Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Így kérhet az ingatlanos...

Így kérhet az ingatlanos százalékot?

Figyelt kérdés
Férjem hirdeti a lakásunkat több ingatlan oldalon, ahol kifejezetten kéri hogy ingatlanosok ne hívják. Persze naponta többször is kap hívást, hogy segítenének eladni. Ma egy olyan ingatlanos telefonált neki, aki azt állította, hogy konkrét vevőt hoz a lakásra, de ezért cserébe az eladási ár 3 százalékát kéri cserébe. Csak én gondolom,hogy ez nem reális? Én nem kértem a segítségét, nem kértem hogy hozzon vevőt. 2 hete hírdetjük a lakás, 2 érdeklődő volt eddig, nem sűrgős az eladás.

2020. jún. 12. 19:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Küldjétek el. Ha elfogadjátok a feltételeit, akkor ezt szerződésbe fogja foglalni, és utána nincs mit tenni. És persze, hogy irreális a 3%, de gond nélkül elkérik mégis. Jobb szóba se állni ezekkel.
2020. jún. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Kuldejtek el, kamuznak hoznak vevot aki igazabol nem is vevo...


2. Jobban tennetek ha nem huznatok el nagyon az eladast.

A ket erdeklodo monjuk nem rossz ha meg is tekintettek ezek szerint jol arazott. De az elejen mindig tobb van. Nem reg adtunk el lakast, amikor elvittek azt megelozo 2-3 heten volt 4-5 megtekintes.

2020. jún. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 xswerdy ***** válasza:
100%
ezek szerint ő most (a szokásostól eltérően) nem az eladó, hanem a vevő megbízásából közvetít. De akkor miért kellene neked fizetned? Fizesse, aki megbízta.
2020. jún. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Eseti szerződést köthetsz, de max 1% jutalékkal. (Végülis hozzásegített az eladáshoz.)

Viszont az ingatlanos* ekkor csak tippadónak számít, tehát a jutalékot attól a vevőtől kérje, akivel ingatlanfelkutatási szerződést kötött.

Fotózni ne engedd, hirdetni ne engedd. A hirdetéssel már te dolgoztál, te fotóztad, te készítetted az értékmegállapítást, értékbecslést, rajzoltad az alaprajzot, te rendezted be a lakást eladásra hangolva.

Te is meg tudod mutatni és meg tudod győzni az érdeklődőt, hogy a többi hasonló konkurens ingatlan közül miért a tiéd a legjobb választás a számára. Az érdeklődőt gyorsan profilozod, és az ingatlanod azon értékhordozóit emeled ki, amelyek az érdeklődőből felébresztik az "ez kell nekem, megtaláltam" gondolatot.


*ingatlanos: jogszabályban meghatározott szakképesítéssel rendelkezik, és szerepel az ingatlanvállalkozás-felügyeleti hatóság által üzemeltetett Üzletszerű ingatlanközvetítők nyilvántartásában az Országos Kereskedelmi Nyilvántartási Rendszer honlapján, itt: [link]

jan. 13. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!