Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Nagyon megtetszett egy ingatla...

Nagyon megtetszett egy ingatlan. Álmaim lakása. Hogy csináljam?

Figyelt kérdés

28 millió az írányár. 20 millió megvan készpénzben a maradékot milyen hitellel tudnám összeszedni?


Csok nem jöhet szóba, mivel egy betegség miatt nem is lehet gyerekem. Állandó jövedelmem sincs, mivel projekt alapon szoktam dolgozni. Anyukámnak jó keresete van, azt mondta, hogy ő segítene nekem a hitellel, de mivel nem ő lakna ott az is csak piaci kamatozású lehet. (Anyukám amúgy jogosult a CSOK-ra, mivel van még 2 kiskorú gyereke)


35N



2020. jún. 27. 03:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

És mindenképp jelezd a tulajnak, hogy érdeklődsz a lakás iránt és bekérsz hitelbírálatokat.

2 nap alatt is elvihetnek egy ingatlant, és hátha a versenytársadnak rosszabbak a fizetési kondíciói és ha te is a képben vagy, akkor bevár téged.

2020. jún. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
49%
Nem értem, 7-est miért pontoztátok le? Koromnál fogva átéltem pár gazdasági válságot, és biztosíthatok bárkit, hogy ez a közelgő akkora lesz, mint a Clark Ádám kotróhajó.
2020. jún. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Már kb. 2 éve mondogatják, hogy le fognak menni a lakásárak, de ez csak spekuláció. Bár az igaz, hogy az utóbbi fél évben némileg csökkentek a lakásárak, de olyan sokkal szerintem nem fognak lemenni. Én 6 millió ft-ért vettem egy kis garzont 2010-ben, ami most kb. 15 millió ft ér. Én is szeretnék tovább lépni egy nagyobb lakásba, de nincs rá nekem sem kb. 8 millióm, hogy meg tudjak venni egy nagyobb lakást.

A hitelt én sem tartom túl jó ötletnek manapság, bár egy hitel már önmagában felér sokszor egy öngyilkossággal, hiszen egyrészt fizetni kell minden körülmények közt, már ha tudja fizetni az ember ugye, másrészt pedig ki tudja nem lesz-e megint egy válság valamikor, amikor egyoldalúan újra megemelik a törlesztőrészleteket...

2020. júl. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
#13: Fix kamatozású hitel esetén nem fognak csak úgy megemelkedni a törlesztőrészletek, semmilyen válság esetén. El kell jól olvasni a feltételeket, ha az ember tisztában van velük, akkor nem érheti meglepetés. A változó kamatozású hiteleket pedig érdemes elkerülni.
2020. júl. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

13-as vagyok:


Na igen, ez attól is függ, hogy milyen hitelt venne fel a kérdező.

De a lakásárak tuti nem fognak gyorsan zuhanni, esetleg csak tovább folytatódik némileg a lassú árcsökkenés, persze ha nem történik megint hirtelen valami nem várt dolog majd...

2020. júl. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!