Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen veszélyei lehetnek...

Milyen veszélyei lehetnek annak ha ingatlan adás-vételi szerződésbe kevesebb összeget akar írni a vevő?

Figyelt kérdés
Hogy kell megírni a szerződést, hogy be legyünk biztosítva? Mi is vigyünk ügyvédet vagy elég csak a vevőé?
2020. jún. 23. 16:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%

A kozjegyzonel akar kevesebb dijat fizetni, mas elonye/hatranya nincs.

En is igy vettem hazat.

2020. jún. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
46%
Illeték miatt trükközhet, ebbe nem szabad belemenni.
2020. jún. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Banki hitellel akarja egy részét fizetni. Ilyenkor érdemes az úgymond fekete összeget előre elkérni?
2020. jún. 23. 16:31
 4/15 anonim ***** válasza:
61%

Ilyet eddig az eladó oldaláról hallottam, ha nem telt még el az idő a vásárlás és az eladás között ((SzJA)

Hogy a vevőnek ebben mi az érdeke - különösen hitelnél - az nem világos előttem. Ha az illeték miatt csinálja, azok nem hülyék, pontosan tudják, hogy hol, mi, mennyi.

Én a helyedben nem mennék bele!

Nem a testvéred, nem a szerelmed, vagy a jó barátod, egy ezredik idegen, miért kellene vele zavaros dolgokba keveredni?

2020. jún. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
72%

Csak emiatt nem vinnék ügyvédet, mert akkor azt meg neked kell fizetni. Szerintem ezt úgy lehet, hogy kifizeti nektek készpénzben azt a részt, amennyivel kevesebbet akar fizetni, az adásvételibe pedig a kisebb összeget írjátok. Bár ez is rizikós, mert mi van ha pl hamis pénzt ad.

#4: Az illeték miatt lehet értelme. Ha pl egy 40 milliós házat hivatalosan 35 millióért adnak, akkor máris spórol 200 ezret. Az pedig még nem annyira szembetűnő a NAV-nak sem. Viszont én sem mennék bele ilyen ügyletbe.

2020. jún. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Úgy akarja, hogy a felét kp-ban, a másik felét meg hitelből fizeti, de kevesebbet írjunk a szerződésbe. Én arra gondoltam, hogy a fekete pénzt a hivatalos foglalóval együtt adja ide előre mert attól félek, hogy átadáskor a szerződésbe írt kevesebb összegre fog hivatkozni és nem adja ide a fekete pénzt.
2020. jún. 23. 18:28
 7/15 anonim ***** válasza:
73%

#6

De miért akarsz ebbe belemenni?

Rizikó csak a te oldaladon van, miért "jótékonykodsz"?

2020. jún. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
19%
Áruljátok már el nekem, hogy mi a frászkarika baja lehet az eladónak ebből. Mi ez a nagy félelem. Nyilván a különbözetet odaadja a vevő kp-ban, hisz ő se hülye.
2020. jún. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ha visszalépek ha nem adja oda a különbözetet akkor gondolom így bebiztosítom magam.
2020. jún. 23. 19:32
 10/15 anonim ***** válasza:
74%
Illegalis, ado-csalas kategoria, es ha ot megtalaljak, (nem fogjak) akkor neked is lehet bajod.
2020. jún. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!