Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 35 milliós ingatlan eladása....

35 milliós ingatlan eladása. Ötletek? Érdemes-e így megpróbálni eladni a házat?

Figyelt kérdés

Szentesen (Csongrád megye) édesanyám immáron másfél éve próbálja eladni a házát. Több ingatlan oldalon is hirdeti (ingatlan.com, ingatlanbazar, jofogas, stb.) Milyen weboldalakon érdemes próbálkozni? Csak nem kizárólag szerződéssel adnánk be ingatlanhirdetőhöz.

Gondolkodtunk, hogy érdemes lenne-e felrakni budapesti ingatlanos oldalakra. Hátha több sikerünk lenne így. Amúgy egy harmincmilliós családi házról van szó. Tudnátok ilyen oldalakat is írni?

Köszönöm szépen. :)



2018. febr. 5. 19:22
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Bocsánat, harmincötmilliót akartam írni. :)
2018. febr. 5. 19:25
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Mièrt vagy ilyen biztos az árban? Nagyon sokan túláraznak. Vidèken amúgy lassabban kellnek el a házak, de mi így is kb 8 hónap alatt elpasszoltuk, pedig nagyon kis faluban volt a ház. Reális árat kell szabni, illetve fontos a jó szöveg, mi a ház előnye, mit kínál a falu/város( pl nálunk sok helyre lehetett menni túrázni, ez elèg is volt egy családnak akik imádnak kirándulni). Ha horgászni lehet a közelben, vagy jók a sulik ezeket kell kiemelni.
2018. febr. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is rögtön arra gondoltam, hogy a kérdező túl biztos az ingatlanja értékében, de a hirdetéseiket olvasók ezek szerint nem egészen így vélekednek, azaz a kereslet nem találkozik a kínálattal.
2018. febr. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha masfel eve nem megy el az altalatok megalmodott aron, akkor az bizony kokemenyen tul van arazva es/vagy rettenetes tulkinalat van a kornyeken. Egyaltalan volt, aki elment megnezni, vagy odaig se jutott el a dolog?
2018. febr. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

1 baj van ezzel az ingatlannal,de az nagyon nagy baj,

Az,hogy ez Szentesen van .Azt hogy a kutya sem kiváncsi rá,azt nem mondhatom,de leirtak nagyon erről szólnak.

Reálisabb ár ,talán új gazdát is meghoznák

2018. febr. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg, hogy hasonló méretű, a közelben lévő ingatlanok mennyiért mennek el. Valószínűleg irdatlanul túl van árazva.
2018. febr. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz könnyű eladni.

Az árból arra következtetek, hogy ez egy nagy ház és abba olyan költözik, aki nagycsaládos.

Viszont akinek van egy rakás gyereke, azok rendszerint nem a gazdagságukról híresek, még ha tisztességgel meg is élnek.

Átlag embereknek ez drága, gazdag embernek meg nem eléggé drága.

Ráadásul Szentesen van, ami nem az ország elit része, nagyon elszántnak kell lennie annak, aki valamiért oda vágyódik, pénze is van és a kínálatból pont anyukád háza láttán dobban meg a szíve.

Egyébként nem vagyok az ellendrukkered, csak egy olyan valaki, aki 10 éve vidéken (Bp-től 35 km-re, de faluban) felépíttetett egy házat, ami akkor kb. 25 millióból jött ki, nagy ház, családnak tervezve.

Aztán egyedül maradtam én is a házban és végül oltári szerencsével el tudtam adni tavaly 18 millióért.

Ha ez a ház Budapesten lett volna, 35-40 millióért elvitték volna egy perc alatt.

Gondoljátok át azt az árat, anyukád sem lesz fiatalabb!


Én konkrétan csak budapesti hirdetési oldalakat nem ismerek, csak azokat javasolnám neked, amikkel már próbálkoztatok.

2018. febr. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
83%
Mi most akarunk költözni 5en. A legeső dolog mikor rákeresek egy házra az, hogy Max. 25millió(annyiért lehet házat kapni pesten is).
2018. febr. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legtöbben az általad felsorolt oldalakat nézegetik, ha ingatlant keresnek. Nem a hirdetés felületével lesz a gond, hanem én is azt mondanám érzésre, látatlanul, hogy az árával.
2018. febr. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Ahol hirdeti, azok jó oldalak, országos oldalak. Ha egy pesti le akar költözni Szentesre, rá fog keresni ezeken az oldalakon a városra, mert csak pesti oldalon nem fog szentesi házat találni.

Egyéb országos oldal még: ingatlantájoló.

Javaslom, hogy facebookon rakjátok be ingatlanos csoportokba. Azt megkérdezném, én nem tudom megállapítani, hogy a déli határon túlról nem érkezhet-e érdeklődés (ott is hirdetni)? Papíralapú hirdetőújság biztos van, nálunk még (kicsit meglepő) sok ingatlanhirdetés van benne (megyeszékhely).

Én is azt gondolom, hogy itt az árral lesz a baj. Eleve lehet, hogy túlárazott a ház, másrészt meg ami a keresletet illeti, lehet, hogy ott inkább olcsóbb házakat keresnek.

Értékbecslést kérhetsz ingatlan-értékbecslőtől. Pár éve én olyan árat hallottam, hogy tulajdoni lappal 20 e, simán szemmértékkel meg 10 ezer.

Könnyen lehet, hogy engednetek kell az árból. Ahogy írták előttem, a környékbeli hasonló ingatlanok árához kell belőni. Amúgy: a környékbeli hasonló ingatlanok mennyi idő alatt keltek el, figyelitek mások hirdetéseit?

2018. febr. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!