Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tényleg szinte lehetetlen két...

Tomi:D kérdése:

Tényleg szinte lehetetlen két motivált pályakezdőnek a lakásvásárlás hátszél nélkül manapság Magyarországon?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Párommal 3 éve vagyunk együtt.

Én 22 éves vagyok ő pedig 21.

Én épületgépész vagyok ő pedig gyógypedagógiai asszisztens.

Mindketten minimálbérrel vagyunk bejelentve a többit zsebbe kapjuk a munkahelyünkön.

Én 290 e ft kapok ő mivel nem szakmában dolgozik ( anyagiak miatt ) 280 e ft.

A bankok szerint a legális jövedelmed maximum felét lehet leterhelni.

Szeretnénk majd ezt a babaváró hitelt igénybe venni.

Az ugye 10 m ft önerőt jelent.

Viszont ennek a havi törlesztője 50 e ft.

Mi ugye papíron 280 ft keresünk.

A legkedvezőbb banki ajánlat szerint mivel nincs semmi fedezetünk nettó 450 e ft fizetéssel + 6 m ft önerővel kell rendelkeznünk kettőnknek egy 25-30 m ingatlanhoz.

Az önerő ugye nem gond.

De a fizetés legális része sajnos igen....

Ebben a szakmában dolgozóktól szeretnék segítséget kérni.

Van e erre valami kiskapu vagy kezdjünk el mi is sok magyar társunkhoz hasonlóan angolul vagy németül tanulni? :)



2019. máj. 30. 21:57
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
7%

21-22evesen ne lakásvásárlásba gondolkodjatok, hanem, hogy egyáltalán tudtok-e saját lábon megélni és maradjon szorakozásra is pénzetek, mert hát fietelok vagytok.


Béreljetek egy lakást, a legjobb a ti korotokban egy szobát bérelni, fogjatok össze más emberekkel, és béreljetek egy 3 szobás lakást együtt. Ott kihuzzátok 2-3 évig, marad pénz szorakozásra is. Ès ha ezek utan családot akartok alapítani akkor hajrá lehet gondolkodni lakáson, föleg, ha addigra lesz normálisan bejelentett béretek is. Ha még sem megy a kapcsolat, vagy akármi közbe jön(csajod 100km-re kap álom melót)egy szobát felmondani totál egyszerü.


A bank jó nagy hülyeséget mondott, mert ahhoz, hogy kényelmesen meg tudj élni az össze bejövötöknek(ha nincsen más nagyobb kiadásotok mellette) akkor max 1/3 lehet lakhatásra(rezsivel együtt) kiadni. Ha ennél többet adtok ki lakhatásra akkor csak szenvedés az élet.


Gondolj bele, hogy ha nem jönn össze a kapcsolatotok, vagy tényleg másik városban lesz munkátok akkor mennyi nyüg a lakás eladása, vagy akár bérbe adása is.

2019. máj. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem becsülendő hogy lakásávásárláson gondolkodtok ilyen fiatalon. De biztos hogy máris egy 30 milliós ingatlant kell kinéznetek? Nem igazán vágom a lakás árakat a fővárosban, de egy kisebb lakás biztos nem kerül ennyibe. Lehet arra összejönne a pénz hitel nélkül is pár év alatt, főleg ha nő a béretek is addig. Aztán ha van gyerek, jobban kialakul a karrieretek, akkor vegyetek nagyobb, drágább házat.
2019. máj. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
Szakszerű segítséget kértem, nem életviteli tanácsot....Soha nem költöznénk össze másokkal.....pláne nem a mai korunkbeliekkel :) Egyikünk sem szeret bulizni és már eldöntöttük, hogy lakást veszünk,csak keressük a módját. Kérek mindenki szépen, csak szakértőként írjon és értelmes választ.....köszönöm szépen :)
2019. máj. 30. 22:34
 4/38 anonim ***** válasza:
40%

Sok fiatal ott cseszi el, hogy már 20 évesen 10-20-30milliókban akarsz gondolkodni...

18 évesen végeztem az ács szakmámat.

Nekem is büdös volt szüleimnél elni, vettem egy roburt (régi dobozos kisteher).

Berendeztem, ágy, asztal, mobilrötyi, lavor...

5 évet éltem benne, abból kicsit olaszországban, kicsit ndk, kicsit oroszország... Mikor hazajöttem megházasodtam és volt annyi pénzem, amiből kp vettem magunknak egy lakást.

2 éve elváltam. 55vagyok.

Vettem Bp aglomerációban egy lepusztult vályogházat, annak az udvarában építettem egy mezőgazdasági vontatóra egy tiny house-t.

1háló, külön konyha, wc zuhanyzó, az ágyam felhajtható szekrényágy és kanapévá alakíthato így 2 mozdulattal a hálóm nappali, amúgy egy teljesen modern otthon 20négyzetméteren... Jelenleg ketten lakjuk a cicámmal.

Össz költségem, bár sokmindent én csináltam meg, gyakorlatilag csak az áramhoz nem nyúlok... 4millió

Hőszivattyús fűtéssel, össz rezsim 15000ft. De még 1.5 milliót beletettem volna egy napelem rendszerbe, akkor csak az 5000vizet kellene fizetnem.

Havi átlagkeresetem (bár vallalkozoként nem így nézem) 5-600.000ft... szóval most kompromisszum, kis ház de kényelmes, mire jön a nyugdíj meg egy paszív házra tervezek összesporolni... Bár lényegében ez is az. De azért még szeretnék rendes házat...

Szóval csak arra akarok kilyukadni, okosan lehet ám olcsóbban is lakni, nem szükséges 20 évesen 10-20 évre adósrabszolga sorsba taszítani magad... Pláne nem ilyen kamu szarokkal mint ez a "babaváró HITEL"

Bőven ráértek még es ha most ahelyett, higy beleugranátok egy adósrabszolgaságba, kompromisszumot hoztok, abból a pénzből amit erre fordítanátok képzitek magatokat, pár év múpva apro is lehet számotokra az a 20-30millio...

Konkrétan gyerekkori haverom gyereke, 30 éves srác, épületgépész 6 év szakmai gyakorlattal vállalkozó Nyugat magyarországon én osztrákiában melóznak a brigádjai, havi szinten milliókat kaszál, porsche cayenne-el jár, es most vett egy yacht-ot balcsira... 30 éves... Ő nem ugrott fejest 20 évesen 20-30milliós hitelbe.

2019. máj. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Te is tudod, hogy minden problémátok forrása, hogy nem vagytok tisztességesen bejelentve.

Ezen az állapoton kellene sürgősen változtatni!

Akár, hogy a munkahelyeteken vázoljátok a problémát és kéritek, hogy legalább a papírok benyújtása idejére kapjatok "fizetésemelést"

A kedvező hitelbírálat után már a kutya nem foglalkozik a jövedelmetekkel, amennyiben rendesen fizettek.

Vagy kell keresni megfelelő munkahelyet, ahol a tényleges béreteket legálisan kapjátok.

DE!

Most ugyan nincs fedezetetek, ha vásárolnátok valamit, akkor az máris fedezet, módjában áll a banknak arra tenni a jelzálogot. Ez ismert banki gyakorlat, kérdezzetek rá!

Egyébként csodálkozom,hogy 50%-ot írsz, mert én úgy tudom, hogy csak a jövedelem 30 vagy 33%-ig adnak újabban hitelt.

2019. máj. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, max. havi 140 törlesztőt fizethetnétek. Akkor miért is 50 az ajánlat?...
2019. máj. 31. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
Albérletben élünk egy éve..... Szüleink vidéken laknak borzasztóan szegény körülmények között.....
2019. máj. 31. 07:53
 8/38 anonim ***** válasza:
100%

Hat igen, amikor banki hitel kell, akkor derul ki, miert baj ez a minimalberes bejelentes.

Ezzel akkor tisztaban kellett volna lenni, amikor ilyen feltetellel beleptetek arra a munkahelyre.

2-3 ev munkatapasztalat utan aranytalanul jobb lehetosegek vannak. Akkor valtani kene, es kizarolag olyan ajanlatot elfogadni, ahol teljes fizetesre jelentenek be.

2019. máj. 31. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
25%

Persze hogy lehetetlen. Ha az ember 200-250ezret tud félretenni havonta, akkor 10 év alatt (tehát mire 30 fölött lesz) addigra sikerülhet.


Segít valamicskét, ha nem minimálbérre van bejelentve az ember.

2019. máj. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
25%

Hátszéllel se könnyű, nem kell azt hinni, a mai árak mellett úgy sem egyszerű. Mire segítséggel de összegyűjtenéd a rávalót, ugrik az ár felfelé 20-30%-ot, és csak lesünk. Sose lehet utolérni a piacot.


Csak akkor ha kőgazdagok a felmenőid.

2019. máj. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!