Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ki tudja megvenni a most...

Ki tudja megvenni a most eladó budapesti lakásokat közel 1 millió forintos négyzetméter áron?

Figyelt kérdés
Én még 2017-ben vettem, 15 millióért, kb. 300 000 Ft-os négyzetméter áron. Nagyon jó lépés volt ez akkor, mert most elérhetetlen álom lenne, pedig átlag feletti a fizetésem.

2020. szept. 26. 20:36
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
86%
Nevetseges ami megy...
2020. szept. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:
Szerintem is. Most épült a házunk mellett egy teljesen új társasház, nagyon szépen néz ki, nagyon szívesen átköltöznék, de horror árakon hirdetik a lakásokat. Még úgy se tudom megvenni, hogy esetleg a mostanit eladom.
2020. szept. 26. 20:54
 3/47 anonim ***** válasza:
96%

Mindenhol ez megy, nem csak a lakásoknál. Nyilván más egy lakás, és más egy kertes, de mivel eddig csak kertesbeb laktam, erről tudok nyilatkozni.

5 kinéztünk egy házat, 5,5 millió volt, c mentes falucska, közepesen jó infrastruktúra, 80 m2. Megvettük, újítgatjuk, 1500 m2 kert van hozzá.

Szomszédom árulja most a házát, 95 m2, 17.000.000 Ft, a linókeum ki van járva, a parketta felszakadva. Iszonyat elszálltak az árak, irreálisak a házak/ lakások állapotához képest. Én visszaesést gondolok a közeljövőben, mert eljön az a pont, hogy egyszerűen nem lesz fizetőképes kereslet. A fiatalok így is meg vannak fogva, mert csak a családoaokat támogatják. Ugyanakkor a Csokkal együtt kúsztak fel az árak. Egy gyerek nélküli fiatalnak, esetleg párnak jelen helyzetbwn kb. kilátástalannak látom a helyzetét.

2020. szept. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
88%
En terhes vagyok de kulofoldon dolgozunk es szeretnenk haza koltozni sajat hazba es semmilyen tamogatast nem fogunk tudni igenyelni emiatt. Most 3-4x annyit kell kint dolgoznunk hogy tudjunk hazat venni mint par evvel ezelott. Nevetseges.
2020. szept. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
89%
Es itt a dilemma, vagy le mennek az arak vagy nem? Meddig erdemes varni? Varunk hogy hatha de kozbe meg csak mennek felfele az arak es hiaba vartunk csak rosszabul jartunk
2020. szept. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
63%

A legtöbb adásvétel az lakáscsere.

A szocializmusban bérleti jogot cseréltek, amióta piacgazdaság van, azóta egy laksácsere az legalább 2 db adásvétel statisztikailag.

Tehát az eladott lakás árából veszik meg.

Kb. ugyanannyiért ad el, mint amennyiért vesz.

Hétfőn jön a számlára a vevőjétől a vételár, és kedden már utalja is el a másik eladónak.

Mi kb. 14-18 ilyen "adásvételt" csináltunk az elmúlt 30 évben, és vagyunk 5-en a családban, akikről beszélek.

Tehát sose adtunk-vettünk anyagi értelemben lakást, statisztikailag viszont fejenként 3-4-szer is.

2020. szept. 27. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 mindentudó99 ***** válasza:
82%
A munkaerő és alapanyagok ára is felment. Tehát hiába próbàlnál magad beszerezve mindent èpítkezni akkor se jön ki lényegesen olcsóbban. Pedig az teljesen független pl a csok tól. Ja n8ncs 20 miliód neki se àlj meg k8s házat se építeni. És ha ezt vesszük alapul érthető hogy a hasznàlt is drága.
2020. szept. 27. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
100%

2: Sokan nem tudják, de az újépítésű lakások is alkuképesek.

Ha egy 10-15% alkuval belefér neked, akkor érdemes megpróbálni.

De csak ha valamennyire kész van, akkor fizess érte, mert sok tervezőasztalról vett újépítésű lakás van félbehagyva, és a pénzt se lehet visszaszerezni.

2020. szept. 27. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
98%
Én néztem a közelmúltban új építésű lakásokat. Bárki is veszi meg,nagyon hamar elkelnek. Mellettünk 2 ház is épül, már alig van szabad lakás. De ami a fő bajom velük: iszonyú rossz beosztasúak iszonyú drágán. A lakások csak egy oldalról kapnak fényt. Így fürdőnek, wc-nek már nem jut ablak. "Amerikai konyhásak", így az 1 szobásnak hirdetett 30 nm-es lakásban a konyhával alszol 1 légtérben. Van egy 4-5 nmes járólapozott konyharész, ahol főzöcskézel, de oda mar az asztal sem fér, hogy leülj enni. Jól néz ki, de hosszú távra benne lakni, hát, kösz nem. Akkor inkább egy jól megtervezett panel. Egy műszakilag felújított panrl felveszi a versenyt bármelyik újépítésűvel. Akkor még tudtak lakásokat tervezni. Ma már minden a spórolásról szól.
2020. szept. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
52%

Undorító mocskos ingatlanpolitikával sikerült tönkretenni a fiatalok jövőképét. Ezek az intézkedések megadták a kegyelemdöfést az országnak.


A magyar nem születik, a társadalom öregszik. Mindenki megy ki külföldre. A cigány meg szaporodik.


Rohadt mocskos ország, mostmár pusztuljon is.

2020. szept. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!