Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi a neve annak a szakembernek...

Mi a neve annak a szakembernek aki nem építész de ingatlan vásárlás előtt érdemes kikérni a véleményét?

Figyelt kérdés
Gondolom például hogy a lakás egyik ablaka az utcára nezo es betörés Veszélyes vagy épp a belső kert olyan részére amit senki se lát Ezeken még én is elgondolkozom de belegondoltam hogy mennyi minden olyasmi lehet ami fel sem merül bennem de ott van mint probléma Na annak mi a neve akit el lehet hivni hogy egnezze s ezeket feltárja előttem?
2020. júl. 10. 11:22
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

10

Szomszédság, környék, ingatlan tehermentessége...?

2020. júl. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Az utobbinak en is utana tudok nezzni, az elso kettonek is nagyjabol
2020. júl. 12. 23:12
 13/27 anonim ***** válasza:

Amit leírtál, azt minden ingatlanos látja. Ott más a nézőpont, mert nem kielemezni kell a vevő felé az ingatlant, hanem eladni (elvégeztem,

csináltam, és építőiparos is voltam). Amúgy küldj fotót, és elmondom :)


Statikust szoktak hívni egyébként, aki az ingatlan műszaki, statikai állapotáról készít egy felmérést. Falak, tető állapota, ugye ez régebbi házaknál merül fel eleve, hogy miért is repednek a falak például, ez az egészen tök egyszerű dologtól kezdve a rejtélyig is elmehet.

De a statikus azt nem nézi, h biztonságos-e a környék, vagy hogy jó-e az neked, hogy északi fekvésű lakást veszel.

Írjál, segítek, ha kell vmi.

2020. júl. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Mondom itt nem a statika a kerdes azt en is tudom, hogy van statikus
2020. júl. 13. 09:28
 15/27 anonim ***** válasza:
Akkor tedd fel konkrétan a kérdést, mit nem tudsz megállapítani, mert ennek így semmi értelme...
2020. júl. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Ep ez a lenyeg. Olyan ember kell aki megtalalja azt amit en es a tobbi nem. Barmit ami felmerulhet egy ingatlan esetében s nem felsorolt szakik hataskore. Ha felmerul kedobb ilyesmi s gondom lesz nem mondhatom a sorsnak hogy sajnos nem tudtam mert a gyakorin csak akkor valaszoltak volna ha elotte a szajukba ragom a valaszt, ez viszont nem volt lehetseges, mert en viszont azert kerdeztem mert nem tudtam a valaszt.
2020. júl. 13. 10:52
 17/27 anonim ***** válasza:

Ennyi erővel az űrkutatókat is felkérheted, hátha meteorit közelit házad felé:DDDD

Esetleg még jósnőt is bérelhetsz:DDD

Nevetséges szintre viszed a dolgot...vegyél sátrat zseblámpával meg rezsóval...

Minden ingatlanban, mindig lesz teendő...még egy konténerben élve is lesz teendőd...


ui: rágja neked szádba, hogy szavaiddal éljek, aki akarja;)

2020. júl. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Troll
2020. júl. 13. 14:55
 19/27 anonim ***** válasza:

18


Az vagy igen igen;)

2020. júl. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

13 vagyok kérdező, és a válaszom első felében leírtam: "Amit leírtál ---a kérdésedben fent ---- azt minden ingatlanos látja" stb.


Példa:

kicsi a belmagasság, nagyon régi ház, (gerendát nézd), régi nyílászárók, szűk udvar, kicsi az udvar is, ahol van, ez házrész, valószínű, h kábé öt lakásos udvarban lehet. Belváros, jó helyen van. Amúgy. Amivel semmit nem tudsz csinálni, az a belmagasság. Mármint h ilyen kicsi. Szépen megcsinálták, amit enged a hely, azt megoldották. A közlekedés nagyon jó, de nem kell bérletet venned, mert gyalog el tudod intézni a dolgaidat (ha nem kint dolgozol a városszélen). Külsőre nem tudom. Nem tudom, utcai házrész-e, de nem hiszem. Cserélned kell a nyílászárókat. Nem láttam személyesen, most neked választottam ki találomra. Nem láttam a szomszédokat, a környék általánosan biztonságos. (belváros, kamerák, stb.)

[link]


keress rá Debrecen Tócóskertre. Vonalzóval rajzolt lakótelep pont az égtájak irányában. A legszelesebb hely Debrecenben. Lehetett volna annyi eszük, h átlósan elforgatják a házakat, de nem volt. Személy szerint utálom a szelet. Természetesen, itt a legtöbb lakás felújított, műanyag ablakos, nagyon szép, de aki középkorú és nyűgös mint én, az leragad ott, h utálja a szelet. Ezt csak úgy ízelítőül. Ettől azért többet el tudok neked mondani egy ingatlanról fotó alapján is, akkor is, ha Bánomisénholvan, de most ennyi fantáziám volt, hogy példát hozzak.

2020. júl. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!