Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lakásvásárlásra szeretnék...

Fritty kérdése:

Lakásvásárlásra szeretnék kölcsönt felvenni született illetve születendő gyerek után. Milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés
Külföldről jöttem feleségemmel Magyarországra 3 éve, tavaly pedig született egy kislányunk. Lakást vagy házat szeretnénk venni de nincs megtakarított pénzünk. Hallottam olyanról hogy lehet nyilatkozni hogy vállalunk mégegy gyereket és az után többet felvenni. Felvilágosítana valaki légyszives, mert nagyon nem vagyok benne ezekbe a dolgokba...

2018. márc. 5. 17:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Valóban nagyon nem vagy benne ebben a dologban.

A családi otthonteremtési kedvezmény, amiről te beszélsz, röviden CSOK. Viszont ennek van több feltétele, ha beírod a google-ba, hogy CSOK, akkor megtalálod ennek feltételeit. Nem elég az, hogy van x gyereked.

Illetve az összege is eltérő függően attól, hogy hány gyereked van, milyen házat veszel. Újat vagy használtat.

És egyáltalán nem biztos, hogy a ház árához képest elég lesz a CSOK önerőnek. Önerő nélkül szerintem ne akarjatok házat venni! Ugyanis pl. egy használt ház vásárlásnál 1 gyerek után ez a kedvezmény mindösszesen 600.000 Ft.

2018. márc. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!