Kezdőoldal » Otthon » Kert » 1400W-os elektromos rotációs...

1400W-os elektromos rotációs kapával érdemes egy étvizedek óta fel nem ásott földet megpróbálni felkapálni?

Figyelt kérdés
Egy domboldalról van szó, ami a kert része, szóval nem teherautók döngölték le, de legalább 20 éve nem volt felásva. Nem nagyon érek rá nekiállni felásni. Kb 30 ezer Ft-ért lehet venni most ilyen kapát, érdemes, vagy inkább fizessek valakinek, hogy felássa?

2020. márc. 5. 21:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem esélytelen. Vagy vegyél benzinmotorosat, vagy kérj meg valakit hogy ássa fel.
2020. márc. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért ennyi,mert szinte semmire sem való.
2020. márc. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A felszínt se tudja felverni az elektromos, csak pattog rajta. Nagy, nehéz benzines kapa is csak a felszínt tudja megcsinálni, ilyen nem művelt föld esetén 10 cm már jó eredmény lesz. Én a fák közt szoktam 5,5 LE-s, öntöttvas hajtóműves kapával felverni minden évben egy kisebb darabot (kötött talajon), úgy se biztos, hogy megvan a 10 cm, pedig az ugye nem 20 év tömörödés, csak év közben már csak a felszínt kapirgálom a géppel.

Marad a szántás vagy az ásás. De ezt ősszel kellett volna, ha kötött talajt veteményezés előtt ásol fel, azt nem nagyon fogod tudni használni, mert ha megszárad, olyan lesz, mintha murvába veteményeznél. Még esetleg akkor lesz valami értelme, ha rendes mély ásás/szántás után 1 nappal rotációs kapával végigvereted.

2020. márc. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Majatom ***** válasza:
100%
Valóban, egy 5,5 lóerős géppel is nagy kihívás lenne, viszonyítás képpen, 5,5 lóerő = 4100 W.
2020. márc. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
játék kategória
2020. márc. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Múlt héten próbáltam meg felszántani egy évek óta úgy hagyott,egyébként jó minőségű földet. Terra Vari mj5-ösre tettem 20 kg orrsúlyt. Úgy hajtotta fel az eke a gyepszőnyeget, mint a tortilla tekercset. Hiába a nagy súly-csak a két kerék 40kg- kevés az 5 le. Volt, ahol szépen fordította, de leginkább 8-10 cm mélyen tépkedte a tarackot.

A domboldalakkal az a gond,hogy leszalad róla a víz, többnyire kemény a talaj. Keresni kell egy kistraktorost, aki legalább TZ4K teljesítményű géppel nekiszalad.

A felásás kézzel...nem lesz könnyű.

2020. márc. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!