Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A korona vírus miatt várható,...

A korona vírus miatt várható, hogy esnek a hazai ingatlan árak? Vagy nincs összefüggés?

Figyelt kérdés

Azért gondoltam, mert az idősekre a legveszélyesebb...

Ha sajnálatos módon sok idős meghal (Ők vannak a legtöbben az országban), kevesebb emberre több ingatlan jut.


2020. márc. 16. 11:54
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:

19: Erre gondolsz:


[link]


Én a bérekben közel sem látok akkora növekedést, mint a lakásárakban, gondolom azzal nem kalkuláltál, hogy a CSOK-ot is beárazta a piac...

2020. márc. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
#17 nemes egyszerűséggel, nekik igazából nem is eladó. Amíg meg nem veszik annyiért fenn lesznek a hirdetések, majd ha nem és megunják, simán csak lekerül a netről, le az ablakról és kész.
2020. márc. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:

22: Aha. Nincs túlárazás, mindenki csak hobbiból hirdet... Akkor régen mi volt? Akkor ugyanis meg is vásárolták az ingatlanokat, nem úgy mint most.


[link]

2020. márc. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:

#23 nem azt mondtam, hogy nincs túlárazás. Én csak annyit mondtam, hogy van akinek nem is eladó, csak ha lesz olyan veréb aki kifizeti a többletet a semmire, akkor jól járt és röhög a markába, ha nem kel el, akkor meg nem kel el.


Van akinek eladó, de szintén a magas összeg kéne neki, és veri a mellét hogy az ő ingatlana a megye legjobbja, és van aki enged alkudni. Na azok kelnek el pillanatok alatt és szinte nem is érkezel utánaérdeklődni.


Van túlárazás, nem is kicsi. De nem csak BP-en... vidéken is ugyanúgy.

2020. márc. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
24: Nem erre gondolok. Tavaly nyárig szinte minden ingatlan eladható volt, ártól függetlenül. Utána viszont teljesen bezuhant a piac. Most verheti az eladó a mellét, akármilyen ingatlana van, de ha nem tudja fenntartani, fizetni a hitelt stb. és muszáj eladnia, akkor pislogni fog, amikor 30%-os árcsökkentés után sem jelentkezik senki. Ezért írtam, hogy lehetett örülni az éves kétszámjegyű növekedésnek, csak amikor kidurran a lufi, az igen fájdalmas lesz.
2020. márc. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:

[link]


Aki most nem enged az (amúgy irreális) árból, az hosszú évekig várhat...

2020. márc. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:

#26 mire észlelik majd az eladók, és leesik őkelme makacsságuknak, addigra hopp, visszaáll a rend.


Én is örülnék neki ha végre reális áron juthatnék ingatlanhoz, de nem reménylem.

2020. márc. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:

27: Olyan udvariasan átugrod a részleteket :)

Amikor 2008-ban elkezdődött a válság, akkor hopp, még vagy 5 évig tartott az árcsökkenés, mire feltámadt az ingatlanpiac.

2020. márc. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:

Tegyuk hozza h a cikk iroja a ballaingatlan elemzoje, ehez hasonlo cikkekel probaljak az arakat magasan tartani... Kapkodni nem kell, mert most csak az fog venni akinek nagyon muszaj es ok is jo alkupozicioba vannak.

A legfontosabb varhato tenyezok h az epitkezesi valalkozok kivonulnak a piacrol, az airbnb csodbe megy, sok ember hitelkeptelen lesz, azt se tartom kizartnak h a csokot vhogy korlatozzak ha tenyleg nagy pofonba fut bele a gazdasag. Ami az arak megmaradasa mellett szol h sokan vartak mar ezt az alkalmat igy a verseny szerintem nem hal meg teljesen. De ahogy mar mondtam 30szazalek esest varok, de legalabb is nagyobb kinalatot, jobb alkuhelyzettel.

2020. márc. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

#29 de akkor ne évek múlva legyen ez az ingatlanpiacon, hanem hónapokon belül! De nem így lesz. Mindig van megoldás az árak mesterségesen magasan tartására.


Ha venni akarsz, fizess, ha nem tudsz, nincs ház, nincs lakás. Továbbra is ezt fogják vallani az eladók. Kivétel, akinek sürgősen eladó.


Sürgősen eladó lásd: szakadt helyen, ócska ház, kezdődő problémás ház, vályog ház, stb.


Jó és szép házakat nem fogják 30%-al olcsóbban adni. SENKI

2020. márc. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!