Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Minden budapesti 100-120 éves...

Minden budapesti 100-120 éves polgári lakásban ilyen vékonyak a téglafalak? Én a szomszéd halk köhögését is hallom.

Figyelt kérdés

Sokan lenézik a panellakásokat a téglához képest, de én a kollégáim beszámolóiból teljesen úgy érzem, hogy a régi téglalakások sokkal rosszabbak zajszigetelés szempontjából.


Egy kb. 120 éves, budai polgári lakásban élek. A szomszéd halk köhögését, torokköszörülését is meghallom, de még azt is, ha valami keményebb papucsban járkál a lakásában.


Ugyanezt tapasztaltam egy szintén budai, de "csak" 80 éves lakásban is. Egyik lakás sem magas belmagasságú, szimplán úgy tűnik, mintha csak egy vékony sor tégla lenne a lakások között az elválasztófal.


Ilyen szempontból jobbak valamivel a panelek?


2020. jan. 29. 22:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Mi konkrétan egy újépítésű téglalakásban laktunk 2 évig. Szó szerint minden áthallatszott a szomszéd lakásokból mindkét oldalról, ahogy valaki felkapcsolja a lámpát, hallani a kapcsoló kattanását, ahogy elindítja a mikrót, ahogy valaki bedug valamit a konnektorba.

Ha a lakásunkban teljesen csend volt és nem tompította semmi a zajt (TV mondjuk) akkor amikor a szomszéd hangosabban telefonált lehetett érteni, hogy mit mondott. Szóval szerintem nem csak a régi építésű lakások ilyenek, hanem mind. Főleg ha még ezt megspékeled egy-két olyan szomszéddal aki magasról tesz rá, hogy ez egy lakóközösség, és nem egyedül lakik a társasházban.

2020. febr. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszaitokat!


A szomszéd telefonálását én is érthetően hallom, és valóban itt is megtörténik, hogy "egymás" reggeli ébresztőjére felébredünk.


Néhány barátom, aki panelben él, arról számolt be, hogy az erősebb hangok valóban áthallatszanak, de azért egy telefonálást nem lehet áthallani.


Az a szerencsém, hogy ez még csak albérlet.


Idén tervezek saját lakást vásárolni, de nagyon para, hogy ha valamit megveszek 30 millióért, akkor hallhatóan körbekopognak, körbezenélnek, körbeszexelnek, ráadásul 10 évre odaköt a hitel. :)

2020. febr. 2. 10:39
 13/14 anonim ***** válasza:

"Idén tervezek saját lakást vásárolni, de nagyon para, hogy ha valamit megveszek 30 millióért, akkor hallhatóan körbekopognak, körbezenélnek, körbeszexelnek, ráadásul 10 évre odaköt a hitel. :)"


Kérdezd végig a szomszédságot mielőtt megveszed. Mert egy zenész a szomszédban hagyján, de mit csinálsz ha tele van a ház gibbonokkal...

2020. febr. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Igen, erre én is gondoltam.


Vicces megközelítésben: Kopp-Kopp, jó napot kívánok, azt a szomszéd lakást jöttem lefoglalózni, de gondoltam, előbb ránéznék magukra. :D


Amúgy én nagyon csendes életet élek otthon, a sörözéseket, bulizásokat mindig lakáson kívülre szervezem, ezért talán nyugdíjas szomszédok volnának ideálisak.

2020. febr. 2. 11:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!