Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Költözzünk v ne? Csak vélemény...

Költözzünk v ne? Csak véleményekre lennék kíváncsi, hogy más, hogy látja.

Figyelt kérdés
Most jelenleg egy város belvárosában lakunk szüleim házában csak külön lakrészben. Nem szokott probléma lenni...Óvoda, iskola munkahely pár percre... Férjem kamionos. Kinéztünk egy házat 30 percre a várostól. Jó áron, szép ház, nagy telekkel...Félek a távolságtól. két gyerekkel minden nap beutazgatni, ráadásul ott nem ismerek senkit. Férjem szeretne nagyon költözni, mert saját házat akar. Én félek, hogy egyedül két gyerekekkel...segítség nélkül. Ő úgye 1,5 - 2 hetente jár haza pár napra.
2020. jan. 18. 15:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
Ahogy neked jobb. (Ennyi alapján nem lehet megmondani.)
2020. jan. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem a te érveid erősebbek, hiszen a férjedé csak annyi, hogy szeretne saját házat. Plusz alig van itthon...

Szerintem anyagilag is sokkal jobban megéri maradni, ha maradhattok.

2020. jan. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 mindentudó99 ***** válasza:
Férjed egyedüli örökös lenne? Mert ugye az se mindegy. Reméljük minél később de egyszer örököl és akkor menni kell onnan vagy kifizetni ha nem egyedül örököl . Egyszerűbb most belevágni egy sajátba vagy esetleg 30 èv mulva ott àllni hogy meg kell oldani a lakhatást.
2020. jan. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Így én nem mennék, ha tényleg nincs gond a szülőkkel. Mi is így élünk az én szüleim mellett, egy ház, de külön lakás, de nekünk elég nehéz, mert anyám kontrollnanias kissé, úgyhogy mi már vettünk inkább sajátot, es megyünk.

De ha nálatok nincs ilyen, nem mennék, eleve minden a te nyakadba szakad, csak a te helyzetedet nehezitene ha ő ott sincs...

2020. jan. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem nincs gond. Sokat segítenek ezért is félek h mi lesz. Napi 30 km oda + vissza. Nincs ismerős. Annyi h a ház voszont nagyon szép. Csendes falu.
2020. jan. 18. 21:33
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Én most egyedül vagyok. Tapasztalat:

Ha kiköltöztök: Bármi elromlik, neked kell intézned. Ismerös szaki sem fog utazni 30 kmt. Ismeretlent ki kell tapasztalni, azaz lesz mérgelődés. Egy szekrényt arrébbtenni 3 napos szervezésedbe fog kerülni, mert nem ismersz ott senkit, akit megkérj, akit ismersz, azoknak 30 km-t kell utazni, és legalább kettőt kell összeszervezni. Nem fog minden ráérni addig, míg a férjed hazaér. Nem könnyű találni fizikai munkára segítséget pénzért sem, mert a munkát meg kell fogni. Egy uj házban nagyon sok tennivaló van, sokáig jönnek-mennek a mesterek, biztos, hogy fel fogtok újítani valamit, meg közben még rájöttök/kiderül, hogy mit kell még megcsinalni. Ezt nem a férjed fogja intézni mobilon egy holland kamionparkolóból, hanem te. Ha kiköltözöl felújítás alatt, akkor munka után esténkent, ha nem, akkor esténként,csak még két gyerek mellett. Ja, a két gyerek: ha vigyázni kell rájuk, vagy elmenni értük a suliba, vagy nincs otthon Algopyrin, atcsengetsz a szüleidhez. Amig a szomszédban vagy.

Itt gyakorlatilag TE költözöl, a férjed meg majd beleül a készben a fotelbe a pihenőnapjain. Ezt most nem rosszindulatból mondom, de sikerult duplan költöznöm egyedül, és másképp látok sok mindent, mert vadidegenekre szorultam,amiben sokat kell tűrni, hallgatni a sok okos embert, aki beszól, több pénz, mert nem tudom én megcsinálni. Sok mindent elvégzek egyedül, megoldok, de nyilván mindent nem lehet. Poen kedvéért még elég független is vagyok, tehat en a tapasztalataim után mondanám azt, hogy maradnék a helyedben, vagy a települesen belül vasarolnék (ahol most laktok).

2020. jan. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Éltem nagyon szép helyen lévő, csendes falucskában.

A volt férjem ötlete volt, hogy milyen nagyszerű lesz a gyerekeknek!

Az is volt, csak ő mindig ment valahová(idővel az is kiderült, kihez), így rám maradt minden.

Nem kívánom senkinek!

2020. jan. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Minek költöznètek ki a francba, ahol se ovi, se suli, se orvos, se semmi, mikor neked a jelenlegi helyen segítsèged is van, a fèrjed meg úgysincs otthon? Vegyetek egy telket, 2 hetente mikor otthon van, kimentek bográcsozni, mindenki boldog.
2020. jan. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a férjednek kevésbé tetszik, hogy a szüleidnél laktok, szeretne függetlenedni tőlük. Ezt megértem, de így, hogy kéthetente jár haza, tényleg csak neked meg a gyerekeknek lenne nehezebb a mindennapi élet a távoli faluban. A helyetekben most nem költöznék.
2020. jan. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nem mennék ki a semmi közepére lakni. Jó tudom, nem a semmi közepe, de akkor is... marha fárasztó, hogy egy tejért elmenni külön program bemenni a városba, vagy vehetem meg a kisboltban 3x-os áron. Gyerekeknek is rossz, hogy nem tudnak majd nyugodtan a többiekkel lógni délután, mert a buszhoz kell igazodni, te meg aggódhatsz, ha nincsenek otthon. Nagy telek meg no comment, azt is neked kell majd túrni egyedül, vagy a gyerekekkel később, aztán mindenkinek tele lesz a töke vele. Férjed meg jön haza 2-3 hetente, de az majd pihen.

Vegyetek egy weekend telket valahol, ha el akar vonulni, mert ennek így semmi értelme.

2020. jan. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!