Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan zajlik pontosan az...

Hogyan zajlik pontosan az ingatlanirodás lakáseladás?

Figyelt kérdés
Amire kíváncsi vagyok: van egy lakásom, el szeretném adni, mivel 1 órára van a lakhelytől, érdemes lenne inkább, ha egy ingatlanos mutogatná. Viszont nem vagyok tisztában azzal, hogy ha kizárólagos szerződést kötök, akkor én még feltehetem jófogásra/ingatlanbazárraugyanúgy, s ha általam vennék meg akkor is menne a jutalék az ingatlanosnak, ez eddig stimmel? A "sima" megbízásnál pedig ők is árulják, én is árulhatom, és ha én adom el akkor nem kell nekik fizetnem, viszont ha ők akkor kicsit magasabb a jutalék. Jól tudom ezeket? Esetleg még egyéb hasznos infótok ezzel kapcsolatban van? Köszi előre is!

2020. aug. 12. 09:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Jól tudod. Annyi, hogy az általad "simának" nevezettből 2 féle van: az egyik a félkizárólagos, amikor egyetlen ingatlanirodának adsz megbízást, és ezen kívül te is eladhatod, meg az általános, amikor több ingatlanost is bevonsz.

Ha kizárólagost kötsz, akkor h*lye lennél te is hirdetni, minek?

2020. aug. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

De annak ne higgy amit mond, kérd el a szerződést és olvasd át tüzetesen.

Szóban szeretnek mellébeszélni, ferdíteni.

2020. aug. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
1#! Azért hirdetném máshol mert pl abban sem vagyok biztos hogy ha kizárólagosan kötöm meg a szerződést akkor pl ők meghirdetnék e jófogáson v az ingatlanbazáron vagy ők csak irodákon keresztül? Nézegettem az enyémhez hasonló lakásokat és a dunahousenál jóval kevesebb volt a választék, ezért pl én feltenném ilyen oldalakra is.
2020. aug. 12. 10:47
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ne köss kizárólagosat! (Egyébként felteszik.)

A szerződés meg sokszor nagyon hosszú (ez érthető is), szóval azt is jól teszed, ha megkéred, e-mailben előre küldje át a szerződésmintákat, hogy nyugodtan átolvashasd! És OLVASS EL mindent, amit aláírsz!

2020. aug. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én is hasonló helyzetben vagyok, 2 ingatlant kéne eladni, az egyik 1 órára van tőlünk. Melyik éri meg jobban? Az általános? Milyen előnyei vannak egy ingatlanosnak? Hisz pl. az ingatlan.hu-n meg a dunahouse-on magán személyként is ki lehet tenni.
2020. aug. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az ingatlanos ajánlhatja olyan vevőjelöltnek, aki nem találná meg a hirdetést. Szerintem a félkizárólagos a legjobb, amikor csak egy irodával szerződsz + saját magad is eladhatod.
2020. aug. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!