Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen építésű társasházi...

Milyen építésű társasházi lakást érdemesebb venni? Panel vagy tégla?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jövőre ha minden jólmegy, megveszem életem első saját lakását. Falusi családi házból megyek majd kisvárosi társasházba (konkrétan B.A.Z megye, Kazincbarcika). Pro és kontra érdekelnének a vélemények, hogy milyen építésű lakásokat érdemes nézegetni. Panel vagy tégla? Hang-és hőszigetelés, felújítási lehetőségek, átalakítási lehetőségek. Szóval melyik a jobb választás. És ugyanitt érdekelne a véleményetek a fűtésről is. Mifelénk 2 jellemző: távhő és gázkonvektor. (budapesti véleményeket olvasva azt szűrtem le, hogy ott utálják a távhőt, míg itt nálunk mindenki dicséri és csak ezt ajánlja)

2020. nov. 18. 14:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem a gázkonvektor szörnyű. Gyorsan kihűl, és kihűl vele együtt az egész lakás, hangos, kattog-pattog, plusz a CO veszély... én távfűtés párti vagyok (amennyiben a saját kazán nem opció), nálunk nincs vele gond, már októberben bekapcsolták, mert hideg volt, mi állítjuk a radiátorokat, havonta kb. 15 ezret fizetünk. Felénk a panel van elérhetőbb áron, ami tégla, az vagy ez a régi polgári lakás (nagy belmagasság, egybenyíló szobák, konvektor), vagy új építésű horror áron.
2020. nov. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményt. :) Egyébként a távhő az nem úgy van hogy nem tudod szabályozni, mert egyik lakásból megy át a másikba a meleg víz és nyilván ha az egyik leszűkíti akkor a többinek már kevesebb megy? Vagy valami ilyesmit hallottam. :D A lényeg hogy azt hozták fel ellenérvnek hogy nem tudod szabályozni a hőmérsékletet.
2020. nov. 18. 15:38
 3/14 anonim ***** válasza:
Annyi a lényeg, hogy nyárra mindenkinek maximális fokozatra nyitva kell hagyni a szabályozókat, hogy amikor feltöltik vízzel a rendszert, akkor ne keletkezzen levegősödés. De mi állíthatunk a radiátoron. Aztán ha mégis baki van, akkor szólni kell a távhősöknek, és újratöltik a rendszert.
2020. nov. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Plusz egy a távhőre, ha nem cirkó vagy házközponti fűtésű a lakás. Laktam panelben, számomra kényelmes volt, az általány díj sem volt drága (35 nm-re) és mindig meleg volt a lakásban, én pedig nem szeretek fagyoskodni.

Hangok szempontból minden lakás szomszédfüggő, de hallani fogod őket, persze attól is függ, hogy mennyire zavarnak az áthallások. Én egyszerűen nem tudom megszokni mert családi házban nőttem fel. Amit tudok javasolni, hogy legfelső emeleti lakást vegyél, én legalábbis így tenném legközelebb, hogy legalább feletettem ne mászkáljon senki.

2020. nov. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
32%

A konvektorral együtt miért hűlne ki a lakás is? Ez marhaság! És nem kattog-pattog, és nem CO veszélyes. Nekem konvektorom van, 54m2. Jelenleg 1 konvektor megy őrlángon, így 22 fok van. 10cm szigetelés van a társasházon. Átalányba a gáz, a melegvíz és főzés is erről megy; így 6500-at fizetek, és 4-en vagyunk. A parapetes konvektor eleve nem CO veszélyes, és még sohasem pattogott; és nem hűl ki a lakás. Akkor kapcsolom be amikor én akarom, és annyira fűtők amennyire akarok (fűtési idényben kapásból spórolok 2-3 hónapot a távfűtéssel szemben). Csúsztatott zsalus, belső tégla válaszfalakkal. Itt a tégla válaszfalakat simán ellehet bontani és odébb rakni. Talán egy foknyival jobb a panelnál, pláne, hogy senki sem tudja verni a fűtéscsövet, "üzengetés" céljából.

Egy panel villanyszerelési felújítását pedig utálják a szerelők.

A legfelső lakás kicsit csendesebb, kevésbé ér fel az utca zaja is. Nagyobb a beázás veszélye, és nyáron melegebb.

2020. nov. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Utolsó, lehet, hogy vannak újabb fajták, nekem csak a jó régi fajtával van tapasztalatom, ez esetben fogadjátok el a szubjektív véleményem :D 1-es voltam.
2020. nov. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Voltak pattogósak, ma a dob hullámos nyomott, így a hőtágulás nem feszegeti, hanem tud tágulni, formálódni a melegedés közben. Csak azt hallom amikor begyújt (azt is csak este).
2020. nov. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én a panelt távfütéssel ajánlom de max 4.emeletig mert nyáron nem melegszik annyira fel!Én az 1 emeleten lakom távfütés van télen max 14000ft fűtést fizetek 24-25 fok van.Nyáron meg csak a 4000 Ft alapdíjat kell fizetni.Kertesből jöttem panelba nincs benne semmi rossz meglehet szokni.A társasházat meg kell szokni,zajokat hallani de estére lecsendesedik normálisabb helyeken.
2020. nov. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A konvektor gazdaságtalan,elavult technológia 100×inkább a távfütés!
2020. nov. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
42%
Tégla.
2020. nov. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!