Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » CSOK hitellel mi a tapasztalat?

CSOK hitellel mi a tapasztalat?

Figyelt kérdés

A bankok gondolom húzzák a szájukat, ha ilyet akar igényelni valaki és nem a közel 2x annyi THM-ű piaci lakáshitelt.


170 ezres fizetésre megadhatják a 35-40 ezres törlesztőt? Tudom, bankot kéne kérdezni, de kérdeztem már egyik elhajtott, hogy az adott településre alig adnak, másik pedig "talán", "lehet" hogy elfogadják a kb. 70% önerőt...


2020. febr. 10. 09:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%

Nem, nem húzzák. A hitelkiadó marika pont leszrja.


Ha megkérdezted a bankot és elhajtottak akkor tőlünk mit vársz?

2020. febr. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nem húzzák a szájukat, mivel kamattámogatott, így nekik "valaki"(az állam) kifizeti.


Ha 170-es fizetés bruttó, és/vagy 10 év alatti a törlesztőd, akkor viszont az adósságfék szabályok ezt a hitelt sem adhatják meg.

2020. febr. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

A fizetés nettó, nem br., és min. 10 évre vennénk fel, attól függ mennyit lehetne, mennyit akarunk, de max. 15 év.


Szerintem a max. 25%-os hiteltörlesztőnek nem kéne soknak lennie... de hát a bank mindenre mondhat, bármit.

2020. febr. 10. 11:04
 4/15 anonim ***** válasza:

Nettó 170 az iszonyatosan kevés! Oké, hogy a 40 ezer az annak csak a 24%-a, de ha meg is adják a hitelt, a maradék 130-ból hogy akarsz megélni? Vagy nem csak ez az egy jövedelem van?


Nem értem, emberek miért nyújtózkodnak tovább, mint a takaró ér! Én majd kétszer ennyi fizetésre nem mernék 3 gyereket bevállalni!

2020. febr. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
100%

Szia.

Mi nettó 180-190 ezres fizetésre vettük igénybe a Csok+hitelt.

A törlesztőnk ~32.000Ft 15 évre.

2020. febr. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#5 de összesen annyi fizetésre, vagy fejenként? Volt sok macera, vagy viszonylag gördülékenyen megadták? Melyik bank?


Köszönöm válaszod.


Ha minden igaz, lesz egy kis fizuemelésem (akkor lesz kb. 175 ezer), azért is akarnék hitelt, de ez a kedvezményes lenne az észszerű döntés.

2020. febr. 18. 07:32
 7/15 anonim ***** válasza:

#5: Hát akkor ott gondolom bőven volt önerő és alig kellett hitel, mert havi 32 ezer 25 évre az összesen 6 millió sincs. Én duplaennyit fizetek a használt panellakásomra, mert nekem nem voltak millióim az önerőre.


Amúgy nem értem, hogy mernek az emberek ilyen 180 ezres fizetéssel gyereket vállalni. Szerintem ennyiből lehetetlen gyereket is nevelni. Egy ember meg tud élni ennyiből, de hogy még gyerek is legyen?!

2020. febr. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#7 mondj akkor alternatívát, amiből meg lehet élni.


Egyébként párról van szó, és mindkét fél dolgozik, csak ugye egyik fél megújított határozott idővel, ami a bankot nem érdekli.


Jelenleg. Később változhat.

2020. febr. 18. 13:02
 9/15 anonim ***** válasza:

Úgy értem, hogy 180 ezer nagyon kevés. A kedves kúrmánynak inkább azon kellene munkálkodnia, hogy ha már nyugati árak vannak, legyenek nyugati fizetések is és akkor nem kellene CSOK, mert aki akarna tudna gyereket vállalni, aki nem akar, nem vállal.

Mi ketten, gyerek nélkül vagyunk meg olyan havi 300-ból, pedig nem élünk luxusban, csak pl nem vagyunk hajlandóak szemetet enni.

Igaz, ebben benne van a lakáshitel, egy kocsi meg egy kutyus is, de szerintem ez nem luxus.

2020. febr. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

#5-ös vagyok.

Csak a párom dolgozik jelenleg, övé a 180-90 ezres nettó fizetés, én tanulok, ösztöndíjat kapok csak, de a bank azt nem számolta.

Egyébként 6 millióért vesszük a házat, amiből 1.430.000 a Csok + 4.570.000 jelzáloghitel (nálunk kb. 500.000 önerő hiányzott, de van a nevemen ház, azt is bevonattuk jelzálog alá) így simán megadta a bank a hitelt. Amúgy az OTP-nél vagyunk, össz-vissz annyi volt a probléma, hogy a térképmásolat nem egyezett a valósággal, de folyósítási feltétel lett az, hogy rá legyen tetetve a térképre ami nincs rajta.

2020. márc. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!