Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » El adhatom úgy a házam hogy...

El adhatom úgy a házam hogy egy x ideig nem költözök ki?

Figyelt kérdés
Vettem egy másik házat viszont azt fel kell újítani mielőtt be költözök. De erre most sajnos nincs pénzem. Ha el adom a mostani házam abból fel tudnám újítani viszont nem tudnék rögtön ki költözni kb fél év kellene. El tudnám adni úgy hogy ki fizetik a vétel árat és még fél évig benne lakók? Vagy hogyan lehetne ezt meg oldani? Volt valaki ilyen szituációban?

#eladás #Új ház felújítás #Ki nem költözés
2020. jún. 14. 09:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a vevövel kell egyeztetni, általában, ha neki nem sürgös beköltözni, akkor az adott idöszakra lakbért fizetsz neki, megszabott dátomig ki kell költöznöd és ezt az egészet ügyvéd által készített szerzödésbe kell foglalni.

De a vevöt semmi sem kötelezi, hogy ilyenbe belemenjen, ez csak rajta múlik.

2020. jún. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Még azt szokták ilyenkor csinálni, hogy arra az időszakra albérletet keresnek, ha a vevővel nem tudnak másképp megegyezni.
2020. jún. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%
Ha vevő benne van akkor persze, lehet ilyet. Persze arra számíts, hogy nem fizetik ki a teljes vételárat csak átvételkor, legalábbis én biztos nem tenném.
2020. jún. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%
persze vételár -10% +lakbér
2020. jún. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
28%
Hát tőlem pénz csak foglalót látnál, meg birtokba adáskor fizetnék. Olyat, hogy odaadom a nagy lóvét, te meg abból felújítgatsz, na azt nem. Mert ha a mestereid csúsznak két-három hónapot, akkor én gutaütést kapok, és lelőlek. Na ezt elkerülendő nem mennék bele ilyenekbe.
2020. jún. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!