Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy lesz valaha saját házam?

Hogy lesz valaha saját házam?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Tudom sokadik kérdés de szeretnék új válaszokat kapni.

Gyerekkorom óta az az álmom, hogy egy szép kis házban lakjak aminek van egy szép kis udvara/kertje. Azt, hogy hol az igazából mindegy, csak legyen csendes és nyugodt. Meguntam a fővárosi zajokat és a rohanó embereket. Külön életre vágyok. A jelek szerint jövő héten elkezdek már dolgozni egy jó hosszú "nyári szünet" után. A fizetésemet még nem tudom, de lehet nem sok lesz. Kérdésem, hogy tudnék valaha is venni magamnak egy ilyen házat ha alig lesz pénzem? Szüleim támogatnak, segítenének is csak ugye a legtöbbet nekem kell bele adnom. Mennyi forinttól érdemes házikót keresni, hány forinttól vannak komfortos házak? Már csak azért, hogy ha olyan munkám lesz ahol sokat keresek akkor tudjak viszonytani és gyűjtögetni arra az összegre. Sokan mondják lehetetlen hitel nélkül, valakiknek meg mégis sikerült önerőből is akár. Úgy vágyom már a külön életre, ne függjek senkitől. Fiatal vagyok még, 20-as éveim elején járok, szerintetek valaha sikerül majd? Nem szeretnék öregségemig anyáméknál lakni. Trollkodókra/negatív véleményekre nem vagyok kíváncsi.



2020. júl. 25. 17:51
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

Sajat tapasztalatbol 3 opciod van hitel nelkul: videk, kulfoldi melo, sereg/missziok.

Nekem az elso kettovel 20 evesen lett felujitando hazam. Igaz 15 eve valamivel konnyebb volt.

2020. júl. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
vidékre gondoltam, mert ott olcsóbbak valamivel a házak, de azt is legtöbbször fel kell újítani, a normálisabb házak ilyen 10 millió körül vannak ahogy nézegettem őket. Amúgy ilyen nagyobb városokba gondolkodok mint példaként eger, sopron, esztergom ilyenek. Ahol van valami természet is és nem csak a rohanó várost látom naponta. Most elleszek ezzel a melóval egy darabig és a gyűjtögetést elkezdem, mert a kevésből lesz a több ugye. De a ház díján túl is kell még pénz a ház körüli munkákra, szerszámokra, bútorokra stb. de az már kistészta lesz a házhoz képest. Hitelben nem gondolkozok, nincs kedvem valakinek tartozni évekig.
2020. júl. 25. 18:41
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Cuki vagy, nem tudsz mást tenni, mint munka, munka, munka és spórolás... Segít, ha társra lelsz és együtt gyűjtögettek. Másik opció az apró lépésben építkezés, felújítás. Sok ismerős házaspár csinálta ezt - kényszerből -, de szépen építgetik az életüket.
2020. júl. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék társat, se most se később. magányosan szeretek élni. ugy néz ki tényleg csak a spórolás maradt amit hónapok óta csinálok pénz hiány miatt is de ha lesz pénzem akkor tlaán nehezebb is lesz visszatartani magam. Bár még ha évek múlva is de egyszer eljutok odáig, hogy lesz házam az fix. Kényszerből semmit nem csinálok, mindent úgy teszek ahogy nekem megfelel.
2020. júl. 25. 19:52
 5/9 anonim ***** válasza:
52%

Képzed magad, hogy többet keress. Keresel olyan párt aki hasonlóan akar karriert és közös házat. A világ végén veszek házat olcsón, aztán megoldod a munkát valahogy (home office pl.), bérbeadod a méhed a lakhatásért az államnak, örökölsz.


Én az első verziót javasolnám

2020. júl. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Írtad hogy neked igazából mindegy hol lesz a ház...

hát elárulom , hogy nagyon nem mindegy.. Sopron , Szombathely környékén 40 millát is simán elkérhetnek 1 jobb házért... míg békés megyében ugyanolyan színvonalút megveszel 18ért, ha aláadod 15 alatt is megvagy. Úgyhogy először találd ki hol szeretnél élni és aztán gondolkozz azon miből veszed meg

2020. júl. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
mármint úgy mindegy hogy még nem döntöttem el :D. nyilván nem ott fogok venni ahol 40 milla lenne egy mint amit máshol megkapnék 5 milláért ugyanolyan állapotban. Azt terveztem, hogy gyűjtögetek, addig gyűjtögetek míg pár millióm nem lesz. Vidéken vagy falun lehet találni normális állapotú házakat is akár 5-8 vagy 9-10 millióig is és én nem vágyom nagy házra sok hellyel. Kis ház is megfelelne, pár szobával. Csak azt nem tudom még hogy képzpénzben gyűjtögessem vagy maradjon a kártyámon és majd akkor veszem ki. mert egy nagy összeget nyilván nem tudok levenni az automatából. de kisebb összegekben simán összegíűlik.
2020. júl. 25. 23:57
 8/9 anonim ***** válasza:

Bárhol, ahol van munka, érdemi, ott a pofásabb ház 25-30nál kezdődik. Minél közelebb érsz Pesthez vagy az osztrák határhoz, úgy növekszik ez a szám és a határ a csillagos ég konkrétan.


Ha meg akarod úszni 20 millió alatt, akkor olyan településre kell költözni, ahol nincs munka és ingázni kell messzire. Ahol nincs munka, ott döntő többségében idősek és cés szomszédaid lesznek, az infrastruktúra le lesz maradva. Valószínűleg az nem fog zavarni, hogy nincs még egy kósza fodrász se, de egy út lesz majd, amivel érdemes közlekedni, az is tiszta gödör. Az meg nem mindegy, mivel a napi ingázás lezúzza a kocsidat majd. Vagy választhatod a MÁVot, ami heti 3x vezeték szakadás miatt várakozik összesen 20 órát.


Ezeket vedd figyelembe.

2020. júl. 28. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8-asnak teljesen igaza van. Hogyan sikerülhet? Úgy, hogy nem rögtön házat veszel és nem valami zsák településen, ahol az omladozó viskó a nyakadba marad, de legalább munkahelyed sem lesz.

Gyűjtögetsz, élsz, felnősz, tanulsz alapvető pénzügyi ismereteket, kitalálod hol szeretnél élni, ahol lakást is tudsz venni és bevételed is lesz. Ha megvan egy kis lakás ára, akkor megveszed, ott élsz és gyűjtögetsz. Ha összejön a lakásod mellett még némi pénzed, akkor lehet tovább menni házba. Kis lépésekkel kell előre haladni, hogy ne legyen az egész életed egy nagy felújítás, egy nagy nélkülözés, vagy a házad egy hatalmas pénznyelő.

2020. júl. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!