Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Anyum fel akarja mondani az...

Anyum fel akarja mondani az ajándékozási szerződést. Ezt valamilyen módon el lehet kerülni, esetleg ügyvéd segitségével?

Figyelt kérdés
A szerződés tárgya egy ingatlan amit nekem ajándékozott. A tulajdonos én vagyok, ő a haszonélvező. A kapcsolatunk az elmult időszakban igencsak megromlott, és a napokban közölte velem a telefonon hogy fel akarja mondani a szerződést amit kötöttünk. Ebben az esetben tudok valamit tenni ez ellen, jogi úton, vagy ügyvéd segitségével? A szerződésben szerepel ilyen is: Az ajándékozott tulajdonjogát ajándékozás jogcimen jegyezze be, a bejegyzéshez FELTÉTLEN ÉS VISSZAVONHATATLAN hozzájárulást megadja.
2020. máj. 20. 23:07
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
89%
Csak átfutottam a 10-es által írottakat, kiegészíteném annyival, hogy az ingatlan ajándék csak 10 éven belül követelhető vissza, a fenti szempontok alapján.
2020. máj. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
4 évvel ezelött következett ez be hogy a szerződést megcsináltattuk.
2020. máj. 22. 08:16
 13/24 anonim ***** válasza:
50%

Egy végbement ajándékozási szerződést nem lehet felmondani. Felmondani folyamatos jogviszonyt lehet, nem valamit, ami egyszer bekövetkezett.


Ajándékot visszakövetelni lehet, de annak nagyon szigorú szabályi vannak, és bírósági eljárás kell hozzá.

2020. máj. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Igazából a kedves édesanyám azzal zsarol ( lényegében ) ha nem azt csinálom amit ő mond akkor felmondja a szerződést mert " úgy beszéltem vele ". Azaz visszaél a hatalmával. Lényegében az zavarja hogy az apámmal jobb kapcsolatot ápolok jelenleg mint most vele. Az anyám követelőzik, mindent tudni, és uralkodni akar azáltal hogy ő ajándékba adta nekem a házat. Tömören: Visszaél a helyzetével.
2020. máj. 22. 23:00
 15/24 anonim ***** válasza:
67%
Szuper, az egyedüli jogilag korrekt választ lett a legjobban lepontozva. :D Ide tényleg csak dilettánsak járnak!?
2020. máj. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Utolsó a francot, az összes válasz le lett pontozva a sárga földig, pedig a legtöbben van hasznos információ.

Ugyanakkor nem tudjnk segíteni a kérdezőn, mert hiába van már képben az ajándékozas jogi oldalával, az anyja azt csinál amit akar a haszonélvezete miatt.

/ 3-as

2020. máj. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Ezt eddig is tudtam hogy azt csinál a haszonélvezeti joggal amit akar. Viszont jelenleg az érdekel hogy ezt a szerződést fel tudja bontani ha ő ugy akarja vagy nem? Azaz a kérdésem jelenleg arra irányul hogy el tudom vesziteni a tulajdonjogot mert megromlott a kapcsolatunk?
2020. máj. 23. 08:29
 18/24 anonim ***** válasza:
82%

De felmondásról (= jövőre nézve történő megszüntetés) beszél a Kérdező, ami teljesen értelmetlen egy, már végbement ajándékozási szerződés esetén; értsd: már bejegyezték a Kérdező tulajdonjogát. Felmondani folyamatosan fennálló jogviszonyokat lehet, például bérleti szerződést, megbízási- vagy vállalkozási szerződést, együttműködési megállapodást, stb. Amikor valami állapot a szerződés szerint folyamatosan fennáll, és azt szeretnék a felek a jövőre nézve megszüntetni.

Egy bejegyzett ajándékozási szerződéstől max. elállni (= felbontani, azaz visszamenőleg a megkötés idejére megszüntetni, "meg nem történtté tenni") lehet, és ezzel egyidejűleg eredeti állapot helyreállítását követelni, azaz az ajándékozó tulajdonjogának visszajegyzését kérni a földhivataltól, aminek pedig szigorú, Ptk-beli szabályai vannak - ezeket már itt leírták.


A Kérdező ezt kérdezte; a haszonélvezettel és annak jogkövetkezményeivel a saját bevallása szerint tisztában van. Az érdekli, a tulajdonjogát elveheti-e az anyukája felmondással. Annak semmi köze a haszonélvezethez, és erre a válasz egyértelmű NEM, mert nincs mit felmondani.


Elállhat és követelheti vissza az ajándékot? Igen, ezt megteheti, ennek legalábbis jogi alapja létezik. Megnyeri-e a bíróságon, ha a konkrét esetben ilyet követel? Az esélye kb. 10%, annyit is csak azért adok neki, mert nem lehetünk biztosak benne, hogy a Kérdező minden lényeges körülményt megosztott velünk.


Egy ügyvéd

2020. máj. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
A jelenlegi helyzet az amit leirtam. Nem titkoltam el semmit, itt se mivel csak igy tudom meg az igazságot ( Meg akkor ha leülök egy ügyvéddel beszélni ). Konkrétan otthon se vagyok és egy olyan szituációba keveredtem bele amihez effektiv semmi közöm nincs, mert a szüleim között veszekedések vannak és ebben a helyzetben az apám pártját fogom és ezáltal az édesanyámnak ez nem tetszik mivel ő ajándékozott nekem egy házat és ebben a helyzetben ő úgy képzeli el hogy akármi van, neki kell igazságot adnom még akkor is ha neki nincs igaza. Én probáltam a feleket kibékiteni de erre csak az apám hajlik, anyám elhajlik a kibéküléstől. Mivel én apámnak adok igazat és jelen helyzetben az apám folyamatosan érdeklődik hogy mi van velem, kell-e valami segitség, ezzel szemben anyám már isten tudja hogy mikor keresett meg engem hogy valójában hogy telnek a napjaim. Ergó apámmal most jobb kapcsolatot ápolok mint valaha. Anyámnak ez nem tetszik és ezért ő azt hiszi hogy teljes mértékben mellette állok. Ami nem igaz, mert ha mellette állnék akkor nem ültem volna vele leülni megbeszélni a kettőjük közötti viszályt. A baj csak az hogy ebben a helyzetben anyám el kezdett zsarolni, hogy felbontja a szerződést és ő fog majd oda beköltözni. Ezek szerint csak az utóbbit teheti meg, amivel valójában eddig is tisztában voltam.
2020. máj. 23. 17:17
 20/24 anonim ***** válasza:
61%

Nem azt mondtam, hogy eltitkoltál bármit is, hanem azt, hogy ügyvédként tudom, hogy az ügyfelek nagyon sok mindent csak kérdezésre mondanak el, előtte képesek teljesen másról beszélni. Ez természetes dolog egyébként, azért van, mert a laikusok nem tudják, mik a lényeges dolgok, és mik nem. Nyilván én pont ugyanígy vagyok az orvosnál.

Viszont netes tanácsadásnál éppen ezért mindig hozzáteszem, hogy csak arra tudok reflektálni, amit itt elmondtál, és lehetséges, hogy vannak még olyan fontos dolgok, amiket nem tudok, de befolyásolhatják a jogi helyzetet. Ha szemtől szemben ülünk, ezeket kikérdezem, és átnézem az iratokat is. Ez így más.

Nem azt akartam mondani, hogy biztos hazudsz vagy titkolózol.

2020. máj. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!