Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan.com és a magánhirdetők ?

Ingatlan.com és a magánhirdetők ?

Figyelt kérdés

Az Ingatlan.com megszüntette a a magánhirdetések szűrését azzal az indokkal hogy az ingatlanosokat hátrány érte.

A gyakorlatban ez azt jelenti hogy feladod a hirdetésed,

(20.000Ft 2 hónapra) és a másik magánember akinek elvileg szól a hirdetésed nem vagy csak nagyon nehezen talál meg.

Halkan megjegyezném hogy az ingatlanos cégek megkapják a magánhirdetők listáját.


Mi erről a véleményetek ?



2020. okt. 15. 08:23
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
53%

"Mert egy full profi korrekt ingatlanos valóban sokat tudnak segíteni."


Jó, de ilyen meg nem létezik.

2020. okt. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Ilyennel még én is csak külföldön találkoztam. De nem zárnám ki hogy itthon is léteznek profi, becsületes ingatlanosok.
2020. okt. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Ami a dilettantizmusnál jobban zavar (Istenem, mindenki próbál élni valamiből), az az, amikor hülyének néznek. Többször volt olyan, hogy a tulajdonos mást mondott, mint az ügynök, ha vevőjelöltként kényeset kérdeztem a házról...

Ezzel az ingatlanportál kisajátító lépéssel valószínűleg ellensúlyozni akarják a face szerepét, ahol egyre többen hirdetnek...

Én két házat adtam el magán úton,és azt tényleg nem értem,hogy ha az eladók többsége úgyis mindig jelen van a lakás megmutatásánál,első körben miért nem próbálják meg kihagyni a közvetítőt?

Vevőjelöltként olyan esetem is volt, hogy a tulajdonos könyörgött nekem, hogy gyorsan döntsünk, mert az ingatlanosa órákon belül véglegesítheti az üzletet, de ha mi leszünk gyorsabbak, ő nyerne félmillió Forintot...hát elbukta...egy házvásárlás nálunk nem működik ilyen gyorsan.

Egyébként találkoztam már vérprofi ingatlanossal. Építészként pár évet a szakmában töltött el,és pl. nem titkolta el az esetleges ráfordítást igénylő hibákat. Tehát egyszerre volt hiteles és becsületes. Na ez a ritka, mikor a kettő egyszerre van meg.

2020. okt. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem próbálják meg kihagyni a közvetítőt?

Egyrészt a leírtak miatt vagyis szisztematikusan próbálják kiszorítani a magánhirdetőket. Ami nem fog működni a facebook miatt. A másik, vannak helyzetek mint pl. idős emberek akik nem szeretnének mindenkit beengedni az ingatlanba mert félnek vagy valaki örökölt egy ingatlant 100km-re a lakóhelyétől. Ezeknél indokolt az ingatlanos.

2020. okt. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

13-as vagyok, persze, van, amikor nincs más megoldás. De túlnyomó részt sajnos semmilyen érdemi segítséget nem jelentenek,ahogy fent is írtam. Tisztelet a kivételnek:itt a becsületes, felkészült szakemberekre gondolok.

Az átlagember életében nem sok ingatlant ad el, ezt a rutintalanságot használja ki a szakma, és a mostanihoz hasonló lépésekkel plántálja el a köztudatban, milyen "macerás a magánüzlet",(és egyre inkább azzá is teszik), így az egyszeri eladó hajlamos túl gyorsan beleugrani egy közvetítős szerződésbe, amit megbán utána, ahogy a fenti példában is írtam.

Reméljük, hogy lesz olyan fórum ami felveszi a kesztyűt, és bővíti a magánszemélyek lehetőségeit.

2020. okt. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Pár hónapja fel is tettem itt egy kérdést ezzel kapcsolatban, mert egyszerűen nem találtam a magánhirdetések szűrési lehetőségét, pedig tudtam, hogy azelőtt volt ilyen. Szomorú és dühítő is egyben, hogy elnyomják a magánhirdetőket. Majd csak észbe kapnak, ha már alig akar náluk hirdetni valaki, mert mindenki Fb.-on teszi azt...
2020. okt. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

"Miért rosszabb pl. a jófogás, ahol ingyenesen hirdethetsz...?"

Azért, mert azt nem ingatlanhirdetésre fejlesztették ki és nem lehet paraméterekre olyan alaposan keresni!

ALAP az ingatlan.com!

Hirdethetsz máshol, de legyen egy linked az ingatlan.com-os hirdetésedre!

Valóban nagyon drága lett!!!

2020. okt. 16. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

"A tulajdonosokban miért nincs meg a bizalom sokakban, hogy kulcsot adjanak az ingatlanhoz?"

Mert lakjuk a lakást és benn minden vagyonunk és szerettünk, azért....

Képzeld, éjjel kirabolják a lakást a csecsemőddel együtt...

2020. okt. 16. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
3: Ne írj be telefonszámot, én is csak üzenővel kommunikálok.
2020. okt. 16. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet paraméterekre olyan alaposan keresni a többi oldalon. Pontosan ez a lényeg. És a magánember számára legfontosabb funkciót törölték el. A eladónak cumi mert nagyon nehezen találja meg a vevőjelölt és tulajdonképpen feleslegesen hirdet az ingatlan.com-on. Amikor naponta 3 ingatlanos hívja fel kizárólag, és nulla magánember akkor 3 hónap után úgy dönt beadja egy ingatlanirodához. Ez ki van találva. Viszont az eladó sem butus hogy az ingatlanos több milliós jutalékát benyelje. Hozzáadja az eladási árhoz a jutalékot amit te mint vevő fogsz megfizetni. A telefonszámot meg egy 1000Ft-os SIM kártyával meg lehet oldani ami kuka miután eladtad az ingatlant.
2020. okt. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!