Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit választanátok?

Mit választanátok?

Figyelt kérdés
Nos, lakás vagy házvásárlás előtt állunk. Szeretnénk, ha lenne hozzá egy kicsike kert is. Nem kell nagy, utalunk füvet nyírni. Találtunk egy sorhazat, nagyon, szép. Csak külön szinten van a konyha és a nappali. Ez az egyetlen egy bajom vele. A férjemnek nagyon tetszik, az udvar is pont elég lenne. Tényleg nagyon szép állapotban van. A konyha is pont olyan, amilyen az álom konyham. Szerintetek megtudnam szokni? Vagy beletudnek szeretni a külön konyhába?

2020. jún. 22. 23:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt csak te tudod, hogy bele tudnál-e szeretni.

Egyébként sok előnye van annak, hogy másik szinten van a konyha és a nappali.

2020. jún. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
31%
Nekem az a tapasztalatom, hogy a legtöbbet a konyhás nappaliban van a család. A konyha közelsége viszont fontos, mert jó ha ott vagyunk amikor készül például egy süti, vagy bármit foglalatoskodunk a konyhában. Az a lakás úgymond "lelke". Ez persze lehet ízlés vagy megszokás kérdése is, de ha úgy érzed, hogy ez neked is fontos, akkor én a helyedben nem ugranék bele, túl nagy kompromisszumnak tűnik. Jó állapotú lakást/házat ezután is fogtok találni. De függ persze attól is, hogy mennyire sürgős a költözés, mióta keresgéltek, stb. Ha ennél maradtok akkor biztos ezt is meg fogod tudni szokni.
2020. jún. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
Nekem még sosem jutott az eszembe, hogy ez probléma lehet, de látod, nem vagyunk egyformák. Ha neked ez fontos, akkor ne vegyél olyan házat, ahol a köv. 40 évben emiatt fogsz bosszankodni.
2020. jún. 23. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
18%

Engem biztosan zavarna, hogy a konyha nem a nappali mellett van.


Nem lehet esetleg átalakítani a konyha melletti helységet nappalivá?

2020. jún. 23. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
41%

A mai világban élő emberek igényei alapján alakult ki az amerikai konyhás nappali.

A családok egyre kevesebb időt tudnak együtt tölteni, ezért még a falat is lebontották, hogy a trend is szolgálja a szükségletet és így a konyhában szorgoskodó személy ne legyen elválasztva a családtól, vendégektől.

Ennek alapján nem is értem ezt a megoldást, hogy egy teljes emelet határolja el a konyhát a nappalitól, teljesen szeparálva a zömében nappaliban tartózkodó családtól. Amellett ha valaki a tévé előtt akar megenni valamit, vagy a vendégeknek készítesz kávét, akkor tálcával egyensúlyozva kell emeletet mászni?

Kedves Kérdező!

A mi életvitelünkbe nem férne bele ez a megoldás és neked sem javaslom. Csak olyan ingatlant szabad megvásárolni, ahova belépve már a küszöbön azt érzed, hogy "Ez az! Hazaértem!"

2020. jún. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%

Ez nézőpont kérdése. Én pont egy amerikai konyhás lakásban nem tudnék élni. Amikor mi megvettük a házunkat, a nagyobb hely érdekében direkt úgy alakítottuk át a házat, hogy a konyha a legalsó szinten legyen, a nappali épp fölötte van. Szerintem nagyon klassz így.

Azt nem írtad, hol van az étkező. Mert ha a konyhában lehet étkezni is, akkor végképp nem látom a problémát. Ha közvetlenül mellette, az is jó.

A leírásodból úgy érzem, eléggé tetszik neked ez a ház, hogy érdemes legyen ezt választanotok.

2020. jún. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%

Én alapban nem választanék emeletes lakást, több okból.

Sokkal rosszabb a fűtése/hűtése mint egy egyszintesnek, amellett a lépcsőjárással is van gondom, mióta balesetem volt.

De ha ettől függetlenítek is, akkor is rossznak tartom a földszinten konyha-emeleten nappali megoldást. De ez ln vagyok, az én szempontjaimmal.

Ja és még valami! Ha nem nagyon muszáj, sorházba nem mennék, millió hátránya van. Lehet kapni házakat kisebb kertekkel, annak is a nagy részét le lehet térkövezni, ha valaki utál füvet nyírni.

2020. jún. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az étkező a konyhában van, igazából akkora, hogy simán beferne egy ketszemelyes kanape meg egy tv. Hogyha a gyerek kint van és játszik, akkor tudjuk felugyelni főzés közben. De így igazából már feleslegesnek érzem akkor azt az igazi nappalit. Nem tudom, megnezzuk újra, aztán atgondolom.
2020. jún. 23. 08:16
 9/12 A kérdező kommentje:
Sajnos, most nem nagyon vannak olyan kertes házak, amik jók lennének, vagyis vannak de vagyonokert. Ez is nagyon drága, de ennyi pénzért sokkal rosszabbak vannak. Mert a környék is fontos, most albérletben lakunk innen nem kb két utcanyira van a ház. És szeretnénk ezen a környéken maradni, közel a belváros, bicajjal járunk, ez is szempont. Modhatni ez a város legdragabb környéke. Lehet a környék miatt, nekem is kompromisszumot kellene kotnom. :)
2020. jún. 23. 08:20
 10/12 anonim ***** válasza:
70%

#8-9

Akkor a leírásod alapján - elvégre te ismered az ottani viszonyokat - nincs is más opció.

2020. jún. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!