Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Más is járt így? Lakást...

Más is járt így? Lakást szeretnénk Budapesten vásárolni, készpénzre, rövid költözési határidővel. Találtunk egy megfelelőt, megegyeztünk. Többi lent.

Figyelt kérdés

Korrekt volt a leírás a hirdetésben, az ár kicsit magasabb, de alkuval megfizethető számunkra. 1 hónapon belüli kiköltözést írtak. Felhívtam a hirdetőt, alkuképe-e az ár, és valóban tudnak-e költözni 1 hónapon belül, nekünk szükségünk van a lakásra. Igen, alkuképes, és tudnak költözni persze.

Megnéztük a lakást, megkérdeztük a végső árat, a kiköltözést ismét. Másnap felhívtuk,megfelel az ár, pár berendezési tárgyat szeretnénk ha otthagynának. Beszélünk ügyvéddel, foglalót fizetünk, intézünk mindent. Beszéltem az ügyvéddel, de közben aztán jöttek az extra kérések. Ha mégsem találnak lakást költözzünk addig egy általuk felajánlott családtag lakásába...Nem kell ügyvéd a foglalónak, adjuk gyorsan...külföldre mennek 1 hétre, maradjon ki a hét, mondták az utazás előtti napon.

Végre, végre, úgy tűnt mindenben zöldágra vergődünk. Az ügyvéd totálisan alkalmazkodva, a késő esti órákban, mert dolgoznak, áll rendelkezésünkre. Elkészült a szerződés, az ügyvéd megküldte, olvassuk át. Az van benne amit átbeszéltünk. tulajdonképpen egyszerű lett volna a helyzet: 10% foglaló átadása kp-ban, majd 1 hónap után birtokbavétel, maradvány összeg kifizetése és költözés, a beépített háztartási eszközök maradnak csak.


Aztán hív tegnap az eladó fél, többdiplomás, értelmes fiatal párról van szó.

Őket meglepi,hogy a szerződésben benne van,hogy a kiköltözés napján nem lehet a lakásban senkinek bejelentett lakcíme.Hivatalos eljárásuk van folyamatban amihez nélkülözhetetlen,hogy annak lezárultáig ott maradjon a lakcímük.Olyan eljárás, ami gyereket is érint...


Értetlenül álltam az eset előtt. Mégis hogy gondolták?Egy lakást veszünk a tulajdonossal, gyerekestül? A bejelentett lakcím nem kizárólag papírforma, jogot tartalmaz. Pl. ottlakást.


Megtehetjük,hogy a szerződés alapján fiktváltatjuk a lakcímüket, ami persze + idő és eljárás.

De persze a szerződést Ők így nem is írják alá.


Patthelyzet.... Mit fog az ügyvéd szólni, elkészítette a szerződést!


Mi így nem megyünk bele, ez egyértelmű.


Manapság ennyire hazug világban élünk? Vagy én vagyok kötekedő azzal,hogy a család összes tagja által összekuporgatott Ft-jainkért vett vagyont érő lakást nem akarom megosztani mással?


2018. ápr. 11. 07:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A "többdiplomás, értelmes" jelző nem biztosíték semmire sem.
2018. ápr. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is kicsit offolnék: a "többdiplomás" és az "értelmes" sosem jár kéz a kézben, sőt...


Én a helyetekben az adásvételivel a kezemben már aznap, vagy másnap kijelenteném őket az ingatlanból (biztos van erre valami szakszerű megfogalmazás, illetve eljárás).

Lehet, hogy ez számotokra plusz idő, de ezen már ne múljon egy ekkora volumenű ügylet.

2018. ápr. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Én csak vélelmeztem,hogy egy tanult ember megérti azt, amiről beszélünk, tisztában van a jogkövetkezményekkel.


Igen, megtehetném,hogy fiktiváltatom a lakcímét tulajdonosként, de ilyen tartalommal (mármint azzal,hogy kijelentkeznek a birtokbavétel napján) nem írják alá a szerződést.


Szeretnék módosítani olyan módon,hogy határidő legyen benne, ami persze egy bonyolult eljárásnál több héttől több évig terjedhet.

Semmi garancia nincs arra,hogy az adott idő után kijelentkeznek.


De pl. átíratjuk a közműveket úgy,hogy Nekik marad a lakcímük. jön a végszámla részükre..Hová? Ki fizeti ki?


Hol érem Őket valaha is el ha a lakcímük ott marad?

2018. ápr. 11. 08:31
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom ha tanult emberekről van szó, azzal is tisztában vannak, hogy a meghiúsulás esetén visszajár a foglaló, mégpedig a meghiúsulásért felelős fél fizeti vissza (vagyis ők, mert nem írják alá a szerződést), és ráadásul duplán.

Talán még ezzel lehetne rájuk hatni.

2018. ápr. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Szerencsére - ha ez szerencse- a szerződés aláírása előtt fény derült erre.


Viszont a szerződés megíródott (előzetes átolvasásakor döbbentek meg az eladók az abban lerögzítetteken), már az a kérdés,hogy az ügyvéd mennyire tekint el a munkadíj megfizetésétől akkor, ha az adásvétel mégsem jön létre.

2018. ápr. 11. 09:44
 6/14 A kérdező kommentje:

Arról már nem is beszélve,hogy a megbeszélések eladó felek miatti elhúzódása miatt 3 hete már nem nézelődünk lakás után, hiszen megegyeztünk - gondoltuk.

A fiam munkahelyre bejárása miatt kerestünk volna adott határidő alatti beköltözéssel.Most itt állunk lakás nélkül...és kezdjük előről.


Tanulva a történetből azonnal költözhetőt keresünk majd.

2018. ápr. 11. 10:21
 7/14 anonim ***** válasza:
48%

#6

Itt sem a költözéssel van a baj, hanem, hogy ott akarnak bejelentkezve maradni.


Én a helyedben nem aggódnék, ha tetszik a lakás és az ár is megfelel.

Aláírnám a szerződést és mondjuk 1 hónap után fiktíváltatnám a bejelentkezésüket.

Ezt akkor is megteheted, ha nem tudod, hogy hol találod őket.

[link]

2018. ápr. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 xswerdy ***** válasza:
32%

nekem is volt olyan eladóm, aki kérte, hogy még egy évig hagy maradjon bejelentkezve. Mi bajom lenne belőle? Megengedtem.


Ha amúgy minden ok, akkor e miatt ne hagyjátok veszni az üzletet (a szerződésbe amúgy nemigen lehet ilyet beleírni, csak hallgatólagosan tudtok hozzájárulni, hiszen ha kiköltözött, életvitelszerűen máshol lakik, akkor oda kell bejelentkeznie). A birtokbaadásival iratjátok át az órákat, ott nem kérnek lakcímkártyát. Egy új levelezési címet kérnek, hogy hova küldjék a végszámlát.

2018. ápr. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!


De, bele lehet írni a szerződésbe, ezzel nincs gond.

Nem is a papírforma szerinte lakcím bejelentéssel van gondom, hanem azzal az okkal, ami miatt szeretnék ha megmaradna a cím.

Egy hivatalos eljárás van folyamatban, amihez "háttérként" szükséges ez az egész.


Ráadásul nem szóltak erről előre, ha elmondják ennek tudatában mérlegelek.

2018. ápr. 11. 16:14
 10/14 anonim ***** válasza:
37%

Különben rosszul tudod. A bejelentett lakcím nem ad jogot ott lakásra, meg semmi egyébre. Semmiféle jogot nem keletkeztet.


Ezzel együtt igazat adok neked, jobb a békesség, és az a legegyszerűbb neked, ha kikötöd, hogy jelentkezzenek ki.

2018. ápr. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!