Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egy mai fiatal hogy jut...

Egy mai fiatal hogy jut házhoz vagy lakáshoz Magyarországon, ha nem örököl semmit?

Figyelt kérdés

2020. jún. 17. 14:04
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
85%
Kemény munkával megteremti az öneröt és optimális esetben a hitelt elötörlesztéssel 10 év alatt kifizeti
2020. jún. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
71%
Pont úgy, ahogyan a szülei.
2020. jún. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Összespórolsz a szüleidnél lakva egy lakás önerőjét, aztán veszel egy másfél szobás panelt. A félszobát kiadod albérletbe a másikban meg te laksz. Így a törlesztőreszlet is meg van és spórolni is tudsz.

Én jelenleg itt tartok 26 évesen.

Mikor lesz több pénzem akkor ugyanez lesz csak nagyobb lakásban. Végül meg majd megveszem álmaim otthonát.

2020. jún. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
79%

Heti 3 ilyen kérdés van...

Lapozz, lapozz...

2020. jún. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
85%
Úgy hogy kimennek külföldre és megkeresik rá a pénz egy részét aztén hitel.
2020. jún. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
95%

Ahogy eddig is. Munka, spórolás. Addig szülőknél élés.

Önerő, hitel.

Esetleg ha már van párja, akkor összeteszik, amijük van. Így gyorsabb.

Én is így vettem. A szüleim is. Nekik se pottyant az ölükbe.

És persze ne rögtön álomházat akarj. Én először egy kis lakást vettem, később sikerült jól eladni és olcsón venni egy nagyobbat.

2020. jún. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Én speciel dolgoztam, nem herdáltam el a fizetésem, nem egész lakást bereltunk a párommal, hanem csak szobát stb. Stb. Így 27 évesen tudtunk venni hitelmentesen egy garzont
2020. jún. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
41%

Mondjuk ez kicsit a 22-es csapdája. Mert ha kimennek külföldre pénzt gyűjteni, de mondjuk már hozzászoknak a magas fizetésekhez meg a jóléthez, akkor már lehet nem is akarnak visszajönni Mo.-ra ingatlant vásárolni. Vagy ha visszajönnek, akkor meg megy a rinyálás, hogy itt milyen szarok a bérek meg a munkakörülmények.

Tipikus. Azok akik még nem jártak külföldön, azokat még sosem hallottam pl. a munkakörülmények miatt rinyálni. Nyilván mert nem tudja, hogy milyen máshol.

2020. jún. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
90%

Rengeteg munka, kiadások folyamatos nyomon követése és visszaszorítása, és nem szabad felülni a fogyasztói társadalom nyomásának (évente új telefon, tengerparti nyaralás és társai)


A párommal 3 év alatt így spóroltunk össze 6 milliót nulláról indulva, és a mai világban az se elég semmire... de folytatjuk tovább.

2020. jún. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
55%

Sehogy.


Nekem pl. nincs kinél lakjak, ezért albérletet fizetek, amiből meg a minimálbéres tanári fizetésem mellett lehetetlen félrerakni.

2020. jún. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!