Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek van még remény,...

Szerintetek van még remény, hogy valaha saját ingatlanom lehet?

Figyelt kérdés
Az árak csak mennek egyre feljebb és ott tartunk,ha havi 500 ezret keresek és ahogy van félre rakom az egészet és gyűjtök , akkor is sok év mire összejön a pénz. Hiteltől félek. Ti mit tennétek?

2019. aug. 13. 14:46
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Az kimaradt,hogy Budapest vonzáskörzetében lévő kertesház lenne az álom. Nem kell nagy sem telekből, sem házból, csak legyen kertes.
2019. aug. 13. 14:47
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyszerű. A legnagyobb baj, hogy az árak gyorsabban növekednek,mint ahogy a pénzed gyűlik.

Azaz pl megspórolsz két milliót egy évben, az alatt a ház ára nől 5-el, azaz nem kerülsz közelebb. A banki kamatok elhanyagolhatóak.

Amit tehetsz: veszel egy olcsó ingatlant olyan helyen, ahol előreláthatóan pörögni fognak az árak (Budapest, jól menő megyeszékhely stb.). Egy garázs, egy garzon, akármi, akár hitelre.

Így az ebbe fektetett pénzed követi az ingatlanárak változását, plusz az ingatlan kiadásából plusz bevételed származik.

Ez egy fajta befektetés, amivel közelebb kerülhetsz a célodhoz.

2019. aug. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem meg felesleges ettől tovább húzni a húrt, mert egyszer el fog pattanni... Mennek-mennek felfelé az árak, de csak a nagyon felkapott helyeken, illetve ahol még azt hiszik az emberek hogy mindenki multimilliomos.


Van ahol már stagnál, esetleg minimálisat csökkent - de még nem eleget.


Én is már a hitelen gondolkodok, csak épp nem éri meg felvenni, mert tróger helyen egy plusz forintot nem ér meg igazából a ház. De ha muszáj lesz akkor muszáj.

2019. aug. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
68%

Nem sírni kell, hanem dolgozni.

Veszel egy kis lakást, kiadod, az is termel.

Az hogy a párna alatt gyűjtöd a pénzt, abból nem lesz házad.

Kicsivel kell kezdeni.

Én már a x-edik lakásomat újítom fel egyedül, koszos, piszkos, melós.

De ha nem csinálod, akkor sosem lesz.

2019. aug. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Utolsó kösz a tippet, még tanulok. Nem sírni kell, dolgozni, ezt tervezem, TANÁCSot kértem, nem sírtam. Veszel egy kis lakást. Nagyszerű ötlet! Egy kis lakás is 20 milla kb.- kiadod? Biztos jó nekem 15-20 milláért lakást venni, hogy havi 100 ért kiadjam jó esetben.:D

Többieknek köszi!

2019. aug. 13. 17:12
 6/20 anonim ***** válasza:
56%

Erről beszélek, nem 20-ért veszel, hanem 10-ért egy lerobbant komfort nélkülit.

Az első három lakásomban nem volt sem fürdőszoba sem wc.

A folyosó végén volt a wc.

De munka nélkül nincs haszon.

De te biztos jobban tudod okoska...

2019. aug. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
69%

"Hiteltől félek"

Akkor gyűjtögess, hátha 100 éves korodra lesz lakásod!

Az egész világon hitelre vesznek ingatlant azok, akik nem születtek milliomosnak.

Kertes ház Budapesten? Lottózzál!

(A vágyakat nem ártana a lehetőségekhez igazítani!)

2019. aug. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
65%

Havi 15-ért veszel egy lakást és 100+rezsiért kiadod (valsz ki tudnád jobban is) az évi 1.2 milliò bevétel, amiből ha leveszed az esetleges költségeket+adót még akkor is marad kb 800-900 ezer forintid, ami 6 százalék kamat a 15 millához nézve. Ez még egy eléggé pesszimista számítás, 8-10 százalékot is simán összeszedsz. Ilyet bankba sehol nem kapsz!

Aztán jön hozzá az, hogy ha jó helyen veszed, akkor a lakás értéke is nől.

2019. aug. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
50%

Ezer évre kell felvenni fix torkesztőre hitelt.

Pl ha az önerő kifizetése után 20 évre felveszel 40 ezres hitelt, egyreszt mellette tudsz gyűjteni majd elő törleszteni, másrészt 20 év múlva 40 ezer apró pénz lesz.

2019. aug. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

#7, Budapest vonzáskörzetét írtam,nem Bp-t, jelenleg itt élek elég jó helyen, de itt még embertelenebbek az árak pláne ilyen jó helyen illetve megtetszett az egyik kertváros. Egyébként 3 hete már lottózom, bízom benne , de ha mégsem, akkor meghívlak a házavató bulimra 100 év múlva,mikor összegyűlik a pénz. Aki járókerettel érkezik, annak welcome drink

Btw, köszi a válaszokat.

2019. aug. 13. 23:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!