Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlanvásárlás előtt mindenk...

Ingatlanvásárlás előtt mindenképpen érdemes kivárni a 2021-es eseményeket?

Figyelt kérdés

Most még minden eladó/kiadó kivár, mindenki türelmes, hitelmoratórium is van így nincsenek kényszereladások. De a lakáspiaci kereslet már 80%-al csökkent elvileg. De ez még nem látszik meg az árakban, csak a kevés adásvételben. Ráadásul mindenki abban bízik, hogy a turisták visszajönnek pár hónapon belül és minden megy a régiben.

Viszont ha ez nem így fog történni és véget ér a moratórium is, akkor lehet hogy eladási őrület lesz a lakáspiacon? Úgy ahogy eddig lakásvételi őrület volt, ami miatt fel is mentek az ingatlanárak?

Mindenképpen érdemes kivárni mit hoz 2021? Cikkeket nem linkelnék, mert 100-at is tudnék, akkor már inkább egyet se. Normális válaszokat előre is köszi!



2020. jún. 11. 21:21
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

Szerintem nem érdemes várni, pláne ha valaki saját részre venne. Tömeges kilakoltatásra nem hinném, hogy lehet számítani, a moratórium végéig még azok is találhatnak maguknak munkát, akik most elvesztették. Valamennyi csökkenés persze elképzelhető, de nem gondolom, hogy ez jelentős lenne. A kamatok sem biztos, hogy ilyen alacsonyak maradnak.

Ha valakinek nem sürgős és nem is nézett még ki semmit akkor persze érdemes lehet várni, de csak azért, hogy hátha jelentés árcsökkenés lesz, szerintem nem. Van persze kismillió cikk, ahol levezetik, hogy milyen sokat fognak esni az árak, de van legalább ugyanannyi, ahol az ellenkezőjét írják. Ráadásul ezek a kimutatások szinte naponta változnak. Az igazság az, hogy senki nem tudja, hogy mi várható, találgatni, spekulálni, statisztikákat, gazdasági írásokat olvasni azért lehet, csak szerintem nem érdemes készpénznek venni a hatalmas áresést.

2020. jún. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

27: Ne mondd, nem véletlen, remélem a lényeg látszik. Minden esés előtt ment az agymosás arról, hogy csak növekedés lehet. Nincs olyan nap, hogy ne jelenjen meg tucatnyi pozitív cikk az ingatlanpiacról, vajon miért...


Kérdező: igen, ezért linkeltem be, minden jel arra mutat, hogy most indul a piac lefelé. De ez már nem tabu, mutatják a számok is (KSH, MNB). Első lépés volt a kereslet drasztikus visszaesése. De ez még a vihar előtti csend.

[link]

[link]

2020. jún. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
28: Megnézheted az angolt is, lassan emelkedő árak, nálunk abban a pillanatban kiakadt a görbe, ahogy bevezették a jelenlegi családtámogatási rendszert. Sikerült a 4. legdrágább várossá válni (jövedelemalapon), innen nagyot lehet esni, ha nem is 50%-ot.
2020. jún. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim válasza:

Kérdező, ha te már eldöntötted, hogy 50%-t fognak esni az árak akkor miért írsz ki kérdést erről és próbálod meggyőzni a veled nem egyetértő válaszolókat? Semmilyen saját érved nincs arra, hogy ez fog történni, csak, hogy ezt írják a cikkek.

Aki saját célra akar lakást venni annak mérlegelnie kell, hogy fizeti még 1-1.5 évig a drága albérletet (ami kidobott pénz) és vár egy esetleges áresésre, esetleg pozitív különbséggel. Én kiszámoltam magamnak és nem éri meg várni. Mindenki számolja ki saját magának. Aki esetleg befektetésre keres, annak lehet érdemes várni.

Szerintem amúgy nem fognak sokat esni az árak, max a 2017-es szintre. Ameddig a kormány ad ingyen pénzt és hitelt a családoknak, akár befektetésre is (babavárót elég sokan szánják annak) addig nem lesz hatalmas áresés (50 százalék az majdnem 2003-as szint! és a bérek már nem ott tartanak). És ne legyen senkinek illúziója, 2022-től is ők lesznek hatalmon, és a további ingyen pénz lesz az egyik választási fogás (babavárónál nem véletlen a 2022-es véges dátum).

Német kormány meg ad ingyen pénzt az új elektromos autókra, szóval a győri gyár is túléli, a debreceni bmw gyár is megépül. Mindenki happy

2020. jún. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

34, itt felesleges érvelni. Minden vágya, hogy jó helyen vegyen falusi áron lakást és addig itt fog pattogni.

Szóval igen, bedől a világ, Budapesten megkezdődik a tömeges elvándorlás.

2020. jún. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!