Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megtartanád a nagy házat,...

Megtartanád a nagy házat, hitellel, vagy lépnél?

Figyelt kérdés

Nagy a dilemma, kérem, hogy normális, konstruktív válaszokat írjatok.

Adott egy nagy 6 szobás családi ház a főváros agglomerációjában, tesómmal fele fele tuléajdonban, de sajnos egy nagy követeléssel (MKK), ami még 9 évig havi 150eFt. Pillanatnyilag egyedülálló 40-es fickó vagyok. A házhoz kötődöm, mert fiatal srác koromban kiköltöztünk szüleimmel és a testvéremmel Pestről. Szeretek itt élni. Szüleink meghaltak, édesanyánk már egész korán, édesapánk pedig a múlt hónapban. A testvérem nem akar ezen a településen élni, ő ki is száll innen szívesen, mert apánk örökségével pont kijön a matek, hogy neki is így annyi lesz a "vagyona", mint nekem. Neki kis ház tehermentesen, amit eladhat. Nekem nagyház terhelten. A matek pont ki is jön. Jelenleg keresek is úgy, hogy elvileg nem probléma a törlesztés. Ám az sem jó érzés, hogy az embernek a feje fölött lóg egy ilyen dolog. Ugyanakkor azt számoltam, hogyha a hivatalos értékbecslési áron eladom a házat (ekkorát azért nem egyszerű) és kinullázom a tartozást (MKK) akkor ennyiből csak igen erős kompromisszumok árán tudok tehermentes lakóingatlanhoz jutni. Az egyik verzió, hogy megtartom és belakom az egykori nagy családi házunkat, de fizetek még 9 évig, vagy eladom, minörökre megszabadulva a tartozástól, új életet kezdek máshol, de erős kompromisszumok árán. Érdekelne, hogy ki mit választana.



2020. szept. 8. 07:44
A kérdező szavazást indított:
Megtartanám, hiszen megszoktam, kényelmes, ha netán később nem megy a törlesztés, akkor is eladhatom.
Törlesztés? Tartozás? NEM! Mindenképpen a tehermentesség a nagyobb érték, mégha kisebb, értéktelenebb ingatlant is tudok venni.
31 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%

Konkrétan mekkora az ingatlan értéke és mekkora a tőketartozás rajta?

Mennyit keresel? Tervezel párkapcsolatot és gyerekeket?


Így ismeretlenül a 2. opciót gondolnám, esetleg egy harmadikat: eladni és venni valamit kisebb hitellel, ami jobban megfelel az igényeidnek (mert ugye nem csak az a 2 opció van, hogy hitelmentes nagyon kompromisszumos vagy nagy ház sok hitellel).

2020. szept. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 mindentudó99 ***** válasza:
95%
Azért nehéz jó tanácsot adni mert minden embernek mások az anyagi lehetőségei. Ha neked olyan bevételed van és szereted tartsd meg. De csak biztos àllás és tartalék mellett.
2020. szept. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
89%
Ki tudod fizetni a testvéredet? A ház gondolom 50%-ban az övé. Vagy eladjátok, visszafizetitek a hitelt és megfelezitek a maradékot, vagy a becsült értékéből levonjátok a hitelt, és annak a felét kifizeted a testvérednek és fied a ház (és a hitel)
2020. szept. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
91%
1-essel értek egyet. Eladnám, de nem kötnék "erős kompromisszumokat", hanem egy neked megfelelő ingatlant vennék, viszont kisebb hitellel.
2020. szept. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
69%

(1-es vagyok) Na várj, ha megtartod akkor mi lesz tesód részével? Ki tudod őt fizetni? Vagy ő is benne marad és vele laksz tovább miközben ő szíve szerint menne?


Ha nem tudod kifizetni vagy ő mindenképp eladja a részét akkor már nincs is választásod (gondolom az nem választás, hogy te fizeted a hitelt, te laksz benne ő meg semmi módon ne profitáljon a fele részéből).

2020. szept. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
92%

Megtartanam, kiadnam a szobákat.


Sokkal hamarabb kifizetnem a hitelt.

2020. szept. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszönöm mindenkinek a válaszokat. El kell oszlatnom egy esetleg félreérthető infót.


A nagy ház a tesóval 50/50, de! apánk ránk hagyott egy tehermentes kisebb házat. A tesóm azt mondta, hogyha a kisházról én lemondok az ő javára, akkor ő a nagy ház őt megillető részéről lemond az enyémre. A két ház közötti értékkülönbözet meg kb a tartozás, erre mondtam, hogy a matek kijön.

2020. szept. 8. 08:46
 8/22 anonim ***** válasza:
88%

Add a kisebb házat a tesódnak és akkor csak a nagy házzal kell gondolkoznod!

Ha érzelmi töltete van részedről a dolognak és egyelőre nem tudsz döntést hozni, akkor add ki annyiért amennyi teher van rajta, így időt nyersz, a ház meg közben fizeti önmagát.

2020. szept. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
91%
Biztos, hogy most nem adnám el. Egy ekkora ház akármi jön az életben simán eltart. Akár le is lehet választani 2 lakásra és akkor az egyiket kiadod, a másikban laksz. Nehogy már elpotyázd!
2020. szept. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Én megtartanám a helyedben, főleg ha szeretsz ott élni és ki tudod fizetni a törlesztést akkor miért ne? Semmi értelme annak, hogy most eladod és veszel valahol egy lyukat ahol talán nem is fogod jól érezni magad és boldogtalan leszel. Igaz, úgy nem lenne hiteled de én inkább választanám a szeretett nagy házamat hitellel (amit ugyebár simán kitudok fizetni, ráadásul családi örökség), mint egy idegen lakást amit talán utálni fogok.
2020. szept. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!