Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyire biztonságos nőként...

Mennyire biztonságos nőként egyedül élni?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok és úgy alakult, hogy egyedül fogok élni egy kertes házban, egy kisvárosban. Nem mondom azt, hogy mindenki ismer mindenkit, de mondjuk, mindenki ismeri a város felét. Szóval hamar megtudják majd, hogy én egyedül élek ott. Mennyire biztonságos ez? Bármikor betörhetnek, nem tudnék semmit tenni. Velem is bármit tehetnének. Ilyesmi dolgok. Tudtok további veszélyeket, amikkel vigyázni kell? Milyen megoldások vannak, amivel biztonságosabbá tehetném az egyedül élést?

Te élnél ebben a helyzetben egyedül?

Köszönöm szépen, ha válaszolsz



2020. jún. 2. 16:55
A kérdező szavazást indított:
Én élnék így, kicsit félnék, de nem sok esély van, hogy megtámadnak
Én élnék így, nem paráznék
Nem élnék így
Én élnék így, de nagyon paráznék
30 szavazat
 1/10 mindentudó99 ***** válasza:
92%
Nincs ezzel baj. De azért egy kutyát tartanék. Nem tudom tiéd e az ingatlan egy riasztó azért nem árt arra az esetre ha nem vagy otthon. Mert nem jellemző hogy rátörjenek az emberre de azt simán kifigyelik mikor nem vagy otthon.
2020. jún. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
15%
Ha félsz, akkor miért nem keresel magad mellé valakit?
2020. jún. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
#1: Ez mindenkire igaz, ebből a szempontból tökmindegy, hogy egyedülálló nő-e az illető vagy nem.
2020. jún. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Ilyen helyre 2 igazi házőrző kell.Komondor,kuvasz,vagy ennek keverékei.Nálunk még a madarak sem mernek leszállni.
2020. jún. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy komoly betörőt nem fog visszatartani egy kutya sem. Én riasztót javaslok. Általában elég már a matrica egy-két jól látható helyen is.
2020. jún. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ötös válaszoló által tanácsolt riasztót én is támogatom. Kutyát tartani csak házőrzés szempontjából hülyeség, mert ha a betörő előtte lecsekkolja a házat, akkor úgy is fogja látni, hogy van kutya, így felkészül rá.
2020. jún. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolom annak kicsi az esélye, hogy akkor törjenek be, mikor tudják, hogy otthon vagy. Ezt általában ott is idősekkel próbálják csak, ahol gyakoribbak a betörések. Szóval szerintem főleg arra kell gondolni, mikor nem vagy otthon. +1 a riasztóra, komoly zárra, esetleg járőrszolgálatra

Egy kutya tartása rengeteg elfoglaltsággal, felelősséggel, és költséggel jár. Főleg egy nagytestű kutyáé.

Illetve még nem tudom milyen komoly értékeid vannak, de lehet azt nem otthon tartanám. Esetleg beszereltetnék egy széfet. Tudom lesz aki szerint semmit sem ér, de azért csak idő, zaj kinyitni vagy kitépni és valamilyen szintű tudás kell hozzá.

Ha hosszabb időre hagyod magára a házat:szerintem jó megoldás még az időzítőkapcsolók használata (lámpára tv-re)

Szomszédot, ha normális, megkérni, hogy nézzen néha oda, szedje ki a hülye reklámújságokat, tegye ki-be a kukád.

Igyekezz, hogy szolgáltatók stb. csak indokolt esetben és mértékig menjenek be, lássanak be.

A lényeg, hogy neked ne essen bajod. Az értékek pótolhatók, ha betörnének és lassan a lelki részét is kihevered.

F33 közepes város, még gimis koromban kirámoltak minket

2020. jún. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem biztonsági okból, de nem akarnék egyedül élni. Az olyan, mint egy büntetés, nekem legalábbis.
2020. jún. 21. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
én nagyon régen egyedül vagyok. az önbizalmat kell növelni,tanulással,sporttal,trsaságba járni,v. közösségi házba,
2020. aug. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az egyedül élésnek vannak előnyei és hátrányai. Ha volt a szomszédomban egyedül álló hölgy biztos lehetett benne, ha valamit nem akart megcsinálni, egy szomszéd pasi megcsinálta neki, ha nem akarta, akkor a feleséggel beszélt, az átzavarta a férjét (ez alól a lepedő akrobatika azért kivétel).

Biztonsági szempontból mindegy, hogy milyen nemű vagy. ha meg akarnak támadni megfognak, de a lopás jobb bolt, mint a rablás, ezért a veszély nem nagy.

Én pasiként sem hordok ékszereket, az értékes tárgyaimat "kidekorálom" ütött-kopottnak, ha pénz van nálam, akkor nem szállok buszra villamosra.

Remélem segítettem

2021. jún. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!