Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szigetszentmiklós melyik...

Szigetszentmiklós melyik részei jók, illetve rosszak? Hova érdemes költözni, illetve mit érdemes elkerülni?

Figyelt kérdés

Ház vásárlás előtt állunk és úgy néz ki, hogy Szigetszentmiklós lehet a nyerő, viszont annyira nem vagyunk jártasak ott, így a ti segítségeteket kérnénk. Melyek azok a részei amik jobbak (jó közbiztonság, jó közlekedés Budapestre - mindketten a Boráros tér környékén dolgozunk), illetve melyik részeit kerüljük el jó messziről?


A keretünk kb. 45 millió Ft., ebből kéne egy viszonylag nyugis helyen házat találnunk.


Köszönjük a segítséget.



2020. nov. 6. 14:01
 1/6 anonim ***** válasza:
2%
Miből van annyi pénzed?
2020. nov. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Felejtsd el Miklóst, ha nyugalmat keresel. A Bucka szép kis kertváros volt valaha, mára azonban undorítóan beépült, pcsányi kertek egymás hegyén-hátán, tömegközlekedés szinte nulla, az utak túlzsúfoltak, reggelente a dugó garantált. Nyugodtan számolj másfél-két órát egy irányba az utazásra, ha ilyen szokásos 8-16 körüli időpontban kezdesz/végzel a munkában.

Ha ragaszkodsz a városhoz, de lakótelep kizárt, akkor a Kéktó környékét ajánlom a HÉV-hez közel. Azzal (plusz 2-es villamos) olyan egy óra alatt érsz be a Borárosra, ha hajlandó vagy a tömegközlekedést használni, mert autóval katasztrófa mindenhogy. Vagy dugóban állsz vagy mondjuk már reggel 6-kor elindulsz, hogy 8-ra bent légy.


Egy lassan 30 éve helyi lakos

2020. nov. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Jó közlekedés és Szigetszentmiklós neve egy mondatban?? Jó vicc.


A közlekedés sehonnan sem jó Szigetszentmiklósról Budapestre.

Az elmúlt 15 év alatt annyian költöztek ki, hogy reggelente színtiszta összefüggő kocsisor van Bp felé, az összes városon belüli út is túltelített, és erre még rátesz az M0-ás híd állandó lezárása is (ami az ország legforgalmasabb útszakasza egyébként), plusz hogy ez idő alatt szinte semmilyen jelentősebb közlekedésfejlesztés nem történt a térségben. Már reggel 6-kor dugó van a kivezető utakon, egyszerűen nincs elég híd amin el lehetne hagyni a szigetet.

A hév lassú, elavult, nagyon kényelmetlen, túlzsúfolt, és 50 éves szerelvényekkel közlekedik (nem túlzok), persze ígéret van h felújítják, de az még lehet 10 év is.

A kiköltözők többsége pár hónap után rájön hogy túl sok időt elvesz a napi ingázás Budapestre. Max akkor jobb, ha hetente legalább 2-3 nap home office, vagy teljes home office-ban tud dolgozni valaki.

Az ovikban/iskolákban alig van hely, az orvosi rendelők zsúfoltak, az infrastruktúra nem tudja követni a lakosságszám ugrásszerű növekedését.


Ha mégis mindenképp Miklósra akartok költözni, akkor a lényeg, hogy a Buckát hagyjátok ki, szerintem.

2020. nov. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem Szigegtszentmiklós egy rémálom...


Rokonom lakik ott, de minden alkalommal rámegy fél napom elmenni hozzájuk. Hév odacsorog egy élet alatt, majd szombaton lehet várni 30 percet a bucka körjáratra, kártyával nem lehet fizetni sehol, de tényleg SEHOL. Steak house-ban sem, úgyhogy kutyagolhattam mérföldeket egy EURÓS atm-ig, majd vissza.. pékség sem.


Egyszerűen olyan mint egy nagy falu, de iszonyú árakkal. Semmi nincs ott. Majdnem megpusztultam egy ásványvízért, és sehol nem tudtam kártyával fizetni. Rémálom a köbön, ez azért már egy élhető városban baromira minimum..

2020. nov. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
36%
A buckát élből el kell felejteni zajos,egy autó se fér el az úton. Én a falu részt javaslom a mozi környékét. Csendes,jó szomszédok ráadásul közel a hév állomás(3perc gyalog) és a dunapart.
2020. dec. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
45%
Csak a HÉV környékére gyertek szerintem is. A HÉV nem kerül dugóba és lekopogom, ez egy nyugodtabb rész, a c is kevés. Csepel felé már rosszabb a helyzet.
2021. okt. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!