilyen lakásban éltem én is sokáig. Azt leszámítva, hogy nem volt túl korszerű már akkor sem, nagyon jó kis lakás volt. Sosem penészedett és egyszer áztunk csak be. Akkor a tetőszigetelést teljesen kicserélték, mert a javítást nem tartotta a szaki kielégítő megoldásnak annyira elöregedett. Érdemes rákérzdezni ott ez megtörtént-e már, vagy szándékoznak-e megcsinálni. Mit nevezünk az épület felújításának, ami a közeljövőben várható? Az jó hír, ha a közmű vezetékeket már kicserélték, érdemes lakáson belül is azzal kezdeni. A képen látszik, hogy van mellékvízmérő, ez is jó pont. Nálunk anno még nem volt.

Aztán érdemes érdeklődni a lakóközösségről is. Nekünk végül az adta meg az utolsó lökést a költözésre, hogy idős volt a lakóközösség és mindig minden felújítást leszavaztak. Ha fiatalabb, modernebb, felvilágosultabb a közösség és jól fizetnek, akkor ez rendben lesz. Nekik igényük a normális környezet és tudomásul veszik, hogy ehhez pénz kell.

Kérdezz rá arra is mennyi tartaléka van a háznak. Ha nem is számszerűen, valamit mondjon a közös képviselő.

A gyanús foltokat nézd meg személyesen közelebbről, esetleg rá is kérdezhetsz mi az. Lehet csak mocskos, nekem ez képekről nem derül ki.

Szélső lakás? Szerintem indokolatlan helyen vannak ezek a foltok mind penészhez, mind beázáshoz.

2020. jan. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!