Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan vegyem így meg a...

Hogyan vegyem így meg a lakást, ami tetszik?

Figyelt kérdés
Ha a saját lakásomban lakok, és akarok venni egy másikat (mert megtetszett és már kinéztem), ami kb. 5 millió forinttal ér többet, mint az enyém (és ez rendelkezésre áll), akkor hogyan lehet megcsinálni, hogy megveszem a másik lakást, de csak azután tudnám kifizetni, hogy az enyémet eladtam, de természetesen nem tudom, hogy el tudom-e adni annyiért, amennyiért gondoltam. De még ez sem baj, mert pár millió hitelt be is tudok vállalni, de hogyan foglalózzam el azt a lakást, ha nem tudom, hogy az enyém mikor és mennyiért kel el? Illetve hitellel ez megoldható valahogy? Ha lefoglalózom a lakást, akkor hogy működik a hitelfelvétel? Az újra kell felvenni vagy a régire? Ha eladtam a régit, akkor kifizethetem a hitelt úgy, hogy ne járjak rosszul? Vagy hogy szokott ez menni?

2020. szept. 29. 17:55
 1/6 anonim ***** válasza:
17%

Sehogy.

A régi értékének kb a felét kapod meg hitelnek.

2020. szept. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Először megbeszéled a megvásárolni kívánt lakás tulajdonosával,hogy mennyi idő alatt szeretné eladni. Ha gyorsan,felejtős a vásárlás. Ha nem sürgős megbeszéled Vele,h adsz foglalót,esetleg magasabb összegben is,nem alkudsz az árból,de adjon max félévet,h egyösszegben kifizesd a vételár maradékát. Mondd,h amennyiben hamarabb eladod hamarabb fizetsz. Ráállsz az eladásra. Persze itt egyeztetni kell még ki mikor költözne.És legelőször mérlegeld,h mennyire van esélyed az általad elképzelt áron fix idő alatt eladni.
2020. szept. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 xswerdy ***** válasza:
100%
igen, ez mindig rizikós, hogy hogy tudod eladni. Létezik áthidaló hitel, de ahhoz ugyan úgy hitelképesnek kell lenned. Természetesen az újra célszerű felvenni a hitelt, pláne ha az az értékesebb.
2020. szept. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerencse kell hozzá, hogy legyen már vevőd és még meglegyen a kinézett lakás.

Létezik ún. áthidaló kölcsön is pont erre a célra.

2020. szept. 30. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
De ha lefoglalózza és valami miatt nem tudja eladni a régit, akkor megszívta..
2020. szept. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk,hogy mennyi lenne a foglaló összege és mennyi lenne az az idő amit haladékul kapna a végösszeg rendezésére.

2-es válaszoló vagyok. Ha mindez kiderül, ugyan rizikós,de ha nagyon szeretné a kérdező érdemes ráállnia és alaposan körbejárva le tudná bonyolítani.

Valamennyire azt is lehet látni,hogy a saját ingatlana mennyire kelendő. Pl. én kistelepülésen élek. Itt most nagyon kelendőek a kockaházak,reális áron, sőt, jó áron is elkelnek.

Biztos vagyok benne,hogy fél éven belül el tudnám adni a házamat ha ráállnék az eladásra.

2020. szept. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!