Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Fiatal párként lakásvásárlása...

Fiatal párként lakásvásárlása milyen lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés

Párommal közösen szeretnék saját lakásba költözni, viszont ő azon az elven van, hogy hiába vagyunk anyagilag VISZONYLAG jó helyzetben, akkor is csak 15-20 év múlva tudjuk megtenni, hogy normálisan saját lakásba tudjunk költözni.

Sok más fiatal párnál pedig azt látom, hogy igényesen felújított, modern lakásban élnek, esküvő megvolt (az sem 2 fillér...), már várják a babát (a babára sem keveset kell költeni).

Sőt, van a környezetünkben olyan fiatal pár, akik 24-27 évesek és építkeznek! Persze miközben egyetemre jártak mindketten + útközben született egy baba és még egy építkezést is kiviteleznek.


Nem irigy vagyok, csak érdekelne, hogy mégis honnan van rávaló?

A szülők ennyire támogatnak nekik mindent?

Érdekelne, hogy más fiatal pár hogy tud (látszólag könnyen) boldogulni?

Milyen lehetőségek vannak fiatalként az önállósodásra?

Nem hiszem el, hogy pont mi ne tudnánk megoldani valahogy, mikor nem vagyunk mi sem rossz helyzetben szerencsére.

A lehetőségekre lennék kíváncsi, aki tapasztaltabb mit ajánl, ő hogy kezdte. Nem szeretné(n)k a szülőkre utalva lenni, önállóan próbálnánk érvényesülni, már amennyire lehet.

Az ingatlan árakkal tisztában vagyok, igyekszem mindig tájékozódni, de tényleg erről szól az élet, hogy 35-40 + évesen jut el az ember, oda hogy normális lakásban tudjon lakni?



2020. júl. 10. 13:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
87%

Csok + lakáshitel + önerő. Ez egy járható út, ha nem 20-30 mFt és még drágább ingatlanban gondolkodik az ember...


Egyébként igen, a szülői segítség az tényleg segítség.

2020. júl. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
44%

Csok, babavaro, szulo penze, hitel, plusz par millat felre tudnak egyetem melett tenni akik szorogosabbak de nem ez a jellemzo.


Jobban jartok amugy ha meg vartok kicsit, aki az utobbi ket evben lakast vett az boven ertek felett vasarolt.


Igazabol szerintem legjobban akkor jartok ha nem itthon tervezitek a jovot, sajnalom mert egy szep hely ez a magyarorszag de a rendszervaltas ota belottuk magunkat egy balkani szinvonalra es nem valoszinu h a kozeljovoben valtozzon a helyzet.

2020. júl. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi 26/29 évesek vagyunk, és most vagyunk pont benne a lakásvásárlásban.


Nekünk 5 év kellett hozzá, hogy összegyűljön az önerő. Az első és második évben, raktunk félre, de azért nem hatalmas összegeket. Inkább "eléltük". Utána rájöttünk, hogy ha lakást akarunk, akkor muszáj tudatosabbnak lenni. Így 3 éve masszívan félreraktunk.

Ez persze sok áldozattal járt, de utólag nagyon megérte, mert a törlesztőnk annyi lesz, mint a bérleti díj (100.000) és amit eddig plusszban gyűjtöttünk most már elkölthetjük.


Fizetés: nettó 400.000 összesen (+ évi 1-2 bónusz )

Önerő:9 millió

2020. júl. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

13-as

Ketten együtt nettó 400 ból?

Gratulálok.

2020. júl. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Igen, ketten együtt nettó 400.00ból. Sőt 1. és 2. évben ez valamennyivel kevesebb volt. Fő a tudatosság. Eddig meghúztuk a nadrágszíjat, volt sok kompromisszum, de 2 hónap múlva remélhetőleg könnyebb élet jön. Jövőre már be is van tervezve 2 nyaralás :)
2020. júl. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Az én tapasztalatom az hogy nem lehetetlen megkeresni annyit fiatalon. En speciel egyeni vallalkozo vagyok van 2 automosom meg automatak es igy van olyan honap amikor milliok bejonnek bevetelkent 1 honap alatt. Ha valaki sikeres vallalkozo nem muszaly alkalmazottkent dolgozni mert ugy valoban lehetetlen osszeszedni milliokat egy lakasra.
2020. júl. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

#16

...és akkor felmerül a kérdés, hogy fiatalon miből vettél 2 autómosót, ami tejeli neked a milliókat?

2020. júl. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Van ez a fiatal vallalkozok tamogatasa palyazat. Kaptam ra indulo toket ilyen vissza nem teritendo. De olvass utana.
2020. júl. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Köszönöm 18-as, nem olvasok utána, mert nem vagyok érintett, de elhiszem neked.

Ügyes vagy!

2020. júl. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Mielőtt kérdés nélkül bevinnél az erdőbe.


A támogatás maximális(!) összege 4,5millió ft. Te abból hol tudsz egy autómosót elindítani?

Kell a hely ahol csinálod, kell az épület, az eszközök. Nem elég a szülők házára kirakni egy táblát és a teszkós slaggal lecsapatni a kocsikat

2020. júl. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!