Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hova költözzünk max 1 órára...

Hova költözzünk max 1 órára Budapesttől, ahol nagy telkek vannak jó, gyermekbarát közösség és vannak lovasok?

Figyelt kérdés
Igazából az irány az mindegy :)

2019. febr. 11. 16:53
1 2
 1/11 mindentudó99 ***** válasza:
Lovasok?
2019. febr. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
NAgyon szeretnénk lovat tartani így olyan közösséget keresünk aki nem lincsel meg érte, sőt mások is tartanak így lehet együtt lovas túrázni a környéken pl :)
2019. febr. 11. 17:08
 3/11 anonim ***** válasza:

Tápiószentmárton.

Kincsem lovaspark, energiadomb (Attila-domb), gyógyvizes hideg-meleg vizes strand, iskolában uszoda. Van minden és nem megfizethetetlen.

60 km-re a Keletitől, a menetidő 1 óra, de Budapest centrumába, nem a 20-25 km-re levő külső kerületektől.

2019. febr. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hopp ez lemaradt!

[link]

2019. febr. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 mindentudó99 ***** válasza:
Lovat bárhol tarthatsz max ne faluközpontban.
2019. febr. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm megnézem :)

Utolsó tudom, de azért sok falusi nem tart már állatot és zavarja őket. Olyan helyre meg nem akarok nyilván nekem kell majd jobban alkalmazkodni

2019. febr. 11. 21:18
 7/11 mindentudó99 ***** válasza:
Nézd én falun élek olyan a telkem hogy egy szomszédom sincs. Nézelődni kell.
2019. febr. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"max 1 órára"

Mármint milyen járművel? Ahol én lakok, onnan BP vonattal 45 perc, autóval 2 - 2 és fél óra. Nem mindegy, mivel szeretnétek közlekedni.

2019. febr. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Rugalmasak vagyunk. Van kocsink, de ingázni jó a vonat is.
2019. febr. 13. 09:11
 10/11 anonim ***** válasza:

#9

Értem. Nos én történetesen Pilisjászfalun élek - pár éve pont a lóadóról híresült el országos szinten a falu, ezért mosolyogtam is egy jót, mikor a kérdésben megláttam, hogy szempont. :DD

Ez a környék nem rossz (ide értem igazából az összes települést Esztergom és Solymár között), és a szomszédos Piliscséven vannak is bőven lovasok, pici faluhoz képest sok a lovarda és sok magánszemély is tart lovat.

Ilyen szempontból nagyon jó környezet, lényegében bármilyen irányba indulva ki lehet jutni az erdőbe néhány perc alatt, a Pilisben már sok helyen vannak direkt lovasoknak való jelzett túraútvonalak is, (mellettük néhány helyen kiépítve istálló turistaházzal, akár több napos kirándulást is lehet tervezni) stb - [link] (ez akár akkor is érdekelhet, ha nem erre a környékre költöztök)


Lovaktól elszakadva, a környéken a lehetőségek bejutni Budapestre:

- autó: 10-es főúton, igazából ha nincs forgalom, fél óra alatt be lehet érni, a probléma az, hogy minden reggel dugó van befele, és minden délután dugó van kifele, reggel simán lehet az említett bő 2 óra az utazás, hiába csak 30-40 km a táv. Az út minősége hagy maga után kívánnivalót, eléggé sok a baleset (a legtöbb koccanásos, de történnek durvák is) és most az M0-s új tervezeteinek fényében a helyiek aggódnak, hogy még durvább lesz a forgalom... Autóval csak annak ajánlott Pestre járni errefele, akinek mindenképpen muszáj a kocsi.

- busz: biztonságosabb az autónál, de ugyanúgy áll a dugóban. Fél óránként jár, a pontossága megkérdőjelezhető.

- vonat: én ezzel járok napi szinten Pestre, 1 óra alatt van a menetidő. Előnye, hogy nem áll a dugóban, kényelmes új Flirt motorvonatok járnak a vonalon (óránként 3 pár), relatíve pontos, bevisz a városközpontig (Nyugati pu.), hátránya, hogy csúcsidőben zsúfolt heringjárat tud lenni, és mivel sok szakaszon csak egy sínpár van, nehéz normális menetrendet szervezni, így az időnként változik.


Általában a környékről:

A települések szépek, kulturáltak, bár van 1-2 gázosabb részük, azok viszont elég jól elkülönülnek. A környezet kiváló, mindenhol közel a Pilis maga, jókat lehet kirándulni. Óvoda, iskola dögivel, orvosi ellátás változó, de elérhető közelségben van mindenképp, bolt, benzinkút, minden van (Auchan, Tesco, Aldi, Lidl a közelben), közlekedést fentebb kifejtettem. Nincs messze az M1-es autópálya, ha valakinek utazni támad kedve.

Az ingatlanok elég drágák, de ha van autó, esetleg megérheti körbenézni azokon a településeken, amik nem közvetlenül a 10-es főút mellett vannak (pl. Tinnye stb.), sokan csinálják, hogy azokból a falvakból bemennek kocsival a legközelebbi állomásra, onnan pedig vonatoznak - az állomások néhány éve kaptak új ingyenes P+R parkolót, gond nélkül megoldható.

A közbiztonság rendben van, amelyik utca nem annyira jó választás éjszakai magányos sétához, az amúgy is úgy néz ki, hogy nem megy be szívesen az ember. :DD Itt a mi falunkban időnként (5-6 évente) felbukkan valami betörő, csábító azért a hely, a lakosok elég nagy része gazdag kitelepült pesti, így sejthető, hogy lenne mit elhurcolni a házból... Viszont a polgárőrség folyton járőröz és tájékoztat, annyira nem kell rettegni, nekünk például a kertkapun nincs is zár, egy helyen pedig nyitott a kerítés, nem volt még problémánk.

Aszfaltozott utat viszont nem szabad várni, az nincs mindenhol, nem akkora divat errefele. :D


Hm, nem tudom, kihagytam-e valamit. Bocsi a kisregényért, de egyrészt gondoltam jobb minél több dologra kitérni, másrészt itthon fekszek betegen, és őszintén nincs jobb dolgom. :DDDD

2019. febr. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!