Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A családi házakat miért még...

A családi házakat miért még mindig csak olyan nyomott áron lehet eladni a lakásokhoz képest?

Figyelt kérdés

Budapest agglomerációjáról beszélünk, a pesti oldalon. Ebben a kisvárosban 50 négyzetméteres lakásokat árulnak 30-35 milliótól kezdődően, és veszik is őket, a garzonok 20 milliónál kezdődnek.

Adott egy 12 éve, minőségi anyagokból épült családi ház, semmi felújítást nem igényel, csak egy tisztasági festést belülről, és költözhető. 120 m^2 lakóterület, 60 m^2 pinceszint kétállásos garázzsal, 700 m^2-es parkosított telken, csendes, rendezett utcában, jó lakóközösséggel, és nem megy el már két éve sem 58, sem 55 millióért. Nem értem, miért van ekkora kereslet a lakásokra, annak ellenére, hogy nem is budapesti lakásokról van szó. A családi házak árai az utóbbi években viszont egyáltalán nem emelkedett olyan mértékben, mint a lakásoké. Azok 100-200%-al is drágábbak lettek, míg a házak csak alig 50%-al drágultak meg, vagy alig drágultak. Lehetséges, hogy a házaknak is majd fentebb megy az áruk? Szerintem egyáltalán nem reális és arányos, hogy csupán két darab garzonlakás árából már egy 3 hálószobás, fullos házat kapsz ugyanazon a településen.



2020. ápr. 26. 21:10
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Jó, most a koronavírusos időszakot ne számítsuk bele, most azért sem menne el.
2020. ápr. 26. 21:12
 2/22 anonim ***** válasza:
0%
Én 5 millió forintot fizetnék értük max. És el is jön azaz idő amikor annyiért is kapni fogok
2020. ápr. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
39%
Mert a lakás többet ér,biztos nem laknék családi házba,elég a kis élettér, nincs kedvem fenntartani egy családi házat.
2020. ápr. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
A prémium autókat is drága fenntartani, mégis drágább egy Audi Q7, mint egy Dacia Logan.
2020. ápr. 26. 21:30
 5/22 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen téren tudatosabbak az emberek
2020. ápr. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Szerintem nem. A legjobb amikor ilyen félig felújított kockaházakat 30-35 millióért hirdetnek. 20-at sem érnének, ha azt nézzük, hogy 50-60-ért milyen nívós házakat lehet kapni. Garzonokért sem adnék 10-15 millióért többet. Most akkor vagy azok vannak túlárazva, vagy a modern házak "alulárazva"?
2020. ápr. 26. 21:39
 7/22 anonim ***** válasza:
84%

Én 5 millió forintot fizetnék értük max. És el is jön azaz idő amikor annyiért is kapni fogok

Almodik a nyomor.

Evek ota olvasom ezeket a joslatokat, valahogy megis folfele mentek az arak.

2020. ápr. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem az a baj, hogy nincs fizetőképes kereslet rá. Azért 30 millió csak kevesebb, mint 50, akárhogy vesszük, annyit még ki tudnak csengetni, többet nem.

Akinek meg van sok pénze, ilyen 50 millió körül, az inkább belefog egy építkezésbe, és akkor minden úgy lesz, ahogy neki tetszik.

De ez csak egy feltételezés. :)

2020. ápr. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
43%
nekem lenne 60m akkor építenék biztos nem adnék ennyit használtért . csókosok 30m körül vásárolnak és belőlük is kifogyott a nafta .50-60m kp vevők meg kevesen vannak és manapság már túlkínálat van a csúcs tavaly nyáron volt innen már lefele van majd ismét emelkedik 5-10 év múlva
2020. ápr. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
82%

"A legjobb amikor ilyen félig felújított kockaházakat 30-35 millióért hirdetnek. 20-at sem érnének, ha azt nézzük, hogy 50-60-ért milyen nívós házakat lehet kapni."


Akinek 30-35 milliója van annak tök mindegy, hogy mit lehet kapni 50 millióért. Ugyanúgy, akinek 50 milliója van házra annak teljesen mindegy, hogy a rosszabb ház 20 vagy 35 millióba kerül, mert ő 50ért fog menni.

2020. ápr. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!