Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Németországi álláslehetőség....

Németországi álláslehetőség. Váltanál-e a jelenlegi biztos munkahelyedről egy jobban jövedelmező küföldire?

Figyelt kérdés

Nemrég kaptam egy műszakvezetői állásajánlatot, németországi munkavégzéssel, több műszakban. Fix netto 400.000 HUF összeget ajánlanak, kiküldetéssel, tehát magyar bejelentéssel. Szállásért nem kell fizetni, viszont munkásszállón lenne.

Megéri-e elvállalni az állást a fenti ismeretek fényében?

Jelenleg is műszakvezető vagyok, netto 200.000 körüli fizetéssel. Egyedülálló vagyok, tehát a család sem tényező jelenleg.

Ti hogy döntenétek?



2015. okt. 17. 06:40
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Ez nem rossz ajánlat, és mivel egyedülálló vagy neked kell eldönteni, hogy tudsz-e külföldön élni ahol se család se barátok nincsenek.

Mennyire tudsz elszakadni a családtól, barátoktol?


400.000Ft kb 1300€ ehhez gondolom hozzá jön még a magyar kb 100.000Ft Ami már németországban is jó fizetés. Müszakvezetönek kell tudnia jól németül. Èn dolgoztam németországban egy magyar cégnek irodavezetöként. Mi is magyar munkásokat hoztunk ki... A müszakvezetöi elvárás volt, hogy a müszakvezetö elvigye (vagy megszervezze) a munkások munkába állását, ott megbeszélje a német munkatársakkal mi merre hogyan... Ha valaki eltörte a kezét orvoshoz vigye stb...

Habár ezért mi ennél sokkal többet fizettünk, mert a felelöség elég nagy. Kérdés töled mit várnak el kint.

Ha fiatal vagy akkor hajrá.

2015. okt. 17. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm a választ. Nos, a 400 ezerbe már beleszámoltam a magyar minimálbért is, így jött ki az összeg, amúgy stimmel az 1300EUR.


Egyébként 32 éves vagyok, tehát már nem annyira fiatal, nyelvtudásom kb. B1-es szintű, az állásinterjú pl. németül zajlott, és bár eléggé hadart az illető, de megértettük egymást.


A lényegi kérdés az lenne, hogy mennyit keres odakint egy műszakvezető. Gondolom a bevándorlók azért alatta vannak, de megéri-e 400 ezerért elvállalni.

2015. okt. 17. 08:35
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

Azt nem tudom, mennyit keres egy müszakvezetö, de szerintem en a helyedben valtanek. Megpedig azert, mert egyedülallo vagy. 1300 eurot nem tartok annyira soknak (függ attol is, Nemetorszagban hol), de a fizetesed a duplaja lenni, plusz ingyen szallas. Munkasszallo es munkasszallo között is van különbseg, van a többagyas, tömegszallas-szerü, en pl olyan helyen laktam, hogy sajat kis lakasom volt, csak a zuhanyzo volt közös.

Az elsö egyebkent jokat mond, fontos, hogy el is tudd vegezni a munkat. Mert ha reggelente gyülölsz bejarni, akkor hiaba keresed a mostani duplajat.

2015. okt. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az 1300 EUR itt BW-ben kb. a szakképzetlen segédmunkás havi nettó fizetése - úgy, hogy a közvetítő cég már leveszi a saját hasznát. Ha már direkt cégnél dolgozik, többet kap.


Ugyanakkor neked nem kell szállást fizetned, csak a kaját (havi 100-150 EUR, plusz a munkába járás költségei, tehét ha nem akarsz havonta Magyarisztánba szaladgálni, mint sokan akik ide jönnek, akkor egész szép pénzt tudsz félretenni.


Ha nincs család és úgy érzed, meg tudsz lenni a barátok és a megszokott környezeted nélkül, akkor hajrá.


Csak vigyázz, át ne ba***anak, mert honfitársaink előszeretettel kihasználják a többi magyart...

2015. okt. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, azt hiszem, belevágok. :)


Amit viszont én is biztosra veszek, hogy a magyar cég, akin keresztül kimegyek, leveszi a hasznát, mert se műszakpótlék, se túlórapótlék, csak a nettó órabér van. Ráadásul a szabadság idejére csak a magyar minimálbért adják, a kintit nem. Ilyet még nemigen hallottam, de mivel a fix 400 megvan, így a többi mellékes.

2015. okt. 18. 07:00
 6/6 anonim ***** válasza:

Első hallásra valóban kevésnek tűnik az a pénz. Ha azt nézem kapsz szállást mellé akkor egy fokkal jobb.

Amiket írsz hogy magyar pénz , magyar bejelentés, meg ilyen olyan cigánykodások...na ebből szoktak a problémák lenni.

Ha nem ennél a cégnél dolgoztál volna előtte is akkor én azt mondanám ne bízz meg bennük.

Ha nincs veszteni valód , családod, csak akkor vállald el szerintem. Ha meg már ott leszel látod hogy mennek a dolgok...lehet tudsz közvetlen a céghez szerződni sokkal jobb pénzért. Az hogy kikerül valaki és rögtön álom melóba cseppen álom fizetéssel az nagyon ritka. Idővel majd alakul neked is ,nekem 1,5-2 évbe telt mire jobb munkám lett, bár én nem beszéltem jól németül annyira, sőtt még most sem megy fényesen. Valamint még a fizuról csak viszonyítás képpen megkapom most az1900 et délutánosban a pótlékok miatt. Illetve mivel ez ausztria itt kötelező a 13-14 ik havi bér. Valamint nekem van otthon család ezért adót is igényelhetek vissza évi 2-3000 euro. Mindezt egy gyártósor vezetéséért, mondhatnánk ez sem sok ilyen pozicióért, nyilván több nálunk is a külföldi mint a helyi ember. Egy szó mint száz kezdésnek elvállalhatod aztán majd szépen tudsz ott te mkzgolódni, fejlődni szerintem , sok sikert kívánok!

2015. okt. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!