Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakásvásárlásnál a birtokbavét...

Lakásvásárlásnál a birtokbavételnek milyen lehetőségei vannak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy lakásvásárlás/eladás közepén vagyunk. Megvan már a kinézett lakás, le is foglalóztuk (a miénkre is van vevő, szintén megtörtént már a szerződéskötés).


A szerződésünkben amit kötöttünk ez áll (ugyanaz az ügyvéd, minden szerződésnél): "Vevő a vételár teljes kiegyenlítésével egyidejűleg veszi birtokba, legkésőbb 2013. június 15. napjáig, s a birtokbavétel napjától kezdve szedi az ingatlan hasznait és viseli annak minden terhét"


Ez tehát ha jól értelmezem azt jelenti, ha én március 1.-én kifizetem a teljes vételárat, akkor akár be is költözhetek másnap?

A problémám az, hogy a lakásban lakók bent laknak és nem is akarnak kiköltözni június 15-ig (nem tudnak átköltözni korábban az általuk kiválasztott ingatlanba).

Viszont ugyanígy, ha a mi vevőnk kifizeti nekünk a vételárat, ő ugyanígy beköltözhet a mi lakásunkba.


A kérdés tehát, hogy milyen lehetőségeim vannak ilyen esetben? Vitát nem akarok, kitolni senkivel nem szeretnék, de minnél hamarabb szeretnék beköltözni a kifizetett új lakásba.


Köszönöm a válaszokat!


http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-kerd..



2013. febr. 24. 20:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom, hogy nem érdemes a kérdést kétszer kiírni. Szerintem ott megkaptad a megoldást is. Albérletbe kell költözni. (Hogy kinek az a szerződéstől függ. Itt csak egyetlen mondatot idéztél.)

Kérlek ne pontozz le, de úgy gondolom, hogy tisztességgel megfizettél egy ügyvédet az adásvételnél. Ő tisztességgel elkészítette a szerződést. Szerintem bátran kérdezheted tőle a lehetőségeket! De ez is szintén olvasható a korábban feltett kérdésre kapott válaszokban.

Ha pedig a birtokbavétel módja nincs pontosabban szabályozva a szerződésben, akkor rossz ügyvédet választottál. Lehet, hogy a vevődnek jobb ügyvédje volt? :-(

2013. febr. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Az ügyvédet sajnos az ingatlaniroda hozta :(

Ettől függetlenül persze kérdezhetnék, fogok is, de jobb szeretem előre tudni a dolgokat :)

2013. febr. 25. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!