Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Külföldröl költöznénk haza....

Külföldröl költöznénk haza. Kb. 20 - 25 millió forintunk van. Vegyünk lakást hitelre (egyáltalán adna a bank hitelt?) vagy béreljünk?

Figyelt kérdés
Vác vagy Esztergom érdekelne. Ha albérlet, akkor bútorozatlan. 2-3 szoba + nappali.
2020. nov. 13. 01:58
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Ha végleg hazaköltöztök, akkor vegyetek!
2020. nov. 13. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
68%
Tudtommal hitelhez kell magyar munkáltatói,minimum 1 év munkaviszonnyal.
2020. nov. 13. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
Vegyetek! Nehogy albérletre költs!!
2020. nov. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

Ha bejelentett, igazolt munkaviszonyod volt az EU-n belül és létesítesz mo-i munkaviszonyt, akkor kaphatsz hitelt.

A pénzed meg egy ekkora ingatlan bérlésével pillanatok alatt el fog szállni.

2020. nov. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
29%

Nem tudom hány évesek vagytok, de 1 év munkáltatói kell, ahogy fentebb is leírták, azaz vagy 1 év albi és meló, aztán hitel vagy 1 év szülőknél és meló majd hitel, vagy most venni egy házat 25 alatt és azt felújítani (ahogy látom Vácon ez egyenlő a lehetetlennel az igényetek figyelembevétele mellett, Esztergomban nem teljesen lehetetlen), mellette vagy albiban lakni vagy abban benne lakni. Esetleg ha még nem mondtatok föl a jelenlegi munkahelyeteken és bejelentett munkaviszony (nem evidens külföldön sem), akkor hitelt most még feltudtok venni ott is, ahol vagytok, csak annak az a veszélye, hogy deviza, ha hazajöttök, itt dolgoztok, forint alapú hitel a kevésbé kockázatos.

Az a probléma, hogy mégha 1 év alatt el sem kopik egy fillér sem ebből a 25M forint félretett pénzből, itthon az ingatlanok ára oly mértékben drágul és az építőanyag ára is (ha építenétek/felújítanátok), hogy a 25M forintnak az értéke 1 év alatt is számottevően csökkenni fog. Azaz én a helyetekben akár e két városhoz közeli kis(ebb)városokban, esetleg valóban élhető falvakban is gondolkodnék, és ezt a 25M-t azonnal lakható állapotú ingatlanra váltanám! Én mindössze 1.5M forintot akar(tam volna) rákölteni a házra (bagatell ahhoz képest, hogy ti mennyit készültök befektetni), az elképzelés tavaly év elején 1.5-ből megvalósítható lett volna, idén, így évvégén ugyanazért 2 milliót kell kiadjak! Ez egy ilyen sohavégetnemérős történet jelenleg. Hiányzik az a fél milla, fel fogom venni hitellel, mert OK, lehetne, hogy egy-egy munkafázist halasztok, lehet halasztani, de ebből a fél millából majd mire összejönne, addigra 7-800 ezer kell ahhoz, amihez most fél millió kellene! :)

Nem tudom, mennyire nézelődtetek már... mennyi hitel kellene ahhoz, hogy olyat tudjatok vásárolni, ami megfelel az igényeiteknek stb. mindenesetre e két városban az árak meglehetősen magasak. Semmi közöm hozzá, de ha egyszer külföldről tértek haza Magyarországra, akkor miként ragaszkodhattok ennyire e két városhoz (szülők?) mert eddig több volt köztetek, mint pár megye, nem? Hogy az otthoniak, ha költöznének, ha (fiatalok) elköltöznének a szülői házból és ragaszkodnak saját vidékükhöz, az valahol érthető, ált. a magyarok elsöprő többsége városon avagy megyén belül marad és jellemzően szeret közel lakni a megyeszékhelyhez, ha kész messze költözni, akkor pedig az legyen a főváros minimum. Ezért is van az, hogy sokan a félretett pénzükből abszolút megtudnák valósítani azt, amit szeretnének, az elvárásuknak megfelelő ingatlan van (ha országos szinten nézzük a dolgot) de nagyon gyakori eset ez, ami a tiétek is, hogy olyan városokhoz ragaszkodik, ahol ahhoz a pénze baromira kevés, szinte alig van választási lehetősége. Azaz mindig a totális elérhetetlen van kitűzve célul, az akár elérhető pedig félre van söpörve, ezer indokkal. Példának okáért (nem néztem szét országos szinten!) de Baranyában 25M forintért már 2-3 szobás akár beköltözhető házat kapnátok, amire nyilvánvalóan kellene költeni, teszem azt fürdőszobát felújítani stb. de benne lehet élni kényelmetlenségek nélkül mindaddig, amíg ez a gyak. esztétikai hiba javítására a pénz ismét összegyűlik. Esztergomban és Vácott elnézve a kínált ingatlanok árát és állapotát, reálisan 10-15 millióval kellene legalább megtoldani ezt a 25 millió forintot. Ennyi hitelt minimum fel kellene vennetek, de ekkor még mindig az van, hogy vannak esztétikai hibák, amik egyébként olyanok, ami ezelőtt 20 évvel általános volt, ami hitel törlesztése mellett nem biztos, hogy egyhamar javításra kerül, azaz ezt érdemes a felvett hitel összegébe még beleszámolni. Szóval az igényeken sok múlik.

2020. nov. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Most 20 vagy 25 milliótok van? Én venék, még akkor is, ha kintebb, vagy kisebb lakást tudnék belőle venni. Bár Ti tudjátok,hogy itthon milyen állásotok/béretek lesz, és abból mennyi idő alatt tudtok nagyobb összeget félretenni ha albérletet vállaltok.
2020. nov. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

USA-ból költöznénk, nem EU.

Most összeszámoltuk, 110 ezer usd megtakarítás van (33M Ft).

Nem kell munka. A férjem (59 éves) megy nyugdíjba. Lesz 2650 usd (800 ezer Ft) nyugdíja. Én nem dolgoztam, 55 éves vagyok.

Felújítani nem akarunk. Szülök már nem élnek. A szülöi házat tesóm örökölte. Oda nem tudunk költözni.

Olyan kellene, ami azonnal költözhetö. Márcsak a cím miatt is, ahová küldhetjük a konténert a holmikkal.

De akkor, ha otthon kell munkaviszony a hitelhez, akkor marad az albérlet.

3-4 szobás bútorozatlan lakást is lehet bérelni vajon?

Sajnos semmit nem tudunk az otthoni lehetöségekröl.

2020. nov. 14. 00:59
 8/34 A kérdező kommentje:

Lejjebb kell adni az igényekböl és max. 30 M-ig kell keresni.

A probléma csak az, hogy itt ez a lakás a 8. lakásunk. Már 11 éve lakunk itt és rengeteg cuccunk van. Itt egy 5 szobást bérelünk. De azt mondták ismerösök, hogy otthon nincs olyan bérlakás rendszer, mint külföldön. Ezért gondoltunk a vásárlásra.

2020. nov. 14. 01:32
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az ismerősödnek, itthon örökké költözhettek ide-oda, itt nem fogtok egy bérelt lakásban/házban megöregedni.

Mindenképpen vásárolnotok kell, ha nyugodt öregségre vágytok.

A 25-30 millió eléggé karcsú, de ha nyugdíjatok lesz, amit megfelelően igazoltok és abba a bankba érkezik ami a hitelt is folyósítaná, akkor hitelképesek vagytok nagyjából 10-11 évre(70 éves korig)

Esztergomban ezen az áron, nagyjából ezek a lakás lehetőségek (2 db)

[link]

Ha ház is jó, nem csak lakás, akkor abból több van:

[link]

Hogy aztán mennyit kell felújítani, az az igényeitektől függ.

Vácon nem találtam méretben nektek megfelelő lakást, viszont ház ott is akad:

[link]

2020. nov. 14. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

Na, ez így már mindjárt más, így már esetleg lehet segíteni a keresésben is. Tudjuk, hogy nyugdíj előtt álltok, így nem szempont a munkalehetőség, ebből merem feltételezni azt is, hogyha gyalogosan elérhető bolt, üzletek, posta ilyesmi ill. közelben van nagyváros, az már megfelelő. Merem feltételezni, hogy inkább csendesebb, nyugodtabb környékre költöznétek, és hát ne vedd sértésnek de szempontnak kell lennie annak is, hogy 1. vagy földszinti/1. emeleti lakás vagy ha ház, akkor ne legyen sok szintes, ne legyen szinteltolásos, ilyesmi. 4-5 szobás lakást is el kell felejteni ebben az árkategóriában, de minimum 120m2-ben kell esetetekben gondolkodni. ingatlan.com-ot és jofogas.hu-t te is tudod nézegetni, mi a kínálat, de hát az előttem szóló is azt igazolta gyakorlatilag, amit én Ő előtte leírtam, hogy e két városban, ebben az árkategóriában baromira szegényes a kínálat. Ha szülők nem élnek, és elsősorban a pénz (a nyugdíj) értéke miatt költöztök haza, azaz nem ragaszkodtok annyira Esztergom-Vác környékhez, akkor nézz szét minden megyében 20-30M forint között minimum 120m2-es lakások és házak között. Ha már Baranyát említettem, az előző hozzászóló által adott linkekkel szemben álljon itt kontrasztként, hogy Baranyában ebből az összegből milyen lehetőségeitek lennétek: (Pécs 20km-es körzetére szűkítve!)

házak:

[link]

lakások:

[link]


Ezek közül, amit méret és állapot alapján kiemelnék:

[link]

[link]

[link]

[link]


Ez áron fölül van, de készpénzetek van, ha azt mondjátok, hogy azonnal megveszitek, adtok érte 30-at, lehet belemennek. Ez volna igazán ideális nyugdíjas évekre, mert földszintes, mégis 150m2, arról nem beszélve, hogy frissen felújított:

[link]


Pofátlan módon kell alkudni. Próbálkozni lehet, az eladó is próbálkozhat magasabb árral, más kérdés, hogy mit kap érte!

Félre ne érts, nem akarnám erőltetni, hogy gyertek délre, csak azt akarom ezzel mondani, hogy nézzetek szét országos szinten, mert úgy ebben az árkategóriában is van esélyetek találni olyan ingatlant, ami abszolút megfelel a számotokra. Hogy mennyit ér itt 800.000 forint, azzal feltételezem valamennyire tisztában vagytok. Nem kell tartani a kertes ház körüli munkáktól, jövőben felmerülő esetleges problémáktól sem stb. ebből a nyugdíjból jó életminőség mellett is még simán kifizettek egy kertgondnokot is, ha nem akartok azzal foglalkozni. Ebből a nyugdíjból otthon belátható időn belül félre lehet tenni annyit, hogyha valami is nem felel meg számotokra az adott ingatlanban, azt átalakítjátok, sőt arra az időszakra lazán ellehet vonulni valahova szállodába!

2020. nov. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!