Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Elköltöznétek egy 3000fős...

Elköltöznétek egy 3000fős kisvárosból a megyeszékhelyre?

Figyelt kérdés
30-as pár vagyunk még nincs gyeremekünk. A megyeszékhelyre járunk dolgozni évek óta autóval ami 30km csak oda. Ahol élunk ott csak a házunkat szeretjuk 100nm-es felújítot családi.Kerüljük a helyiek társaságát mert mindig mással vannak elfoglalva,undorító pletykás emberek.Igazán semmi se köt oda. Csakhogy a megyeszékhelyen kisebb lakást,vagy egy erősen felújításra szoruló házat tudnánk venni,ha eladnánk a mostani családi házat. Még nem laktunk lakásba nem tudom miilyen lehet az.
2020. okt. 19. 16:35
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
3000 fő az még falu, nem? :) Falusiként nagyon furcsa egy nagy családi házból lakásba költözni, nekem legalábbis szokatlan.
2020. okt. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szeretnétek gyereket?

Ha igen, tömegközlekedéssel be fog tudni járni? 8 évesen még lehet, hogy beviszitek, de 14 évesen már halálosan ciki lesz neki, hogy semmilyen önállósága nincs, ez saját tapasztalat. Onnantól pedig még mindig 3 év, mire lehet jogsija, persze ha megengedhettek magatoknak majd annak idején még egy autót...

Én így nőttem fel, pokolra kívántam. Nagyon-nagyon fogok figyelni erre, hogy a saját gyerekem ne járhasson így, nem fogunk olyan helyre költözni, ahol nincs normális tömegközlekedés.

2020. okt. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen szeretnénk gyereket és az is gond hogy ami helybe van iskola tele van romával,ezért sokan más nagyobb városokba hordják a gyerekeiket. Valóban az is nyűg máshova hordani,így ebből a részből is jobb lenne a nagyváros,ott van normális helyijárat,nem kell 40 kmre hordani a gyereket nekünk.
2020. okt. 19. 17:17
 4/8 anonim ***** válasza:
Költözzetek
2020. okt. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sok a 30 km, szerintem van közelebb is kisváros, nem?

Inkább oda. Anyagilag is jobb.

2020. okt. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%

2: Szerintem 15-20 évre előre nem kell tervezni. Egy problémát csak akkor kell megoldani, ha már kialakult.

Most a mostani élethelyzethez kell választani ingatlant.

Én szeretek is 5-10 évente költözni, másik, nekem jobban megfelelő ingatlant venni. Ha egyedül is vagyok, honnan tudnám, mire fogok vágyni 15 év múlva?

Majd akkor megtudom és akkor mozdulok.

Ha meg még gyerek is lesz, akkor hogy tudnám most eltalálni egy még nem is létező kamasz gyerek vágyát?

Majd ha már él és 11 éves lesz, megkérdezem róla.:)

2020. okt. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Még valami, mindenképp a tömegközlekedés vonalához közel praktikus költözni, hogy fel lehessen adni az autót. Az havi 60-70 000 Ft alsó hangon, amibe kerül, még ha ingyen is parkoltok és garázst sem kell bérelni neki, még ha harmadik tulajtól veszitek is mindig a következő, legalább 12 éves autót.

Megéri feladni.

2020. okt. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
91%
Kedves kérdező! Nagyon megtudlak titeket érteni, ugyanilyen helyzetben voltunk a párommal! Mi viszont úgy döntöttük bevállaljuk a költözést! Belevágtunk, hidd el nem olyan jó faluban élni ilyen fiatalon. Mindenért leszólnak, kipletykálnak, lehúznak. Minket hátráltatott a falunépe. Ha valamiben is előre léptünk, már a saját családomnak pletykáltak rólunk. Kiutáltak azért mert a fővárosba jártunk dolgozni és mert tanult emberek lettünk, így jó állásunk volt és megtehettünk bizonyos dolgokat. Plusz az utcánkba sok volt a balhé, veszekedés, kötekedő prolik. Így hát elhagytuk a falut. Lepontozhattok, de imádom, hogy ha sétálok az utcán senki nem áll meg , hogy rám köszönjön, mert gyerekkoromba játszott velem. Közben meg fogalmam sincs melyik Marika néni a 20 közül. :))
2020. okt. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!