Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás

A kérdés

Hova költözzünk max 1 órára Budapesttől, ahol nagy telkek vannak jó, gyermekbarát közösség és vannak lovasok?

Igazából az irány az mindegy :)

Keress kérdéseket hasonló témákban: lovas, vidék

febr. 11. 16:53  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
mindentudó99 nevű felhasználó válasza:

Lovasok?

A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/11Időpont febr. 11. 17:02 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

NAgyon szeretnénk lovat tartani így olyan közösséget keresünk aki nem lincsel meg érte, sőt mások is tartanak így lehet együtt lovas túrázni a környéken pl :)

# 2/11Időpont febr. 11. 17:08 Privát üzenet

Tápiószentmárton.

Kincsem lovaspark, energiadomb (Attila-domb), gyógyvizes hideg-meleg vizes strand, iskolában uszoda. Van minden és nem megfizethetetlen.

60 km-re a Keletitől, a menetidő 1 óra, de Budapest centrumába, nem a 20-25 km-re levő külső kerületektől.

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/11Időpont febr. 11. 17:12 Privát üzenet

Hopp ez lemaradt!

[link]

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/11Időpont febr. 11. 17:15 Privát üzenet

Lovat bárhol tarthatsz max ne faluközpontban.

# 5/11Időpont febr. 11. 19:59 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm megnézem :)

Utolsó tudom, de azért sok falusi nem tart már állatot és zavarja őket. Olyan helyre meg nem akarok nyilván nekem kell majd jobban alkalmazkodni

# 6/11Időpont febr. 11. 21:18 Privát üzenet

Nézd én falun élek olyan a telkem hogy egy szomszédom sincs. Nézelődni kell.

# 7/11Időpont febr. 11. 22:18 Privát üzenet

"max 1 órára"

Mármint milyen járművel? Ahol én lakok, onnan BP vonattal 45 perc, autóval 2 - 2 és fél óra. Nem mindegy, mivel szeretnétek közlekedni.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/11Időpont febr. 12. 09:54 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Rugalmasak vagyunk. Van kocsink, de ingázni jó a vonat is.

# 9/11Időpont febr. 13. 09:11 Privát üzenet

Értem. Nos én történetesen Pilisjászfalun élek - pár éve pont a lóadóról híresült el országos szinten a falu, ezért mosolyogtam is egy jót, mikor a kérdésben megláttam, hogy szempont. :DD

Ez a környék nem rossz (ide értem igazából az összes települést Esztergom és Solymár között), és a szomszédos Piliscséven vannak is bőven lovasok, pici faluhoz képest sok a lovarda és sok magánszemély is tart lovat.

Ilyen szempontból nagyon jó környezet, lényegében bármilyen irányba indulva ki lehet jutni az erdőbe néhány perc alatt, a Pilisben már sok helyen vannak direkt lovasoknak való jelzett túraútvonalak is, (mellettük néhány helyen kiépítve istálló turistaházzal, akár több napos kirándulást is lehet tervezni) stb - [link] (ez akár akkor is érdekelhet, ha nem erre a környékre költöztök)

Lovaktól elszakadva, a környéken a lehetőségek bejutni Budapestre:

- autó: 10-es főúton, igazából ha nincs forgalom, fél óra alatt be lehet érni, a probléma az, hogy minden reggel dugó van befele, és minden délután dugó van kifele, reggel simán lehet az említett bő 2 óra az utazás, hiába csak 30-40 km a táv. Az út minősége hagy maga után kívánnivalót, eléggé sok a baleset (a legtöbb koccanásos, de történnek durvák is) és most az M0-s új tervezeteinek fényében a helyiek aggódnak, hogy még durvább lesz a forgalom... Autóval csak annak ajánlott Pestre járni errefele, akinek mindenképpen muszáj a kocsi.

- busz: biztonságosabb az autónál, de ugyanúgy áll a dugóban. Fél óránként jár, a pontossága megkérdőjelezhető.

- vonat: én ezzel járok napi szinten Pestre, 1 óra alatt van a menetidő. Előnye, hogy nem áll a dugóban, kényelmes új Flirt motorvonatok járnak a vonalon (óránként 3 pár), relatíve pontos, bevisz a városközpontig (Nyugati pu.), hátránya, hogy csúcsidőben zsúfolt heringjárat tud lenni, és mivel sok szakaszon csak egy sínpár van, nehéz normális menetrendet szervezni, így az időnként változik.

Általában a környékről:

A települések szépek, kulturáltak, bár van 1-2 gázosabb részük, azok viszont elég jól elkülönülnek. A környezet kiváló, mindenhol közel a Pilis maga, jókat lehet kirándulni. Óvoda, iskola dögivel, orvosi ellátás változó, de elérhető közelségben van mindenképp, bolt, benzinkút, minden van (Auchan, Tesco, Aldi, Lidl a közelben), közlekedést fentebb kifejtettem. Nincs messze az M1-es autópálya, ha valakinek utazni támad kedve.

Az ingatlanok elég drágák, de ha van autó, esetleg megérheti körbenézni azokon a településeken, amik nem közvetlenül a 10-es főút mellett vannak (pl. Tinnye stb.), sokan csinálják, hogy azokból a falvakból bemennek kocsival a legközelebbi állomásra, onnan pedig vonatoznak - az állomások néhány éve kaptak új ingyenes P+R parkolót, gond nélkül megoldható.

A közbiztonság rendben van, amelyik utca nem annyira jó választás éjszakai magányos sétához, az amúgy is úgy néz ki, hogy nem megy be szívesen az ember. :DD Itt a mi falunkban időnként (5-6 évente) felbukkan valami betörő, csábító azért a hely, a lakosok elég nagy része gazdag kitelepült pesti, így sejthető, hogy lenne mit elhurcolni a házból... Viszont a polgárőrség folyton járőröz és tájékoztat, annyira nem kell rettegni, nekünk például a kertkapun nincs is zár, egy helyen pedig nyitott a kerítés, nem volt még problémánk.

Aszfaltozott utat viszont nem szabad várni, az nincs mindenhol, nem akkora divat errefele. :D

Hm, nem tudom, kihagytam-e valamit. Bocsi a kisregényért, de egyrészt gondoltam jobb minél több dologra kitérni, másrészt itthon fekszek betegen, és őszintén nincs jobb dolgom. :DDDD

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/11Időpont febr. 13. 10:09 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Érdemes Szegedre költözni?
Szerintetek, melyek a legélhetőbb, családbarát települések Szombathely környékén lakhatásra, ahol van jó közösség, intézmények stb. Érdekelne, még Győr, Veszprém és estleg...
Tudnátok mondani Hévíz közeli élhető, nyugis, családbarát településeket?
Hová lenne érdemes költöznöm a lenti szempontonk alapján? /Magyarország/
A IX. Kerületi Balázs Béla utcáról mi a véleményetek?
Dunavarsány milyen hely? Óvoda, iskola, boltok, szórakozás? Szép hely lehet kirándulgatni? Közlekedés milyen? Pestre onnan dolgozni járni nagyon húzós? Emberek, közösség milyen (ek)?

Kérdések az Otthon rovatbólKérdések az Ingatlan vásárlás, eladás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!