Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan szerezzem meg a szomszé...

Hogyan szerezzem meg a szomszéd telket?

Figyelt kérdés

Valaha a mi telkünk és a szomszédé egy telek volt, de a dédszüleim eladták a telek felét. A szomszédok is építettek, az öregek is, telt az idő. A szomszéd viszont folyton támadta és keresztbetett dédapámnak, aztán nagyapámnak is. Rettenetes, mennyi kárt okozott nekünk. Most az ő unokája lakik a szomszédban de semmivel sem jobb mint a nagyapja volt. Folyton kötődik, leskelődik, hallgatózik, zajong, cirkuszol.

Nekem nagyobb telekre van szükségem és arra gondoltam valamilyen módon megveszem tőle. Persze neki nem eladó, de mit tehetnék hogy valahogy megváljon tőle? Vagy miként szerezzem meg a teket és szabaduljak meg egyben ettől a rémségről?



2020. júl. 6. 23:47
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
86%

Sehogy.

A felmenői megvették, ő örökölte, az övé.

Add el a tiedet és vegyél máshol nagyobbat.

2020. júl. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Az enyémet semmi pénzért nem adnám el, ide köt minden. És még abban a házban élek, amit 1924-ben épített dédapám.


Ő nemrég költözött ide, olyan 5 éve, amikor a szülei meghaltak, mert el kellett adja a lakását a tartozásai miatt. Tisztában vagyok vele hogy ő örökölt, de valamilyen módon szeretném egyesíteni a telkeket. Tudom hogy nem nagyon köti őt semmi ide, s nem is áll jól anyagilag de nem fiatal és nem hiszem hogy gondolkodna az eladáson.

2020. júl. 6. 23:55
 3/31 anonim ***** válasza:
82%
Van az a pénz, amiért eladó. A lényeg, hogy ha nem álljól anyagilag, akkor el fog jönni az idő, amikor meg fogod venni tőle, csak figyelj, hogy ne előzzön meg más.
2020. júl. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kivárod amíg meghal vagy tönkremegy.
2020. júl. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
Örökösei vannak?
2020. júl. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Van egy lánya.
2020. júl. 7. 00:25
 7/31 A kérdező kommentje:
De ő más negyedben él, nem hinném hogy valaha is visszaköltözne ide
2020. júl. 7. 00:26
 8/31 anonim ***** válasza:
49%

Ordít, hogy kamukérdés, de azért menjünk bele a játékba:


"Persze neki nem eladó, de mit tehetnék hogy valahogy megváljon tőle? Vagy miként szerezzem meg a teket és szabaduljak meg egyben ettől a rémségről?"


Ezek alapján te sem vagy jobb. Már ha valódi lenne a kérdés.

2020. júl. 7. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Nem értem miért ne lenne valódi. Nincs miért hazudjak, ez a tényállás, ezen akarok változtatni. De nem a te kedvedért fogok csatolni telekkönyvet is.


Én pedig mivel nem vagyok jobb? Hogy nem akarok suttogni és rejtőzködnia. Saját udvaromon egy kíváncsi és rosszindulatú szomszéd miatt? Vagy hogy szeretnék nagyobb területet?

2020. júl. 7. 00:33
 10/31 anonim ***** válasza:
49%

"Vagy hogy szeretnék nagyobb területet?"


Igen, pontosan. Kereshetsz kifogásokat, hogy "de a szomszéd már generációk óta köcsög, csak én vagyok helikopter", de attól még arról szól a kérdés, hogyan szerezhetnéd meg fondorlattal a birtokát valakinek. Még egy rossz Szulejmán-epizódnak is elmenne :)

2020. júl. 7. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!