Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy lehet megszerezni, egy...

Hogy lehet megszerezni, egy 200.000.000 Forintos házat?

Figyelt kérdés

Most nézem a házakat, és eddig csak egy 200.000.000 Forintos (eladó) házat találtam a kínálatban, ami igazán tetszik. Tudom, hogy ez sok pénz, de mégis csak ezek a kategóriák érdekelnek. Ez köt le, ez az álmom. Ebben látom a fantáziát, a jövőt, és ebben szeretnék élni. Ezért a házért már szívesen dolgoznék, és elhinném, hogy meg tudom szerezni "magamnak/magunknak" ezt a házat.

Csak hogyan? Milyen módon? Mi lehet az útja, egy ilyen ház megszerzésének? Mi lehet az ésszerű megoldás? Az adu ász?


Mindig azt mondják, hogy merjünk nagyot álmodni, és minden okkal történik, legyenek céljaink az életben, na most ezek megvannak. Mi a következő lépés?


Én nagyon tapasztalt ember vagyok, édesapám barátainak voltak hasonló jellegű tulajdonai. Szóval láttam már olyat, hogy valakinek van ilyene, illetve hogy tényleg el lehet érni nagyobb szabású célokat.


És még jó a probléma megoldó készségem is. Feltalálom magamat, kreatív vagyok, stb.


Szóval kérnék most tanácsokat, meglátásokat, bíztatásokat, értékes válaszokat, minden pozitív jellegű kommentet szívesen fogadok, de a nagyon negatív kritériumokat, és értelmetlen beszólásokat most mellőzzétek, az nem visz közelebb a célom elérésében!


Ötleteket kérek, terveket, megoldásokat, esetleg tapasztalatokat, hogy ha volt már ilyene valakinek, akkor azt hogy sikerült elérni, stb..



2020. júl. 15. 10:38
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Vagy építs egyet. Akadnak olyanok, akik évtizedekig építkeznek nagyrészt saját kezűleg, mert valami nagyon saját az életük álma. Nézd meg a Bory várat, 40 évig készült :)
2020. júl. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

7: No igen, ahhoz egy egész személyzet kell.

Tehát kb. 5-8 ember teljes havi fizetését kell kigazdálkodd a fenntartásához.

Plusz a karbantartások, felújítások 15 évente.

Nem elég a havi 2 M bevétel a fenntartásához, ha már megvan, kell a havi 10 M.

200 M-ért ha már ingatlant kellene vennem, akkor a Falk Miksa utcában vennék, 100 nm-es lakás ott kb. annyi.

2020. júl. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Jobb esetben felnősz kérdező, rosszabb esetben bele fog lógni a kezed bilibe....
2020. júl. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg pontosíts az álmodon, kell foglalkozni az érem mindkét oldalával, anélkül nagyon elszaladhat a fantázia.
2020. júl. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Á, személyzet nem szükséges, az szerintem más kategória... max takarítónő. Budapesten nincs jó lakás/ház, én most lakok (életem folyamán) a 14.ben. Egyik sem volt olyan, ami az "elképzeléseimnek" hűde megfelelne. És sok hírdetést nézek, budapesten csak az árak nagyok, a lakások nem (tisztelet a kivételnek).

Az álmaim házával nincsenek nagy elvárásaim. Csak legyen meg, tudjam fentartani, és ennyi +a minimális időleges költségek...

Ennyi.


De ez egy "alakuló' célom.

Már csak az utat kell megtalálnom, hogy elérhessem a célomat.


Kezdetnek mondjuk (az jutott eszembe) megnézném, hogy tényleg olyan jó-e?! És tán akkor rá is jövök, hogyan szerezzem meg, milyen sikeres nódon tudnám a sajátoménak tudni. (Amikor én/mi hírdettük a lakásainkat, akkor csak a sokadik vette meg. Persze neki volt rá pénze is. Kis lépésekkel (csak sikerül)

2020. júl. 16. 19:21
 16/21 anonim ***** válasza:
97%

Én laktam 8 hálószobás, 3 fürdőszobás házban és tudom mennyi idő és pénz volt a rendben és fenntartása a szüleimnek. /egy zsebkendőnyi kerttel/.

Én 60m2-nél nagyobb lakásba/házba nem vagyok hajlandó költözni soha többé az 100% :D

2020. júl. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
94%
16: És az még mindig csak fele-harmada akkora, mint amit a Kérdező kinézett...:)
2020. júl. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
95%

17: no igen... ez csak 200m2 volt kb 300m2 kerttel :D nem volt medence se.

A kérdező meg azt hiszem 470m2-t nézett ki 4000m2 telekkel.

Ebben bizonyára van wellness is.

Fogalmam sincs, hogy hogyan gondolja egy szál takarítóval rendben tartani míg ő feltehetően 0-24 dolgozik, hogy fenntartsa. A kertész is minimum, különben az a kert előbb vagy utóbb bemászik a házba.

2020. júl. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Nem kell komolyan venni ezt a bohócot.

Itt kérdezi meg hogy hogy fizessen ki egy 200milliós házat? Akinek egy minimális esélye is lenne ilyenre az életben, az nem ide jön érdeklődni.


A másik pedig hogy aki életében fenntartott akár egy kicsi házat is, az pontosan tudja hogy egy akkorának nagyon magas költségei vannak, illetve lehetetlen is egyedül megoldani.


Vegyél hitelre egy kis 1-2 szobásat ha tudsz.

2020. júl. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Agykontrollozz, hátha bevonzodd :D
2020. júl. 17. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!