Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan szerezzem meg a szomszé...

Hogyan szerezzem meg a szomszéd telket?

Figyelt kérdés

Valaha a mi telkünk és a szomszédé egy telek volt, de a dédszüleim eladták a telek felét. A szomszédok is építettek, az öregek is, telt az idő. A szomszéd viszont folyton támadta és keresztbetett dédapámnak, aztán nagyapámnak is. Rettenetes, mennyi kárt okozott nekünk. Most az ő unokája lakik a szomszédban de semmivel sem jobb mint a nagyapja volt. Folyton kötődik, leskelődik, hallgatózik, zajong, cirkuszol.

Nekem nagyobb telekre van szükségem és arra gondoltam valamilyen módon megveszem tőle. Persze neki nem eladó, de mit tehetnék hogy valahogy megváljon tőle? Vagy miként szerezzem meg a teket és szabaduljak meg egyben ettől a rémségről?



2020. júl. 6. 23:47
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél olyan ajánlatot, amit nem tud visszautasítani...
2020. júl. 7. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

Pont azt akartam írni, mint a 11-es!

Ha az ingatlana ér mondjuk 5 milliót, és ennyiért kapna a szomszéd utcában is ugyanilyet, akkor te ajánlj neki 6-7 milliót, vagy vedd meg az általa kinézett házat.

Neki megérné és neked is, mert teljesülne a vágyad és a differenciával megválthatod a nyugalmadat.

2020. júl. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

10es én nem fondorlattalbakarom megszerezni, ki akarom tisztességrsen fizetni. Csak el akarom érni hogy eladja

2020. júl. 7. 08:54
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek, ha te költözni nem akarsz, adj neki egy túl jó ajánlatot. Kíváncsi vagyok a fejleményekre.
2020. júl. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

Lehet ezt fogom csinálni. Én innen sosem költöznék el, dédnagyapám már akkor itt élt amikor ennek a nagyapja talán még nem is élt.

De lehet kapni fog a horgon. Csak azt nem tudom hogy hozzam ezt fel neki. Nem szoktunk beszélgetni, egy ilyennel meg pláne nem tudom hogy álljak elé

2020. júl. 7. 11:06
 16/31 A kérdező kommentje:
Meg gondolkodom azon is, mennyit ajánljak. A telek és a ház úgy összesen olyan 250 000-300 000 eurot ér.
2020. júl. 7. 11:09
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

"Jó napot kedves szomszéd!

Lenne a maga számára egy szuper ajánlatom!

Nekem szükségem lenne a maga telkére (mondjuk mert anyámat akarom ideköltöztetni, aki beteges, vagy valami hasonló).

Tudomásom szerint az ingatlana X Ft-ot ér, én megfejelem még X Ft-al (mondjuk 2 millió) és még a költözését is fizetem.

Gondolkodjon rajta X napot (1-3-at) mert ha nem megy bele, nekünk sürgősen más megoldást kell keresni, ami nem lehetetlen, mert sok eladó van itt a környéken, de minél közelebb akarom tudni az anyámat!"

2020. júl. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

17-es vagyok

Most látom, hogy közben írtál.

Ha egy 90 milliós ház a szomszédé, akkor nyilván ne 2 milliót ajánlj fel, hanem 10 milliót (most ezt Ft-ban értettem)

2020. júl. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de hol van ez az öreg ház, ami ennyibe kerül?

Csupán kíváncsiság, bocs'!

2020. júl. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

Hatalmas házról van szó, és jó állapotban van, volt felújítva, szigetelve van és új a tető is. Városon van, központhoz közel. Amióta pedig az utcában adják el a telkeket és a házak helyére tömbházak épülnek, még jobban felverték az árakat.


17es,köszönöm,jó ötlet. Meg kell próbáljam valahogy. Nem tudom mikor adódna rá lehetőség, remélem nem is haragudna meg érte. Mert nem szeretnék még nagyobb szomszédháborút az öreggel.

2020. júl. 7. 11:26
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!