Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » 54 literes akváriumot megtarta...

54 literes akváriumot megtartana egy falra felfúrt állvány?

Figyelt kérdés

Komódra akartuk először rakni, de félő hogy nem fogja elbírni, meghajlik stb.

Azt találtam ki, hogy vaskeretet felfúrok falra, aminek vízszintes részére ráfektetek falapot (bútorlap stb.) és arra rá az akvárium.

Ha ez jó akkor mekkora csavart fúrjak be, mi az ami elbírná? Esetleg ne csak falon, hanem alul is külön rögzítsem átlóba?


2017. jan. 15. 12:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehetne vágatni akkora bútorlapot mint az akvárium alja

és úgy rátenni a komódra.(2cm)

2017. jan. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jaja, az első jól mondja, tegyél rá bútorlapot, annak meg kell tartani. A fali tartó bizonytalan, közel 60 kiló azért nem kismiska. Bár igaz, végül is egy konyhaszekrény is több, ha teli van mindenféle csetresszel.
2017. jan. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

én egy 110 literest szereltem fel a falra, csináltam neki egy tartó konzolt zártszelvényből, viszont én átmenő csavarral raktam fel.

igaz így vissza kellett javítani a falat ahol átfúrtam, de nem is félek attól hogy kijönne a falból a konzol :)

2017. jan. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az utolsó írja a falon átmenő csavarral vagy ahogy te írod még keresztbe lefelé egy tartóval.

54 literesbe a víz lesz kb 50 kg plusz a polc és az üveg és az egyéb kövek és kiegészítők súlya. Ez azért nem kevés.

A komódra szerintem rá is ülhetsz nem szakad össze. Ezzel az erővel az akváriumot is el fogja bírni. Csak vágj az akvárium alá 1 centi vastag polifoam lapot és nem fog behajolni mert ezzel a nyomás nagy felületen fog eloszlani.

2017. jan. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2017. jan. 15. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!