Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az elkerülésen kívül van jó...

Az elkerülésen kívül van jó taktikátok ingatlanosok ellen?

Figyelt kérdés

Egyszer már kiírtam kérdést, de lehet, hogy rossz kategóriába: https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__1074..


A lényeg, hogy szerintem tenni kéne valamit az ingatlanosok hirdetési szokásaival, mielőtt teljesen használhatatlan lesz az egész hirdetési felület. A legújabb eset, amikor az ingatlanos több millióval a többi hirdetés alá ígér a hirdetésében (10%), odamegyek az építkezésre, kikerülve az ingatlanost, hogy akkor ezek szerint ez alá is lehet menni ingatlanos nélkül. Ott meg kiderül, hogy a tulaj annyiért sem adja el, mint a hirdetési ár, és hetekkel korábban szólt az ingatlanosnak, hogy vegye le a hirdetést)...


2020. okt. 21. 08:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ingatlanostól vásárolni, előbb utóbb hátha kihalnak az ilyenek. :D
2020. okt. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igyekszem kerülni őket, de tényleg vannak esetek (elég sok), amikor nincs annyi ideje az embernek, hogy megkerülje őket, mert a hirdető nem tölti fel a hirdetést, az ingatlanos hirdetéséből pedig nem derül ki, hogy hol van az ingatlan. És mivel egy órára lakok, úgyhogy elég nehézkes minden ingatlanhirdetés esetén napi 2-3 órát utazni (dugófüggő) és bolyongani a városban, hátha megtalálom az ingatlant.
2020. okt. 21. 10:11
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, az ingatlanosokat nemigazán tudod kikerülni, mert olyan szerződést kötnek, hogy a tulajdonosnak akkor is fizetnie kell az eladás után ha ő talál vevőt.

Korlátozott időre szoktak szerződni, ezen belül meg hiába is szól a tulaj, hogy az ingatlanos vegye le a hírdetést, hiszen neki az vevőcsalogatás az érdeke. Szerődés lejárta után már reklamálhat, meg eladhatja olcsóbban neked, lehet elve meg sem kerülhetitek oly papírt írat. Volt dolgunk ilyennel, és még alkudozni is csak az ingatlanoson keresztül lehetett írásban, hiába volt ott az eladó is, mikor megnéztük.

2020. okt. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Amúgy nem akarom megvenni az ingatlant, csak ideges lettem miatta, mert két órát utaztam, hogy megnézzem és kiderüljön, hogy drágább. Ha tudom, akkor kocsiba sem ülök...
2020. okt. 21. 19:46
 5/5 anonim ***** válasza:

Most már tudod.

Mind ilyen.

2020. okt. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!