Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az korrekt, hogy ingatlan...

Az korrekt, hogy ingatlan adásvételi szerződésbe a vevő ügyvédje nem hajlandó beleírni az ingatlan -általunk felsorolt- hibáit, mert akkor a bank nem ad CSOK-ok a vevőnek?

Figyelt kérdés

2020. aug. 20. 23:48
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

A családi házunk alapjába véve rendben van, 30 éves, utóbbi években is otthon laktunk, lakható, de azért van néhány dolog amit hivatalosan (a szerződésbe írva) a vevő tudomására hoznánk (szóban természetesen mindent elmondtunk, végigmutogattuk neki etc):

- a pincében ritkán télen feljön a talajvíz

- a tetőszerkezet kialakítása miatt csak hullámpalával fedhető

- az egyik radiátor kilyukadt, csöpög belőle a víz

- a tetőtérben a szigetelést ki kell cserélni, mert télen beköltözött állatok szétrodeózták + meszelés


A vevő ügyvédje intézi a szerződés elkészítését, a saját ügyvédünkkel csak átnézetjük hogy korrekt-e. A vevő azt mondja hogy ezek nem zavarják, mert egyébként is felújítással fog kezdeni átvétel után. Az ügyvédjének jeleztük hogy a szerződésbe tételesen felsorolnánk (pontosabban, részletesebben) ezeket a hibákat, amire azt mondta, hogy nem írhatja bele, mert akkor az OTP nem támogatja a vevőt CSOK-kal, mert nem elégséges az ingatlan állapota.


Oké tisztában vagyok vele, hogy a valóságban nem minden fekete-fehér, meg hogy apróbb dolgokat fű alatt intéznek az emberek, de ingatlan adásvételben nincsenek ismereteim hogy értékeljem a helyzetet. Azt sem tudom hogy ezek a hibák elég súlyosak-e, hogy ha perre vinné, foglalkoznának-e vele. Az utánanézésemből (interneten cikkek) azt bányásztam ki, hogy az számít rejtett hibának, ami nem nyilvánvaló és nem került be az adásvételi szerződésbe.


Az is gyanús nekem, hogy a szerződésre néhány százezer ft-tal többet írunk, mint amennyit ténylegesen kifizet, más Gyk-s kérdésekben azt olvastam hogy ez kerülendő.


Felelőtlenség így aláírni a szerződést?

2020. aug. 21. 00:02
 2/16 anonim ***** válasza:
39%
Ha a szerződésben benne van, hogy a vevő megtekintett állapotban ..... van, akkor nem kell beleírni.Szerintem.
2020. aug. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Vagy írtok egy külön szerződést, amiben vázoljátok a hibákat, aláírjátok mindketten.
2020. aug. 21. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%
Hááát... szerintem is bele kéne írni, mert ezek miatt élhetnek garanciális igénnyel, ha papíron nincsenek meg ezek a hibák...
2020. aug. 21. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ha írjátok, hogy személyesen részletezett részben felújítandó állapot, akkor nem kell felsorolni.
2020. aug. 21. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy tényleg az lenne a jó megoldás, ha ezt külön lepapíroznátok, amit ők majd nem csatolnak a CSOK-kérelemhez, onnantól az ő saruk. Most persze, hogy azt mondja, hogy nem zavarják a hibák, no de láttunk már karón varjút, hogy közhelyes legyek.
2020. aug. 21. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
96%

Kérd meg az ügyvédet, hogy vegyen fel egy tényvázlatot, és abban reszletezzétek a hibákat, illetve minden olyan körülményt, ami fontos lehet. Megértem, hogy ezeket a hibákat szeretnéd rögzíteni, sokkal biztonságosabb, mint a “megtekintett állapotban” szöveg.


Én nem szívesen mennék bele, hogy más vételár szerepeljen a szerződésben, mint ami a tényleges. Az is kérdés, kell-e adó fizetned, mert akkorpláne nem vagy érdekelt a papíron magasabb árban. Kérdés, mennyire sürgős neked az eladás, ráérsz-e esetleg új vevőt találni.

2020. aug. 21. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 mindentudó99 ***** válasza:
66%
Nem gond ha par százezerrel többet írtok de akkor zsebbe fizesse neked ki az adó részét. Mert az elafás után adózol.
2020. aug. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Amiket nem akar beleírni a szerződésbe, azt külön leírhatjátok egy sima papírra azzal a kitétellel, hogy a vevő tud róla és nem zavarja. 2 tanú mellett aláírhatjátok mindketten és onnantól nem élhetnek semmilyen kárigénnyel azokkal kapcsolatban.


A pár százezerrel többet írtok jó eséllyel nem probléma (amennyiben adófizetési kötelezettségetek van akkor kérjétek el a rátok eső adó részt kpban előre, illetve az a párszázezer különbség ne legyen a foglaló része).

2020. aug. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Beviz Elek ***** válasza:
88%
Azt írtad hogy a ti ügyvédetekkel átnézetitek hogy korrekt-e. Ő tud válaszolni a kérdéseidre és nem a sok "szerintem" alapján kell kitaláld.
2020. aug. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!