Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyire élhető egy 23 nm2-es...

Mennyire élhető egy 23 nm2-es lakás egy személynek?

Figyelt kérdés
Nyugat-Európában lakom, és itt néztem ki egy 23 nm2-es lakást, amire lenne pénzem, de viszont az árának a felét csak hitelből tudnám finanszírozni, 5 évig a fizetésem 1/4-e lenne havonta a törlesztés. Van a lakásban benne egy kis előtér, konyhasarok, egy fürdőszoba, és a 15 nm-es szoba, ami egyben nappali-étkező is, valamint egy kis erkély, ami a 23 nnm^2-en felül van. Jó állapotú, új nyílászárók, legfelső emeleti lakás. Lehet egy ilyen kis lakásban élni? Van, aki ilyen kis méretű lakásban él/élt? Amúgy alacsony és vékony testalkatú vagyok, szerintem elférnék benne.

2020. szept. 14. 20:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Ez nagyon kicsi...

A mi hazunk 85m2 de ez is eppen eleg.

2 szobank terulete tobb min 23 m2 es akkor hol a konyha, nappali, furdo, stb

2020. szept. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Nyilván kényelmesebb egy 60-70 négyzetméteres lakás, kertes házró nem is beszélve. Csak hát ugye azoknak áruk is van. Nem tetőtéri, 2,5 m belmagasságú.
2020. szept. 16. 17:21
 13/18 A kérdező kommentje:
...házról
2020. szept. 16. 17:22
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Juj, az nagyon pici. Még ha 3,8 lenne a 23 nm mellé, + galéria, akkor igen.
2020. szept. 17. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Ez szerintem is pici. 40 alatt nem vennék lakást.
2020. szept. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Ha viszonylag rövid idő alatt lenne lehetőséged arra,hogy onnan tovább lépj még elfogadható lenne,hogy megvedd, aztán gyűjtesz hozzá és eladod/nagyobbra cseréled.Eladnod nem lenne nehéz, pl. felsőoktatásban tanuló kapna rajta.

Mivel viszont kölcsönt kell felvenned, azt fizeted, nem sok esélyed van erre, tehát beleragadsz egy élhetetlen életterű lakásba.

Inkább gyűjts még hozzá és később vegyél kicsit nagyobbat.

2020. szept. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Én egy ilyesmi kis garzonban lakok most és szeretem. Van néhány cuccom, amit nehezen tudok így tárolni, de azért megoldottam. Ezen túl viszont jól érzem magam benne, inkább ez, mint olyan lakótárssal lakni együtt, akivel nem szeretnék együtt lakni.
2020. szept. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
100%
Talán hallottál már a tiny house mozgalomról, ha nem keress rá a neten. Az is bizonyítja, hogy ha jó az elrendezése, és okosan van berendezve, akkor akár egy 12 nm-es otthon is jó lehet egy ember, vagy akár egy pár számára is. Mondjuk az már kissé extrém. Én el tudom képzelni, hogy 23 nm az már élhető lehet. De ahogy más is írta már, mindenkinek mások az igényei. Sajnos a mai kapitalista fogyasztói társadalom elhiteti az emberek többségével, hogy mennyi mindenre van szükségük, amire valójában nincs. Így aki 80 nm-en lakik, az itt szörnyülködik, hogy nem venne ilyen kicsit, egy amerikai ismerősöm meg, aki 500 nm-es házban lakik, és csak a garázsa akkora, mint nekem a lakásom, rosszul volt, amikor meglátogatott Pesten a 70 nm-es lakásban, hogy milyen elviselhetetlenül kicsi. Nem is olyan régen a szocializmus végén tipikus volt a nagyvárosokban, hogy egy 4 tagú, 2 gyerekes család 2 szobás, 50-60 négyzetméteres lakásban lakott, és simán elvoltak. Ma meg egyedülálló embereket ismerek, akik mély meggyőződéssel állítják, hogy nem férnek el a 2-3 szobás lakásukban. Régen milyen boldog volt a legtöbb család egy kocsival, ma meg ahány családtag annyi autó, plusz egy vagy kettő, mert kell a közös, családi kiruccanásokhoz, kell a munkába járós, meg kell a sportkocsi. Kell egy lenyitható tetejű nyárra, meg egy összkerékmeghajtású a havas, csúszós téli napokra. Ez a minimum, szerintük enélkül nem lehet élni. Kérdés, hogy boldoggá teszi-e mindez az embereket. Valószínűleg sajnos a legtöbbüket nem. Soha nem elég, ami épp van, mindig többet akarnak.
2020. szept. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!