Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » CSOK hitellel mi a tapasztalat?

CSOK hitellel mi a tapasztalat?

Figyelt kérdés

A bankok gondolom húzzák a szájukat, ha ilyet akar igényelni valaki és nem a közel 2x annyi THM-ű piaci lakáshitelt.


170 ezres fizetésre megadhatják a 35-40 ezres törlesztőt? Tudom, bankot kéne kérdezni, de kérdeztem már egyik elhajtott, hogy az adott településre alig adnak, másik pedig "talán", "lehet" hogy elfogadják a kb. 70% önerőt...


2020. febr. 10. 09:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

180 ezerből akkor sem tud normálisan megélni két ember, pláne nem gyerekkel.

6 millióért meg csak Mucsajröcsögén kapsz házat, ahol munka sincs, a város meg 20-30km-re van...


Én nem értem, hogy ilyen körülmények közt miért vállalnak gyereket az emberek...

2020. márc. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:

#5-ös és #10-es vagyok.

Tény, hogy faluban lakunk (és ugyanitt vettük a házat is), de van mindenünk (óvoda, iskola, gyógyszertár, orvos, boltok) a legközelebbi város 10km, párom pedig 5km-re dolgozik. Én ugye, mint írtam, tanulok, de jövőre végzek, utána megyek én is dolgozni (bolti eladó szakmával azért nem olyan nehéz elhelyezkedni). Aztán majd egy 3-4 év múlva jöhet az első gyerkőc.

Egyébként nem értem, mikor mindenki azon hisztizik, hogy mert 300 ezerből sem lehet megélni, stb...

Mi megtanultuk beosztani a pénzt, mert igenis volt, mikor kettőnkre csak 100 ezer volt a havi bevételünk.

2020. márc. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Igen, a pénzt okosan be lehet osztani, de sajnos olyanok az árak, hogy ez nagyon nehéz.

Van, amin lehet spórolni, pl. ruha, cipő, mert pl. egy 25 ezres Nike cipő semmivel nem jobb, mint egy 7 ezres Deichmann-os.

De van, amin nem érdemes spórolni, pl. az élelmiszer. Nem tudom, ki hogy van ezzel, de én nem vagyok hajlandó szemetet enni, a jó minőségű kaja meg drága.


Nem élek én sem luxusban, nem is úgy neveltek, de havi 180-ból félre tenni vagy nyaralni, szórakozni nemigen lehet. Márpedig ez utóbbiak kellenek ahhoz, hogy az ember ne őrüljön meg.

2020. márc. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

Hát.. ízlések és pofonok..

Mi nem vágyunk nyaralni, meg wellnessezni, meg hasonló helyekre..

De amúgy ingyen vonatozunk, mivel párom a Mávnál dolgozik, szóval ha valahova el szeretnénk ugrani kikapcsolódni, nekünk ott már alapból az útiköltség kiesik. Kap Szép kártyára is pénzt, szóval az étkezés is kiesik.

Sosincs olyan, hogy nincs itthon mit enni, vagy miből főzni, és még olyasmikre is simán tudunk pénzt kiadni, mint az én könyvmolyságom, vagy a párom állandó szerszám imádata.

(Jó, hozzáteszem, hogy tojást egyáltalán nem, húst pedig kb 1 évből csak fél évben veszünk, mert szoktunk disznót vágni is, kert is állandó, szóval szezonban alig járunk boltba)

Visszatérve, és a kérdésre válaszolva, nekünk megadta a bank az ennél kicsit nagyobb keresetre a 32 ezres törlesztőt.

2020. márc. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Sokan belekötöttek, hogy ennyire hogy minek hitel, hogy él meg a maradékból. Azt nem árt figyelembe venni, hogy albérlet viszont 100-150 ezer is lehet havi szinten még mindig jobban megéri hitelt fizetni, ami kevesebb és a tiéd lesz egyszer.

Nem mondom, hogy 3 gyereket jó ötlet ennyi fizura vállalni, de maga a hitel albi helyett alapvetően ésszerű ötlet.

A részleteket a bank mondja meg. Ha nem kapjátok meg, akkor lehet gondolkodni lakashitelen v személyi kölcsönön. Attól függ mennyi kéne.

2020. márc. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!