Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Termőföldet vétele több...

Termőföldet vétele több tulajdonostól?

Figyelt kérdés
Adott a szituáció! Barátnőmmel vettünk egy gyümölcsöst 3/4-1/4 arányban. Nekem van 3/4 részem. Szeretném tőle megvenni az 1/4-ed részt, mert egyszerűbb a továbbiakban, ha egy személy birtokolná. (Mikor vettük, ezt sajnos nem tudtuk.) Nem vagyunk házasok, csak együtt élünk. Ki kell függeszteni ilyenkor az önkormányzatnál, hogy eladó a telek, vagy ilyenkor ez az eljárás kihagyható és ügyvéd kell csak, aki lepapírozza ezt? 26F

2020. júl. 1. 18:50
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
Ugyanúgy ki kell függeszteni, sőt 5 évig szja köteles is. Ráadásul illetéket is kell fizetned. Plusz ügyvéd, plusz földhivatali ügy.díj.
2020. júl. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az ügyvéd tudni fogja.

Lehet, hogy ajándékozással egyszerűbb.

2020. júl. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sajnos egyik válasz sem helyes.


Ajándékozni nem tudod, mert termőföldet ajándékozni csak közeli hozzátartozónak lehet.


Kifüggeszteni sem kell, mert közös tulajdon megszüntetése történik. Ilyenkor ügyvéd előtt aláírjátok és beviszi a földhivatalba.


Illetéket nem kell fizetni, mert a termőföldszerzés illetékmentes.


A barátnődnek kell majd az illeték kétszeresét fizetnie, ha nem telt el 5 év a szerzéstől.

2020. júl. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Illetéket nem kell fizetni, mert a termőföldszerzés illetékmentes."


Baromság, mivel nem írta hogy termőföld. Zártkerti gyümölcsösról van szó ami 4%-ban illeték köteles és szja köteles jelen esetben.


"Kifüggeszteni sem kell, mert közös tulajdon megszüntetése történik."


Ez sem igaz.


"A barátnődnek kell majd az illeték kétszeresét fizetnie, ha nem telt el 5 év a szerzéstől."


Ez is hülyeség, ilyeneket honnan szerzel?


Sok termőföldet, zártkertet, ingatlant vettem adtam el de inkább kérdezz meg egy ügyvédet mert itt sok hülyeséget írnak .

2020. júl. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Sok termőföldet, zártkertet, ingatlant vettem adtam el de inkább kérdezz meg egy ügyvédet mert itt sok hülyeséget írnak ."


Az nem semmi :D :D Ahhoz képest közöd nincs az egészhez.


"Baromság, mivel nem írta hogy termőföld. Zártkerti gyümölcsösről van szó ami 4%-ban illeték köteles és szja köteles jelen esetben."


Ja nem írta, csak a kérdés ezzel kezdődik. Továbbiakban felhívnám a figyelmedet te nagy föld szakértő, hogy a gyümölcsös az termőföld.

Ajánlom a figyelmedbe a Földtörvény 5. §. 17. pontját :D


Továbbá, ha a kérdező lenyilatkozza, hogy kéri az illetékmentességet, akkor megkapja. Ezt a baromságot, hogy 4% :D



Kifüggeszteni sem kell, mert közös tulajdon megszüntetése történik.


"Ez sem igaz."


Hmmm.... Ismét csak a Földtörvényt tudom a figyelmedbe ajánlani, mégpedig a 20. § b) pontját.


A barátnődnek kell majd az illeték kétszeresét fizetnie, ha nem telt el 5 év a szerzéstől.


"Ez is hülyeség, ilyeneket honnan szerzel?"


Ha lenyilatkozta a barátnője amikor megvette, hogy kéri az illetékmentességet és megkapta, de 5 éven belül eladja, akkor az illeték kétszeresét kell megfizetnie.


Hogy honnan szedem? Ezt speciel az SZJA törvényből :)


Ja és mellékesen ezzel foglalkozom, ez a munkám, úgyhogy ezzel most nagyon melléfogtál :)

2020. júl. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!