Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Társasházban lakunk, van...

Társasházban lakunk, van közösköltség, de az egyik lakó család még ezenfelül pénzt szed havi szinten. Ez legális?

Figyelt kérdés

Adott egy társasház, ahol van közös képviselet, tehát van hivatalos közös költség, amivel nincs is semmi baj. Ez nem tartalmaz lépcsőház takarítást, sövény nyírást stb., ezért az egyik lakó család pénzt szed a többi lakótól. Sokszor még a havidíjon felül is kérnek pénzt mindenkitől, mondván nagytakarítás történt. Persze semmilyen papírt nem adnak az átvett pénzről, csak egy listát vezetnek, hogy ki mikor mit fizetett. (Ezen felül még rendszeresen zaklatnak minket, hogy segítsünk fát gallyazni, kertet takarítani, ezért is zavaró ez az egész pénzszedés, mert akkor vagy csináljunk meg mindent mi lakók, vagy pedig dobjuk össze a pénzt és akkor abból valósuljon meg.)


Tehát a kérdésem lényege, hogy jogilag ez a pénzszedés törvényes-e, illetve szokásjog alapján köteles vagyok-e fizetni nekik, vagy sem?



2019. júl. 19. 13:54
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Ez abszolúte lehuzás!

Számla kiegészítő szerződés.?

Ez a kozos képviselő v csak szomszéd?

Plusz pénzek beszedése lakógyülésen közösen megszavazva,jegyzőkönyvbe rögzítve igy van nyoma.

Bemondásra dehogy fizetnék.

2019. júl. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem nem jogos, azért fizeted a közös költséget.

Nálunk még fizetünk havi 10 ezret, és a sok b.alfasz lakó még emellett saját maga takarítja a lépcsőházat...

Írnak egy listát hogy ki mikor soros.

Nem normálisak, ha fizetek rendes közös költséget akkor nehogy már ne telljen egy takarítóra....

2019. júl. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is külön fizetjük a takarítast. Engem nem zavar. Nagyon rendben van a lépcsőház, és nekünk semmit se kell csinálni. Mindegy, hogy a közös költség lenne ennyivel több, vagy külön fizetjük. Számlát nem kapunk közös költségről sem, de van nyilvántartás, elszámolás.

Neked mi a gond? Hogy külön kell fizetni? Vagy hogy nem csinálják meg rendesen?

2019. júl. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Gondolom jogosan az a gondja, hogy csak úgy szóra senki sem fizetget. Ha levágatták a sövényt vállalkozóval, vagy takarít egy vállalkozó, az számlát ad, és akkor elosztva ki lehet fizetni. Jogosan

Ezeket a társasházi közgyűlésen el kell dönteni, megszavazni. Az egyéb munkákra pedig a közös képviselő keres szakembert, aki számlát benyújtja az elvégzett munkáról.

2019. júl. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerinten nem egy vállalkozó csinálta a munkákat, hanem az egyik lakó feladata.
2019. júl. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Meg lett szavazva közgyűlésen, hogy XY-ék takarítanak, kertészkednek megbízási szerződéssel?

Vagy csak nekiugranak és utána kaszálnak?

Ők rakják ki és szedik be a kukákat és télen lapátolják el a havat?

Ha mindezt megcsinálják, akkor én nem sajnálnám tőlük a pénzt, mert én ezeket nem csinálnám, viszont jó lenne, ha ennek lenne valami hivatalos, nyomon követhető formája.

Tessék beépíteni a kk-be és mint írtam, megbízási szerződéssel foglalkoztatni a "házmestereket"!

2019. júl. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!