Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Más nem járt így?

Más nem járt így?

Figyelt kérdés
Februárban vettünk egy nagy lakást, akkor még viszonylag fent voltak az árak,most kezdenek lemenni majd a válság miatt, úgy érzem elhamarkodott volt, de lépni akartunk, viszont ebből már jól kiszállni nem lehet, eléggé frusztrál ez az érzés...
2020. máj. 6. 11:48
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%

Ha megnyugvást akar, miért nem egy online relaxációs csoportba regisztrál?

Ez egy kérdéses csoport, én csak szembesítettem a tényekkel, hogy elqrta.

2020. máj. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
96%

#11

Nem kúrta el!

Nem tudom te milyen forrásokból informálódsz, vagy milyen bolygón élsz, de SENKI nem tudja előre, hogy mi lesz!...kivéve téged, meg a gyevi bírót!


Ha a legrosszabb forgatókönyv válik valóra és ingatlanáresés lesz, az sem 30-50%-os lesz, hanem 10-20% és nem egységesen és főleg több év alatt szakaszosan.

A mértéke függni fog a településtől, azon belüli elhelyezkedésétől, építőanyagtól, felszereltségtől, állapottól, infrastruktúrától stb.

Lesz, ami jelentősen fog csökkenni, lesz ami meg sem mozdul, sőt növekszik, a település színvonala alapján.

Amiket fog érinteni legnagyobb mértékben, azok a régi panelek lesznek, ott a 30% is előfordulhat.


Tehát teljesen felesleges itt mindenféle vágyálmaidat tényként közölnöd egy olyan valakivel, akinek valamiért szükségszerű volt a váltás és albérletre a sokszorosát kifizette volna, mint amennyi áresésre esetleg számíthat, ... ha egyáltalán számíthat, mert az áresés nem a Debrecen belvárosában levő, jól megépített, masszív lakásokat fogja érinteni!

2020. máj. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
19%

Aki ingatlanlufi csúcsán vásárol az mindig elkúrja, aki eladja, az jár jól.

Én 2014-ben vettem 2 lakást is, amiket tavaly jó áron eladtam. Nagyon szép profit volt. Most megint mélyzuhanás jön évekig az ingatlanpiacon, gazdasági világválság meg minden. A likviditás lesz a fő érték, az ingatlan értéktelenedni fog, főleg most még a turizmus is behalt, ez még jobban rátesz egy lapáttal.

2020. máj. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
91%

#13

Belédfáradtam!

Majd 3 év múlva folytassuk itt ezt a beszélgetést, addig is további szép napot!

2020. máj. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
78%

Majd pár év múlva meg visszamennek, legalább ugyanarra az árra, mint mikor vettétek. Ne idegesítsen...


Ha nem 1-2 évre terveztél, akkor miért zavar.

2020. máj. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%

"Majd pár év múlva meg visszamennek, legalább ugyanarra az árra, mint mikor vettétek"

Az a pár év, az 10-15 év lesz. De ilyen 5 éven belül akár több mint 50%-os árzuhanásra lehet számítani, főleg belvárosi társasházak és panelek esetén. Ezt a valódi gazdasági szakoldalakon is megírják, nem ilyen populáris biszbasz oldalakon ahol nyugtatják a parasztokat.

Majd 5 év múlva felvásárolom, fele meg harmad áron az ingatlanokat, és utána megint eladom rá 5 évvel.

2020. máj. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
93%

"De ilyen 5 éven belül akár több mint 50%-os árzuhanásra lehet számítani"

Ez azért kicsit meredek. Nem minden válság jár együtt automatikusan ilyen hatalmas áreséssel. Legutóbb azért csökkentek ennyit az árak, mert egyszerre rengeteg ember képtelen volt fizetni a hiteleit a fellépő törlesztőemelkedések miatt. Nem hinném, hogy ez most tömeges jelenség lesz, pláne, hogy év végéig moratórium van.

Elképzelhető, hogy befektetőként nem ez a legjobb pillanat felvásárolni, de saját lakást vásárlóként szerintem még mindig jobb, mint várni ki tudja hány évet és addig is fizetni az albérletet. Egyelőre semmilyen árcsökkenés nem tapasztalható, rendszeresen figyelem a hirdetéseket.

Másrészt, kérdező azt nem tudom, hogy hitelből vettél-e lakást, de például azt is nézd, hogy most nagyon alacsonyak a kamatok, két év múlva már lehet azok is emelkedni fognak, akkor meg a hitelfelvétel miatt nem biztos, hogy olyan jól járnál.

Szóval a lényeg, hogy tetsszen a lakás, hisz nem is olyan könnyű egy-egy jó lakást kifogni, úgyhogy egyáltalán nincs miért bánkódnod emiatt, inkább örülj az új lakásnak, ami mostantól a tiétek :)

2020. máj. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%
A moratórium végén most is el lesz árverezve a fél ország, mert soha nem látott munkanélküliség van és iszonyú bércsökkentések minden szférában.
2020. máj. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
48%
Itt mindenki olyan biztosan állítja amit gondol, pedig még a szakértők sem tudják megjósolni, pontosan mi várható. Erre nem lehet választ adni, lehet hogy jól jártál, lehet hogy mindegy lett volna, hogy kivársz-e, vagy az is lehet, hogy rosszul jártál. Az ingatlanpiacot sosem lehet megjósolni, most mégis mindenki okoskodik.
2020. máj. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
6%
Történetesen én szakember vagyok. Nekem mérnök informatikus és közgazdász diplomám is van, és ezzel (is) foglalkozom, piackutatással.
2020. máj. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!