Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Érdemes panelt venni hosszú...

Érdemes panelt venni hosszú távra?

Figyelt kérdés

29 éves vagyok, a vőlegényem 32, szertnénk már végleg letelepedni valahol.


Nézegettük a panellakásokat, nagyon rossz állpotban van a legtöbb eladó. Nyilván véges az élettartama egy panelnek is, de ha már most öreg, mi lesz vele 40-50 év múlva?



2020. júl. 18. 15:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem mind van lepukkant állapotban. Merrefelé kéne? Szerintem simán megéri.
2020. júl. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%

Az ember akkor menjen panelbe, ha lényegesen olcsóbb mint az egyéb társasházi lakások, azaz szükségből. Senki nem úgy megy panelbe, hogy ezzel megfogta az Isten lábát és még 50 év múlva is ott szeretne lakni.

De jelenleg nem ez a helyzet, a panelok nagyjából azonos áron vannak a téglalakásokkal, mert az elmúlt években mesterségesen generálva fel lett turbózva az áruk. Már most mennek lejjebb, de még mindig majdnem egy szinten mozognak.

Panelben lakni az egy más életforma, külön világ, van aki megszokja, van aki elmenekül.

2020. júl. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

Nyilván van jó állapotú is, csak drágábban...


Én jó pár éve panelban lakom, de egyáltalán nem tapasztalom azokat a legendákat amiket mondanak, hogy milyen szörnyű egy ilyenben lakni.

számomra a legnagyobb hátránya, hogy nincs garázs és a lakásom elég kicsi.

Mivel a hobbim az autózás, ezért nekem kb. a legfőbb hajtóerő a kertes ház felé a saját garázs, műhely, udvar az autó bütykölésére és mosásásra.

2020. júl. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%

A panelt lehet utálni, és szeretni is. Tény, hogy praktikus, egy alap lakhatási megoldás. A lakótelepek is elvileg így lettek tervezve, praktikum, alap kényelem mentén.

Számomra a legnagyobb hátránya, hogy iszonyatosan túlárazottak szerintem. Minden előnye mellett sajnos hosszú távon elég kényelmetlen tud lenni. Egy öttagú család számára pl. már az 1+2fél szobás is kicsi. Iszonyú zajos tud lenni. Nem összehasonlítható a vidék kutyaugatós, láncfűrészelős zajával. Konnektoron, fűtéscsövön bejövő cigiszag, bogarak, stb..Nem véletlen, hogy sok panelos annak idején vásárolta, bérelte a környékbeli zártkerteket, igyekeztek kiszabadulni a betondzsungelből.

Hogy mi lesz 40-5

2020. júl. 19. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Hogy mi lesz 40-50 év múlva, csak találgatni lehet. De ha veszel egy kertes házat, az is összerogyhat 50 év alatt, és ott se segít senki.
2020. júl. 19. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
Egy biztos amennyiért veszed annyiért el is tudod adni az tuti!Nem kell a panelokat gyalázni nem olyan rossz az!Én kertesből jöttem panelba kellemesen csalódtam!A panelnak nagy előnye hogy kényelmes,jó az infrastruktúra körülötte,élhető!
2020. júl. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
#4: "Egy öttagú család számára pl. már az 1+2fél szobás is kicsi." Ahogy egy ekkora tégla lakás, vagy kertes ház is. Egyszerűen kevés az alapterület ekkora családra
2020. júl. 23. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
21%
Falunk kertes az a nyerő kertben paprika, paradicsom, alma meg amit akarsz. Legalább, ha jön a válság már pedig jön., akkor nem fogsz éhenhalni. Legyen szép napod. Lecsót?
2020. aug. 17. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!