Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi igaz abból hogy társasházba...

Mi igaz abból hogy társasházban/lakásban/panelban stb nem lehet kizárni a többi lakó zaját és türni kell?

Figyelt kérdés

Jelenleg szüleimmel élek falun egy kertes házban de teljesen megörjít hogy sokszor még hajnal 1-2 sem alszanak és folyamatosan felhallatszik hogy nagy hanggal beszélgetnek mászkálnak. Mosàst is éjfélre idözitik vagy sokszor apám a barkácsolást is. Ez teljesen az agyamra megy. Beszéltem egy barátommal hogy majd városban lakást szeretnék és mondta hogy ha ennyire nem bírom szüleim zaját akkor lakást sem fogom,mert akármilyet is veszek mindig van egy hülyébb ember akinek türni kell a zajongását söt sokszor. De szerintem hazudik vagy valami lerobbant panelban lehetett ahol rosszak a falak,állitolag modern lakoparkokban lakásokban olyan jók a falak hogy már nem hallatszik át semmi. Szóval szeretném megkérdezni aki tapasztalta mindkettöt hogy tényleg nincs olyan hogy teljes csend egy társasházban/lakásban vagy barátom félrebeszélt?


Mert ilyen esetben kénytelen leszek házban gondolkozni annyira zavarja a nyugalmamat hogy örökké hallom beszélgetést még éjszaka is meg a folyamatos matatást.



2020. máj. 2. 11:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
28%
Nem vagy elég fáradt.
2020. máj. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
A szomszédoktól függ. Van, aki nincs tekintettel a többiekre és 11 után is hangosan nyomatja a zenét, kiabálva beszélget. De az átlagos zajok, pl. normál beszélgetés nem hallatszik át. Főleg napközben, amikor eleve van egy alapzaj az utcáról. De késő este, amikor már csend van, nagyon zavaró. De hangoskodó, bulizós szomszédok családi házas részen is zavaróak.
2020. máj. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%

Modern lakóparkok és jó hangszigetelés...? Ezt valami mesében olvastad? :-DDD


Olvasgass, közel 800 komment...

[link]

2020. máj. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
95%

Megnyugtatlak, minden háztömbben van egy hülye, aki miatt a többi szív. Ráadásul annyira debil, hogy ha beszélsz vele, fel sem fogja, miért zavaró másnak a sorozatos éjszakai buli, bútor tologatás, részegen ordibálás. El sem jut az információ az agyáig.

Az új lakások meg még rosszabbak, mint a régiek.

2020. máj. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%
Nem minden panel egyforma. Nalunk jol van szigetelve, a furdoben hallatszik csak a szomszed zaja, tobbnyire csendes nyugdijasok vannak. De elore nem tudhatod hogy mit fogsz ki.
2020. máj. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
65%
" Mosàst is éjfélre idözitik vagy sokszor apám a barkácsolást is." azért ez sem normális . tanya , az én tanyám 2km van a falutól de a bulikák zaja az udvaron tisztán halható. csend mint olyan nem létezik , még tanyán sem esetleg ami 20km van mindentől
2020. máj. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
54%

Nemhinném, hogy a modern lakóparkokban is olyan tökéletes lenne a válaszfalak szigetelése, hogy semmi nem hallatszik át. Biztos van olyan szigetelőanyag, de arra tuti nem áldoznak a vállakozók, inkább spórolnak ahol csak lehet.

Én ikerházban lakom. A közös fal is B30-as tégla, és én a szobáknal csináltam gipszkarton előtétfalazást, 10 centis hangszigetelő gyapottal, de még így is hallom estefelé, mikor a szomszéd az emeletről beszélget a földszinten lévő lányával.

Nappal nem hallani semmit, de a házimozit azért módjával illik nyomatni.

2020. máj. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
73%

Az a baj ezzel, hogy ezt csak lakva tudod megtapasztalni.

Hiába mondom én neked, hogy Budapest belvárosában lakom születésem óta egy 10 lakásos műemlékházban, ahol olyan csend van mint egy kolostorban, ha te nem ilyet fogsz ki.

Az elrendezése is olyan a háznak, hogy még a lakókat sem nagyon látni.

A másik példa, a nagynéném a Pillangó utcai Metró megállónál, lakótelepen lakik egy 4 emeletesben, ahol szintén halálos csend van, pedig ő is nagyon kényes a zajokra.

[link]

Szóval nem lehetetlen csendes házat kifogni, de hogy erről előre hogy tudsz meggyőződni,azt nem tudom.

2020. máj. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%
A XVIII. Lakatos lakótelepi négy emeletesek(tégla) is halál csendesek, csak azokban sajnos nincs lift. Rengeteg a fa, a szabad terület, park. Persze itt is lehet valami idióta szomszédot kifogni, de ez a kertes házakra is igaz.
2020. máj. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Rendben ezek szerint teljesen a szerencsén múlik. Akkor maradok eredeti elképzelésemnél,lakásnál.
2020. máj. 2. 13:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!