Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Első ingatlan vásárlás hitelle...

Első ingatlan vásárlás hitellel. Álmaimban ház szerepel, de vajon gyakorlatban érdemesebb lakást vásárolni első ingatlannak?

Figyelt kérdés

Még nem laktam házban, de hosszútávon azt látom olyan opciónak, amit igazán élveznék. Tervezek családot, de csak 5-10 év múlva. Ház és lakás esetében is szinte biztos, hogy budai oldal vagy budai agglomeráció a terv. A hitel mértéke jelentős lenne, de a fizetés várhatóan még sok évig nőni fog. A hitel fizetését egy főként szeretném vállalni.


Ház építtetéséről, ha jól sejtem, ne is álmodjak, olyan sok fejfájással járna.



2020. ápr. 26. 15:11
 1/9 anonim ***** válasza:
19%

Én a helyedben először lakást vennék, már ha egyáltalán vennék.

Családi házat/lakást már csak a házastársammal közösen. Nem akarom az ördögöt a falra festeni, de kb. vonat elé ugranék, ha egy válás után a párom vinné az egyébként teljesen általam vásárolt házat, mert neki ítélik a gyerekeket. (Ha nincsenek gyerekek akkor is x év után a házasságba bevitt vagyon közössé válik.)


Van olyan ismerősöm, aki kapott az egyik szülőjétől lakást, de a saját válása miatti rossz tapasztalatok miatt nem iratta a gyerekre.

2020. ápr. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
# 1, az örökséged vagy szülődtől ajándékba kapott ingatlan házasságon belül sem számít közös vagyonszerzésnek.
2020. ápr. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 mindentudó99 ***** válasza:
59%
#1 Ez már nem úgy megy mint régen hogy a férfit kivágják utcára merz gyerek van.
2020. ápr. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én is hallottam sok negatív dolgot férfi oldalról válás esetén, viszont "nem ezzel szeretnék tervezni", illetve nem tudom, hogy mennyi ezekből a történetekből az igaz, és mennyi a tényleges negatívum.
2020. ápr. 26. 17:20
 5/9 A kérdező kommentje:

#1

"már ha egyáltalán vennék"

Miért ne vennél?

2020. ápr. 26. 17:59
 6/9 anonim ***** válasza:
47%

Tök jó dolog egy ház, kert, de szerintem azt gondold át, hogy a fenntartása több idő és pénz. Általában többet kell fűteni, takarítani, füvet nyírni, ereszt pucolni, és persze ha bármi gond van, neked kell intézkedni. Nem is beszélve arról, hogy most home office van és mindenki vágyik a kintre lazulni meló helyett :), de ha visszaáll a rend (remélhetőleg a vírus távozása okán), akkor napi több óra ingázás után lesz-e kedved ezeket csinálni. Tapasztalatom szerint akik kiköltöznek agglomerációba, arra számítanak, hogy majd a rokonok, haverok jönnek folyton kerti partira, de mivel messze van, általában csak ígérgetik, de nem jönnek, pláne akiknek nincs autójuk.

Építésnél mondjuk nekem csak olyan ismerősi példáim vannak, ahol több évig tartott sok hullámvölggyel, aztán beköltözés után is még vagy 10 évig kerülgetni kellett a "majd megcsináljuk, ha hozzájutunk" területeket.

2020. ápr. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%

"Miért ne vennél?"


Mert szerintem az emberek többsége akkor vesz házat, ha azt véglegesnek gondolja. Amíg nincs család meg egyéb kötelékek, addig egyszerűbb az albérlet. Munkakeresésben is sokkal rugalmasabb tudsz lenni, nem kell azon rágódni, hogy "mire eljutok a csúcsforgalomban oda, addig eltelik másfél óra, ez nem fér bele".

2020. ápr. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7

Akkor jól értem, hogy te is támogatod az ingatlan vásárlást, csak az élet későbbi stádiumában?

2020. ápr. 26. 19:23
 9/9 anonim ***** válasza:
55%
Ja persze. Hosszú távon nyilván jobb a saját, de csak azért venni egyet most (pláne ezekene a még mindig irreális árakon), hogy pár év múlva vegyél egy másikat, amiben el isfér a család szerintem felesleges.
2020. ápr. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!